Rastgele

Netflix’ten Bir Osmanlı Yapımı!

Netflix, STX tv ve Karga Seven Pictures ortaklaşa çekeceği mini dizi “Osmanlı’nın Yükselişi” yakında geliyor.

Netflix, STXtv ve Karga Seven Pictures tarafından ortaklaşa yapılacağı dram ve belgesel karışımı 6 bölümlük mini seri çekmeyi hazırlanıyorlar.

Osmanlı’nın Yükselişi, 15. Yüzyılda yaşanan tarihi olayda 13 yaşında İstanbul’u fetheden 2. Mehmed Fatih Sultan Mehmed Han’nın hayret verici ve efsane yükselişini, Konstantinopolis’i nasıl devirip Osmanlı İmparatorluğunu nasıl hükmettiğini anlatacak.

Bu mini seri, STXtv ve Karga Seven Pictures ortaklaşa yapımı olacak. Karga Seven kurucuları Emmy adayı Sarah Wetherbee, Kelly Mcpherson, ve Emre Şahin. Şirketin Türkiyede de bir ofisi bulunuyor.

Projenin yabancı bir şirketten çıkacak fakat içlerinde bir Türk’ün bulunması ayrıca sevindirici. Bugüne kadar Fatih Sultan Mehmet Han’ın hayatı iki kez çekilmesine rağmen istenilen başarıya erişilemedi. Bakalım yabancıların yapacağı böyle önemli bir yapımda başarılı olabilecekler mi merakla bekliyoruz.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Mayıs 2018, 13:00

Kısa Zamanda İzleyebileceğiniz En İyi 15 Mini Dizi

Sezon sezon süren dizilerden hoşlanmayan veya film tadında dizi izlemek isteyenlere ilaç gibi gelecek bir liste hazırladık. Kısa zamanda bitirebileceğiniz ve çok seveceğiniz 15 mini dizi huzurlarınızda… Buyurun:) 1- Band of Brothers / 10 Bölüm / 2001 Ortak yapımcılığını usta yönetmen Steven Spilberg ve Oscar’lı oyuncu Tom Hanks’in üstlendiği bu...

Devamını Görüntüle