Rastgele

Mükemmel Bir Zamanda Yolculuk Serüveni: 11.22.63

11.22.63

11.22.63

Kennedy Suikasti

11.22.63 adlı dizi 2017 ile 1960’lı yılların başı arasında geçmektedir. Konu olarak basitçe “Bir zaman tüneli olsa ve 1960’a gidip Kennedy Suikasti engellense ne olur?” esas alarak çevresinde yer alan dram, aksiyon konuları esas alınmıştır. 1960’lı yıllara dönüş yapıldığı için dizinin en dikkat çeken kısımları cast ve sanat yönetmenliği oldu. Gerek oyuncu ve figüranların giyinişi gerek ışıklandırma gerekse saç sakal düzeni adeta 1960’ları yaşattı izleyenlere. Dizi zaman zaman kopukluklar yaşasa da yüksek gerilimi ve aksiyonuyla izleyicilerin beğenisini kazandı.

Stephen King Uyarlaması

Yönetmenliğini Kevin MacDonald‘ın üstlendiği dizi Stephen King‘in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Baş rollerini Jake Epping rolüyle James Franco ve Sadie Dunhill karakteriyle Sarah Gordon alıyor. Amerika da tarihler ay-gün-yıl şeklinde yazıldığı için 11-22-63 ismini duyduğumuzda bunun tarih olduğunu anlamak güç değil. Peki bu tarihte ne oldu? 22 Ekim 1963 yılında ABD’nin otuz beşinci başkanı John F. Kennedy, Dallas’da düzenlenen bir suikastta öldürülmüştür. Kulağa ilk duyulduğunda bu bir tarih dizisi midir diye düşünüyoruz fakat hayır, tarihin içine bilim-kurgu ve gizem katan Stephen King sürükleyici bir hikaye ile karşımıza çıkıyor. Her hikayenin sürükleyici ve akılda kalıcı olması için yazılırken hikayeye sorular sorulması gerektiği söylenir. Bu hikayenin sorusu da şüphesiz “Geçmişi değiştirme şansımız olsaydı tarih nasıl ilerlerdi, sonuçları ne olurdu?” Dizi akıcılığı ve yerinde kullanılan müzikleri ile seyirciyi adeta içine çekiyor. “Acaba şimdi ne olacak?” diye düşünmemek mümkün değil. Bir bölüm daha bir bölüm daha derken sabahın nasıl olduğunu anlamıyor insan bir bakmışsınız uykusuz kalmışsınız. O yüzden diziyi izleyecek olan arkadaşlara uyarım dikkatli olmaları. Bu dizi uykusuz bırakıyor.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Osman Bilen 04/04/2018

mikemmel

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Mayıs 2018, 16:08

Siyah Beyaz Aşk Final Mi Yapıyor?

Kanal D’nin Pazartesi akşamları yayınlan ve büyük bir hayran kitlesine sahip dizisi Siyah Beyaz Aşk’ın, erken final kararı aldığı iddia edildi. Uzun zamandır erken final üzerine konuşulan ve akıbeti belli olmayan dizinin 32. Bölümüyle final yapacağı söyleniyor. Başrollerini Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol’un paylaştığı dizinin yapımcıları ve kanal yönetiminden resmi bir açıklama...

Devamını Görüntüle