Bilim Kurgu Sevenlerin Kesinlikle İzlemesi Gereken 13 Dizi

Bilim Kurgu Sevenlerin Kesinlikle İzlemesi Gereken 13 Dizi

Bilim kurgu türünü seviyorsanız ve izleyecek yeni bir şeylere ihtiyacınız varsa yazının devamında sevebileceğiniz pek çok dizi önerisi var.

1. Fringe

Yıllar önce yaptığı bir hata ile evrenin düzenini bozan ama kalplerde yeri farklı olan Walter Bishop, normal olmayan olaylarda sevgili Walter’a ihtiyacı olan güzel Ajan Dunham ve ikisi arasındaki aracı Peter Bishop ile gelmiş geçmiş en zekice kurguya hakim olan Fringe’i izlemediyseniz kaçırdığınız çok şey var demektir.

2. Sense8

8 farklı yerde 8 farklı kişinin birbirini hissetmesiyle başlayan Sense8, son dönemlerin tadı damağımda kaldı diyebileceğiniz en iyi diye tabir edilebilecek bilim kurgu dizisi olabilir.

3. Heroes

Herkesin sahip olmak isteyeceği ama henüz olamadığı yeteneklere sahip bir grup insan. Yalnız bu insanların önemli bir görevi var; dünyayı kurtarmak!!

4. The X Files

Tuhaf ve paranormal olayların başında çalışan aynı zamanda da birbirinden farklı bakış açılarına sahip olan iki ajanı izlerken kendinizi kaptırmaya hazır olun.

5. Black Mirror

Her bölümünde farklı olaylar, oyuncular ve konular ile son dönemlerde popüler olmayı hak eden harika bir diziden bahsedeceğiz! Teknolojinin bizim hayatımızda ve geleceğimizde ne kadar korkutucu olabileceğini izlemek istiyorsanız, sizi Black Mirror dünyasına alalım.

6. Westworld

Zengin bir kesime hitap eden bir eğlence parkı ve Black Mirror gibi bize karanlık bir geleceği gösteren Westworld henüz popüler olmadıysa bile yakındır.

7. Person of Interest

Cinayetler ve onları öncesinden engellemeye çalışan bir ekibi izlemeye hazır mısınız? Bu diziye sadece bilim kurgu diyemeyiz aynı zamanda gerilim ve dramı da Person of Interest içinde bulabilirsiniz.

8. The 100

Ark adlı uzay gemisinde yaşayan yaklaşık 2000 insan ve yaşamsal faaliyetlerini devam ettirmek için kaynakları tükenmek üzeredir. Aralarından seçtikleri bir grup insanı tekrar Dünya’ya göndermeleri ile her şey beklediklerinden farklı ilerleyecektir.

9. Childhood’s End

Arthur C. Clarke’ın aynı adlı romanından uyarlanan dizi ile sadece hayatınızı değil evrendeki pek çok şeyi sorgulamaya hazırsanız, hızlı bir şekilde izlemeye başlamalısınız!!

10. Orphan Black

Yaşadığı yerden kaçıp kendine benzeyen bir insanın intiharına denk gelen Sarah Manning, beklenmedik bir hareket yapar ve intihar eden kişinin yerine geçer. Ancak ilerleyen bölümlerde başına gelecek ve ona neredeyse ikizi kadar benzeyen insanlardan habersizdir.

11. Utopia

 

Bir grup insan ve son yüzyılda yaşanmış felaketleri çok öncesinden gösteren bir çizgi roman.

12. Warehouse 13

İki ajanın gizli bir departmana yönlendirilmesiyle olaylar başlıyor. Garip ve gizemli olayları incelerken sizde onlara katılmak istemez misiniz?

13. 11.22.63

Basit bir lokantanın geçmişe giden kapıyı içinde barındırdığını düşünün? O zaman geçmişe gitmeye hazır olun!

SeRmiRaL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir