Cinselliğin Had Safhada Olduğu 7 Netflix Dizisi

Cinselliğin Had Safhada Olduğu 7 Netflix Dizisi

Gelen sansürler rağmen Netflix dizisi sahnelerinde cesur sahneler görebilirsiniz. Öyle ki bazı yapımlarında cinselliğin had safhada olduğunu söyleyebiliriz. O zaman lafı uzatmadan dizilerden bahsedelim;

1. Shameless

Shameless, Chicago’nun bir semtinde geçen bir dizidir. Varoş semt içerisinde her an her durum yaşanabilir. Gallagher ailesi etrafında dönen dizide her karakterşn farklı bir hikayesi vardır. Dizide var olan karakterler arasında ayrılıklar olduğu gibi kopmayan bir bağ da vardır. Senelerin dizisi olan Shameless, Netflix orijinal yapımı değildir. Ancak bölümlerini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

2. Orange is The New Black

Orange is The New Black, New York’da yaşayan bir kadın karakter üzerinde dönmektedir. Biseksüel olan Piper, kız arkadaşı Alex ile beraber hapishaneye düşer. Drama ağırlıklı olan dizi hapishanede geçmektedir.

3. Outlander

Claire, ansızın kendisini 1743 yılında bulmaktadır. Anlaşılamayan bir şekilde geçmişe giden Claire, bir İskoç savaşı ile tanışıyor.

4. Masters of Sex

Thomas Maier’in aynı adlı kitabından uyarlanan Netflix dizisi, Dr. William Masters ve Virginia Johnson’un seks araştırmaları konu alınmaktadır. 1957 ve 1990 arasında var olan bir araştırmadır.

5. Seksi Kızlar Aranıyor

Seksi Kızlar Aranıyor, porno sektöründe var olan ve görünmeyen yönleri ele alan bir belgesel dizidir. Geri planda var olan olayların akışı net bir şekilde gösterilmektedir. Belgesel her bölümünde farklı kişi ve farklı konulara yer vermektedir. Konunun ilginçliğinin yanı sıra arka planda var olan olaylar da izleyicilerin dikkatini sürekli olarak çekmektedir.

6. Perfüme

Alman yapımı bir Netflix dizisi olan Perfüme, “Das Parfum” isimli romanın modern zamana bir uyarlamasıdır. Kitap ile birebir ilerlememektedir. Esas konu bir cinayet etrafında dönüyor. Cinayetin araştırılması ile dizide akıcılığı ile izleyicilerini kendine bağlıyor.

7. Sex Education

Netflix dizisi olan Sex Education, klişelerden oldukça uzakta olan bir İngiliz yapımı bir komedi – drama dizisidir. Her ne kadar gençlik dizisi olarak ön plana çıkıyor olsa da yetişkinlere de hitap eden içeriği Sex Edution içerisinde bulabilirsiniz. Annesi seks terapisti olan 16 yaşındaki Otis, okuldaki arkadaşlarına seks tavsiyelere vermektedir. Otis’in yolu Maeve ile kesişiyor ve okulda cinsellik ile sorunu olan kişileri tavsiye için Otis’e getirmeye başlıyor.

İlgilenenler için diğer cinselliğin had safhada olduğu diğer dizi ve filmlerin olduğu yazılarımız;

pigmex

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir