Çağatay Ulusoy’un Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

Çağatay Ulusoy’un Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

Yetenekli, başarılı, hırslı, azimli, yakışıklı, karizmatik, seksi… Evet, tüm bu kelimelerin bir araya gelerek vücut bulmuş haline Çağatay Ulusoy diyoruz! ?

23 Eylül 1990 yılında İstanbul’da doğan Çağatay Ulusoy İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde okumuş ve bu bölümden mezun olmuştur. 2010 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katıldı ve pek tabii ki 1. oldu. ? Daha sonra kariyerini oyunculuk alanında inşa etmek isteyen Çağatay Ulusoy Ayla Algan ve Vahide Gördüm gibi usta isimlerden oyunculuk dersleri almıştır.

Yeteneği ile Türkiye sınırlarını aşan, yakışıklılığı ile tüm kızların sevgilisi olan ve Netflix’in ilk Türk dizisinde başrol oynayacak olan Çağatay Ulusoy’un unutulmaz 5 rolünü PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için hazırladık.

1- Yaman Koper – Medcezir

 

[WPGP gif_id=”10067″ width=”600″]

 

Amerikan dizisi The O.C uyarlaması olan Medcezir‘de Yaman Koper karakterine hayat veren Çağatay Ulusoy‘a Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez, Miray Daner gibi isimler eşlik etti. Yaman ve Mira’nın tatlı atışmaları, tutkulu aşkları, aile ve arkadaşlık kavramlarının işlendiği dizi tam 77 bölüm boyunca sürdü.

Yayınladığı her hafta en çok izlenen dizilerden biri olan dizinin dikkat çeken unsurlarından biri de dizide çalan ve söylenen şarkılardı. Aynı zamanda stylingi olarak en çok beğenilen dizi de Medcezir’di.

“O gün, sakin hayatımıza bir bomba düştü… Ve o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı…”

Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın mükemmel uyumuyla taçlanan dizinin konusu şöyle: İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde, Tozludere’de yaşayan Yaman’ın başı ağabeyi yüzünden büyük derde girer. O güne kadar kaderini değiştirmek için başarılı bir öğrenci olmaya çalışan Yaman, o gece istemeden suçla tanışır. Ve Yaman’ın temiz sicili lekelenir.

Yaman bütün ümitlerini kaybettiği anda Avukat Selim Serez’le tanışır. Selim, Yaman’ın üstüne bulaşan çamurun arkasında, gelecek vaat eden bir genç adam olduğunu görür. Beladan uzak durmak için çırpındıkça daha çok batan Yaman’ı kendi gençliğine benzetir ve bu çocuğun hikayesinin, demir parmaklıklar ardında son bulmasına izin vermez.

Yaman zengin bir avukat olan Selim’in yardım teklifini, önce (gerçek olamayacağını düşünerek) ciddiye almaz, ama eve döndüğünde çıkan olaylardan sonra artık hayatına kaldığı yerden devam edemeyeceğini anlar. Yoksul evden yükselen sesler bir kez daha Selim’e kadar ulaşır. Yaman bu kez Selimin teklifini geri çevirmez ve kötü bir olay yüzünden hayatına giren bu adamın araladığı kapıdan bambaşka bir dünyaya adım atar.

Yaman mucizelere gerçek hayatta yer olmadığını bilse de, o kapıdan içeri girmekten başka şansı olmadığını anlar. Yaman’ı, sırtında taşıdığı geçmişiyle, hiç tanımadığı insanların arasında, Tozludere’dekinden daha zor bir hayat beklemektedir.

Yaman ve Mira’yı siz de bizim kadar yakıştırıyorsanız Tüm Zamanların En İyi Dizi Çiftini seçtiğimiz anketimize katılabilir, YaMira’yı 1. yapabilirsiniz. Ankete buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Emir Sarrafoğlu – Adını Feriha Koydum

 

[WPGP gif_id=”10069″ width=”600″]

 

Çağatay Ulusoy 2010 yılında Best Model Of Turkey‘de 1. olduğu gibi hemen bir dizi teklifi aldı. Bu dizi de; Adını Feriha Koydum idi.

Dizinin başrollerini Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya paylaştı. Aynı zamanda dizide Vahide Gördüm, Deniz Uğur, Ceyda Ateş, Metin Çekmez gibi isimler vardı.

Emir ile Feriha ayrı dünyaların insanlarıydı. Ama aşkları o dünyaları yıkıp yepyeni bir dünya inşa etti. Kapıcı kızı Feriha ve sosyetenin zengin çocuğu Emir’in aşkları, zengin-fakir ayrımı ve daha birçok konunun işlendiği dizinin konusu ise şöyle: Kapıcı karısı Zehra’nın kızıyla olan hayalleri ve kızının üniversite sınavında ülkenin seçkin üniversitelerinden birini burslu olarak kazanması ve bundan sonra içine düştüğü kişilik bunalımı ele alınıyor. Feriha okulun ilk gününde gece hayatında kendine yer edinmiş bir ailenin ‘Gecelerin Veliahtı’ lakaplı oğluyla yani Emir Sarrafoğlu’yla tesadüfen karşılaşır. Bu karşılaşmadan sonra onun ilgisi hoşuna giden Feriha, kendini onlara zengin bir ailenin kızı olarak tanıtır. Yalanından dönemez. Bundan sonra anne kızın hayatla mücadelesi geri dönüşü olmayan bir savaşa döner.

Feriha ve Emir’i siz de bizim kadar yakıştırıyorsanız Tüm Zamanların En İyi Dizi Çiftini seçtiğimiz anketimize katılabilir, onları 1. yapabilirsiniz. Ankete buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Ahmet Onur – Anadolu Kartalları

 

[WPGP gif_id=”10071″ width=”600″]

 

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Engin Altan Düzyatan ve Özge Özpirinçci‘nin oynadığı Anadolu Kartalları filmi aksiyon ve dram türündü. Yönetmenliğini Ömer Vargı‘nın yaptığı film 28 Ekim 2011’de vizyona girdi.

Çağatay Ulusoy’u büyük bir zevk ve beğeniyle izlediğimiz filmin konusu şöyle: Onur, Ayşe, Mustafa, Tunç ve Fatih. Onlar, gökyüzüne hakim birer pilot olma hayaliyle yaşayan genç havacılar. Hayalleri yükseklerde fakat hedefe giderken yaşadıkları bin türlü zorluk, aile, sevgili hasreti, dostlukları, havada olmak için yaptıkları fedakarlıklar ve birbirleriyle rekabetleri ne kadar çetin bir yola çıktıklarının da göstergesi olacak.

Binbaşı Kemal Tanaçan’ın deneyimi ve desteği sayesinde eğitimden geçen beş genç için Uluslararası Anadolu Kartalı Tatbikatı, hayatlarını tamamen değiştirecek çok büyük bir deneyim olacaktır.

 

Sarp Yılmaz – İçerde

 

[WPGP gif_id=”10073″ width=”600″]

 

Çağatay Ulusoy, polisiye ve dram türünde olan, Ay Yapım‘ın yapımcılığını üstlendiği İçerde dizisinde Sarp karakterine hayat verdi. Aras Bulut İynemli ile başrolü paylaştı. Çetin Tekindor, Rıza Kocaoğlu, Mustafa Uğurlu gibi usta isimlerle oynayan Çağatay Ulusoy oyunculukta kendini ne kadar geliştirdiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Çağatay Ulusoy’a bir kez daha hayran kaldığımız dizinin konusu şöyle: Polis Akademisi’nde okuyan Sarp ve Mert kardeş olduklarından habersiz birbirlerine rakip olurlar. Sarp, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Yusuf tarafından Polis Akademisi’nden mezun olmasına bir hafta kala polislikten atılır. Mezuniyet günü Yusuf’a silah çeken Sarp böylece daha önce hiç bilmediği yepyeni bir hayata adım atar. Bu yeni ve karanlık dünyada Sarp’ın en yakın düşmanı ise Akademi’nin diğer göz bebeği Mert olacaktır.

 

Barış – Delibal

 

[WPGP gif_id=”10075″ width=”600″]

 

Barış karakterini oynamak için 7.5 kilo veren ve özel dersler alan Çağatay Ulusoy başrolü Leyla Lydia Tuğutlu ile paylaştı. Ay Yapım‘ın yapımcılığını yaptığı ve Ali Bilgin‘in yaptığı filmin türü ise romantik-dram.

Bizi hüngür hüngür ağlatan filmin konusu ise şöyle: Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış hayatın tadını çıkarmaktan keyif alan birisidir. Füsun’u ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır. Aşkı ona tattıran bu kız kimdir? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmak ister ve ulaşır da… Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar…

Zeynep Haskırış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir