Kahraman Deniz’in 7 Favori Şarkısını Seçtik

Kahraman Deniz’in 7 Favori Şarkısını Seçtik

Bugün de az bilinen başarılı bir sanatçı: Kahraman Deniz önerisi ile birlikteyiz. Kahraman şarkılarıyla bizi içine çekiyor. İnternette kendisi hakkında çok ayrıntılı bilgi bulmak maalesef mümkün değil. Kahraman’ın 23 ve 46 isimli iki albümü olduğunu biliyoruz. Söylediği türe genel olarak rock diyebiliriz ancak geleneksel ezgileri de müziğinde duyabiliyoruz.

Kahraman 19 Ağustos 1990 doğumlu yani 27 yaşında. Bu genç yaşında bu kadar derin şarkılar yapabildiği için ikinci kez bizi kendisine hayran bırakıyor. Şimdi albümlerinden beğendiğimiz 7 şarkıyı ve bazı sözlerini sizlerle paylaşalım.

7)Kahraman Deniz-Garezi Var

“Dünyayı değiştireceğimize hiç inancın yok mu? İnsan dediğin bir çuval etten mi ibaret?”

“Saygına ihtiyacım yok tüm dostlarım benimle.”

6)Kahraman Deniz-Lapa Lapa

“Bu sefer kesin gidişim dönüşü olmaz. Bir kez acıttı ama ikincisi koymaz. Ve hayatı hayatıma sığmaz. Her döndüğünde bulunan hiç adam olmaz.”

“Lapa lapa kar yağıyor gönlüme ama sevgili bilmeyecek. Benim ektiğim tohumlar kimlerde filizlenecek. Yaka yaka canımı tokatladı ruhumu asla bilmeyecek.”

5)Kahraman Deniz-Şeytanlar

“Çok kötü şeyler olacak bil ki benden olacak. Aklının almadığı yerlere çığlıklarım dolacak. Dur daha ben yeni başladım. Tüm şeytanları taşladım. Bitti sandım ama bitmedi. Sınırlarımı henüz aşmadım.”

 

4)Kahraman Deniz-Acıtamaz

“Ne benimle olursun, ne de bensiz adımların çok uzağa gitmiyor. İkimizi de çok üzdüler, biliyorum Kendime yetmeyen tesellim sana yetmiyor yanlış yer hep yanlış zamana mı denk gelir? Zihnim hasta, bedenim hasta ama ölmüyor.”

3)Kahraman Deniz-Yollar

“Her şey kötü gitmiyor ama gerekenler yerinde değil.California saatine bakıyorum belki bir zamanda orada uyanabilirim. Zeytinburnu’nda saat sabahın dördü ben hâlâ neyin peşindeyim? Yoktan anlamayan çocuklar gibiyim ah, hayat, istediğimi ver, gideyim.”

2)Kahraman Deniz-Elveda

“Dayanmamı önerenler dayanacak güç vermez. Küçük bir ilgileri olur ve nefret asla bitmez hesaplar hiçbir yerde o ilgilerle ödenmez.”

1)Kahraman Deniz-Yalnızlık Vurdu

“Aynı şeylerden sıkça söz ediyorum. Benzer notalardan şarkılar söylüyorum ölmeye bile üşenirsin ya hani öyle zamanlar geçiriyorum. Köyde hayatlar nasıl bilmiyorum ama bu şehirde sıkıntıdan geberiyorum.”

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir