Yeryüzünde Bulunan Tüyler Ürpertici 7 Yer

Yeryüzünde Bulunan Tüyler Ürpertici 7 Yer

Yeryüzünde gitmek istediğimiz pek çok yer vardır. Macera,huzur,yeni yerler keşfetmek ya da bulunduğumuz yerden birazda olsa uzaklaşabilmek için bir yerlere gideriz. Belki de keşfedilmemiş yerleri keşfetmek…

Peki siz bu yeryüzünde ki tüyler ürpertici yerlere gitmek ister miydiniz? Bu tüyler ürperten yerleri PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için derledik.

UYARI: Görüntüler rahatsız edici olabilir.

1.Kemik Şapeli

Tüyler ürperten bu yer Portekiz Evora’da yer almaktadır. Küçük Şapel insan kalıntıları ile inşa edilmiş ibadethanedir. Burada rahip ve rahibe olduğu düşünülen insanların kemikleri bulunmaktadır. Şapel’in girişin de ‘’ Bizim kemiklerimiz burada,sizinkiler için bekliyoruz’’ yazmaktadır. Şapel’in tavanı beyaza boyanmıştır ve figürlerle ölümü çağrıştırmaktadır.

2.Voodoo Pazarı

Togo’nun başkenti Lome’da bulunmaktadır. Hayvan kafatasından,voodoo bebeklerine,çeşitli böcek ve büyülü olduğu inanılan tozlara kadar her şey bulunmaktadır. Sorularınızı cevaplayacak voodoo rahiplerinin olduğu söylenmektedir. Temelde şifa vermek amacı olsa da günümüzde büyü yapmak için kullanılmaktadır. Voodoo aslında bir dindir. Bu pazar yeri büyü yapmak-bozdurmak için de kullanılıyor. Oldukça ünlü olan bu pazar yeri turistlerinde ilgi odağı haline gelmiştir.

3.Overtoun İntihar Köprüsü

İskoçya’da bulunmaktadır. 1859 yılında tamamlanmıştır ve yaklaşık 20 metre civarındadır. Kayıtlara göre 600 civarında köpek sebepsiz yere köprüden aşağı atlamışlardır. Köpek sahipleri ise köprüye gelene kadar her şeyin normal olduğunu ancak köprüye geldiklerinde köpeklerinin normal olmayan davranışlar sergileyerek köprüden aşağı atladıklarını söylemişlerdir. Halk kalenin içerisinde bulunan kötü varlıkların köprüden geçenleri etkilediği ve köpeklerinde bu nedenle atladığına inanılmaktadır. Hayvan uzmanlarından bazıları bu intiharların köprünün altında yaşayan misk sıçanlarından kaynaklandığını söylemektedir.

4.St. George Kilisesi

Çek Cumhuriyeti’nin Lukova şehrinde yer almaktadır. Dünyanın her yerinden ziyaretçisi olan bu kilisede ki hayaletleri sanatçı Jakub Hadrava, alçıdan yaptığı heykellerle canlandırmıştır.

5.Cambridge Askeri Hastanesi

1878-1996 yılları arasında asker ve sivillerin tedavisi için kullanılmıştır. Hastane yüksek oranda ki asbest nedeniyle kapatıldı. Bu hastanede ölen iki hastanın ruhunun hala orada olduğu söylenmektedir.

6.Aokigahara(İntihar) Ormanı

Adının aksine çok güzel bir görüntüye sahip olan orman,Fuji Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır. Dünya’da intihar vakasının en çok görüldüğü ikinci yerdir. Japon halkının intihar etmek için tercih ettikleri yerlerin başındadır. Senede yaklaşık 100 intihar vakasının gerçekleştiği yer olduğu söylenmektedir. Etrafta yoğun olarak bulunan ağaçlar dışarıdan seslerin içeriye gelmesine engel olurken,içeride ki seslerin de dışarıya çıkmasına engel olur. Bu ormanda kaybolduğunuz vakit bulunma ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır.

Ayrıca hükümet tarafından ormanın girişine ‘’Hayatınız size aileniz tarafından verilmiş kıymetli bir hediyedir’’ yazılı tabela bulunmaktadır.

7.Jacob’un Kuyusu

Pek çok adrenalin tutkununun yüzdüğü bu havuz bir su altı mağaraları ağının yüzeye açıldığı noktadır. Bu zamana kadar bunu ciddiye almayan 7-8 kişinin bu kuyunun içinde kaybolup,öldükleri söylenmektedir.

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir