Ceviz Ağacı Hakkında Çok Bilinmeyen 10 Bilgi

Ceviz Ağacı Hakkında Çok Bilinmeyen 10 Bilgi

Ülkemiz için neredeyse hemen her bölgesinde yetişen Ceviz Ağacı’nın önemini saymakla bitiremeyiz. Ancak bir deneyelim ve en önemli 10 bilgiyi yazalım dedik.

1. Salgıladığı sülfür gazı sayesinde ozon tabakasının onarımını yapar. Özellikle bu yararı sayesinde daha fazla yetiştirilmelidir.

Ceviz Ağacı

Ülke genelinde 500 Bin ton civarında ceviz neredeyse hayat kurtaracak bir halde. Üstelik Ceviz sadece ozon tabakasını tamir etmeyecek üreticisine de senelerce para kazandırmaya devam edecektir.

2. Yine salgıladığı gazlar neticesinde insanların üzerinde hafif bir uyku hali yaratabilir. Mesela bir ceviz ağacının altında dinlenmek hiç doğru bir iş olmayacaktır. Uykunuz gelebilir. Haliyle uyku düzeniniz yoksa Ceviz yine bir numaralı tercihiniz olmalıdır. İçindeki Melatonin size yardımcı olacaktır.

Ceviz Ağacı altında uyunmamalı diye bir efsane vardır. İşte o da buradan gelmektedir. Ama uyku sorununuz var ise Ceviz size yardımcı olacaktır.

3. Ceviz yaprakları kuru bakliyat ve türevi birçok şeyin kurtlanmasını engellemektedir.

Bu bilgi annelere elden ele ulaştırılsın.

4. Cevizin özellikle yeşil hali, saç bakımı konusunda inanılmaz bir iyileştirmeye sahiptir. Yeşili haricinde ise her gün abartmadan yenilen cevizler sizi daha sağlıklı saçlara kavuşturacak olan bir bakım ürünü denilebilir.

Saçlarını inanılmaz bir parlaklığa Ceviz sayesinde ulaşacak. Yağıyla falan uğraşmadan direk tüketirseniz de hem bedeniniz hem de saçlarını bu durumdan yararlanacaktır. İçindeki B7 ile saçlarını güçlenebilir, dökülmeyi azaltır ve saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar.

5. Yeşil kabuğu; saç boyası, kumaş boyası gibi alanlarda renk verici madde olarak kullanılmaktadır.

6. Beyine benzeyen ceviz, kavrama ve anlama konusunda yetenekleri geliştiriyor. Birçok Asya ülkesinde öğrenciler sınavlara girmeden önce ceviz tüketiyor.

Konsantrasyon eksikliklerinde de bir numaralı olan tabi ki Ceviz olacaktır. Bizden söylemesi.

7. Ceviz özütünün Kolon Kanserin hastalarında kanser kök hücrelerin çoğalmasını engellediği araştırmalar sonucunda anlaşılmıştır. Kolon Kanseri gibi pek çok kanser türünden de genel olarak bir koruma sağlar.

8. Vücudun savunması mekanizması yine Ceviz sayesinde güçlendirilir. Beyin yaşlanmasını erteler ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Haliyle kolay kolay hasta olmazsınız.

9. Kalp kaslarını güçlendirir ve kalbinizin atışını düzenler.Yani kalbinizin en iyi dostu diyebiliriz.

10. Parlak bir cilt için: Ceviz! Evet, bunu da ceviz sayesinde sağlayabilirsiniz.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir