Rastgele

Nanenin 5 Faydası

Nane her mutfakta kurusu ve mevsiminde yaşu bulunan nadir bitkilerdendir. Kokusunun güzelliğinin yanında tadıyla da yemeklere lezzet vermektedir ancak bunun yanında da pek çok yararı vardır. Biz bunlardan size kısaca bahsedeceğiz. Büyük ihtimalle naneyi bir kez daha çok seveceksiniz.

1. Gözler için faydalıdır.

İçerisinde bulundurduğu yağ vitaminleri sayesinde göz sağlığı açısından nane oldukça yararlıdır. Diğer A vitamini içeren bitkilere kıyasla nanede bu oran daha fazla olduğu için özellikle işlenmemiş hali ile A vitamini deposudur denilebilir.

2. Hazımsızlık ve bağırsak sorunlarını gidermeye yardımcı olur.

Yemeklerden sonra oluşan hazımsızlık gibi sorunlarda ya da çözüme ulaşılamayan bağırsak sorunlarında naneye başvurmak oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır. Yapılan pek çok çalışmada nanenim bu sorunlara karşı iyi geldiği tespit edilmiştir.

3. Beyin sağlığını koruma ve geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

Yararları saymakla bitmeyen nanenin faydalarından bir tanesi de beyine iyi gelmesidir. Sağlıklı ve genç beyinlere sahip olmak için nane tüketmeye özen gösterebilirsiniz.

4. Nefes ve kötü kokuları temizler.

Karanfil gibi kötü kokulardan nane sayesinde kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda diş sağlığınıza da zarar vermeden korur.

5. Mide sorunlarına iyi gelir.

Midelerinizde oluşan sorunlarınıza karşı tamamen bir çözüm olmaz ancak hafifletici çözümler olmaz. Bağırsak sendromu gibi hastalıklarda naneyi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

11 Temmuz 2018, 13:30

Zor Kararları Nasıl Alırız?

Hayatımız karar almakla geçiyor ve iyi ya da kötü sonuçlarına biz katlanıyoruz. Öğlen ne yiyeceğimiz, spora başlayıp başlamayacağımız, sabah kahve içip içmeyeceğimiz hepsi bizim kararımız. Ama bu örnekler sadece basit olanlar içindi peki ya zor olanlar? PigmeLaf.Com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için zor kararları nasıl alırız? yazısınız yazdık. Keyifli...

Devamını Görüntüle