Börü – “Kar Gibi Beyaz”

Börü – “Kar Gibi Beyaz”

İlk bölümü ile Türk televizyonlarına bir çok konuda farklılığı yaşatan Börü‘nün ikinci bölümü yayınlandı. Sadece 6 bölüm olacak Börü‘nün bu bölüm adı; “Kar Gibi Beyaz”

Daha çok Serkan Çayoğlu izlemek isteyenler artık yavaş yavaş diziye ısınabilir. Kaya karakteri ile başlayan bölüm bir anda psikoloğu ile konuşurken onun karanlık tarafını görmemizi sağladı. Canavarların açtığı yaralar hala taze ve acı veriyor. Bunu da Serkan Çayoğlu muazzam bir şekilde Kaya karakteriyle bize göstermeye başladı. Kaya’nın o bitmek bilmeyen acısını gördükçe “Yüz tanesini de öldürsen asla o yangın sönmeyecek,” demek istiyorum. Aslında diyorum da kendisi televizyon ekranından beni duymuyor olabilir.

Kaya’nın sert çıkışından sonra ekiple beraber 2015 Mardin’e gidiyoruz. Canlı olarak ulaştırmaları gereken bir örgüt elemanını taşıyorlar. Ancak beklenmedik bir sıkıntı çıkıyor ve ekibi bir anda sıcak bir çatışma içinde izliyoruz. Bu çatışma anında Börü farkını ortaya öncelikle kaliteli çekimi ile koyuyor. Müthiş! Sinema kalitesinde dizi izliyoruz. Aşırı özenli çekilen bu dizide hata varsa da insanın o hatayı görmesi zorlaşıyor. Tabi çatışma alanından kaçma konusundaki yaratıcı fikirleri de hafif bir gülümsetmedi değil.

Ekip arasında güzel bir dostluk varken aynı zamanda birbiriyle çatışan karakterlerin özellikle gözleri ile oyunculuğunu ön plana çıkarması detayını atlamayacağım. Kadroda olan herkes rolünün hakkını fazlasıyla veriyor.

Asena! Evet, bu bölümün reisi tam olarak Ahu Türkpençe oldu. Çatışma sahnesinde gözünün dönmesi, keskin nişancılığını konuşturması ve son sahne ile kadın devleşti. Sanırım her bölüm birkaç oyuncu bir adım ön planda olacak. Son sahnedeki feryadı uzun bir süre konuşulur.

“Bu savaş daha bitmedi.”

Çok az bir sahne de olsa İrfan Başkan‘ı gördük. O ufacık sahnede ise mükemmel bir akıl oyununu izledik. Tabi ki arka tarafta Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafı güzel bir başkaldırışın temsilcisi gibi duruyordu.

Ve final sahnesi…
Can alıcı, yürek yakan ve acı bir sahne ile bölümü bitirdiler. Ahu Türkpençe ise burada devleşti. Feryadı ile izleyicinin yüreğine bir ateş topu bıraktı.

Dünyanın neresinde nasıl bir savaş olursa olsun her zaman masumların canı yanar.
Haberleri izlemezsiniz, gazetelerin magazin sayfaları dışındakilere bakmayabilirsiniz, haber sitelerinden uzak durur ve ölümle ilgili tüm bilgileri es geçersiniz ama gerçekleri değiştiremezsiniz.

Dilerim Börü’nün açık sözlü halleri ve sert dili 6 bölüm boyunca devam eder.
Diğer türlüsü; “Bizi bozar.

Börü 1. Sezon 2. Bölümü izlemek için buraya tıklayın.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir