Rastgele

The Conjuring(Korku Seansı) Gerçek Hikayesi

The Conjuring(Korku Seansı), yönetmenliğini James Wan’ın üstlendiği,  Carey Hayes ile Chad Hayes’in yazdığı başrollerini Patrick Wilson(Ed Warren) ile Vera Farmiga’nın(Lorraine Warren) paylaştığı 2013 yapımı Amerikan korku filmidir. The Conjuring serisinin ilk filmidir.

 

*IMDb : 7,5

Yıllarca evinizde şeytani bir varlıkla yaşamak zorunda kalsaydınız ne hissederdiniz?Büyük bir beğeni toplayan,yürekleri ağza getiren The Conjuring’in gerçek bir hikayeye dayandığını biliyor muydunuz?

Evlerinde tam on yıl şeytani bir varlıkla yaşamak zorunda kalan ve kötü olaylarla karşı karşıya kalan Perron ailesinin hikayesidir. Filmde mutlu sonla bitmiş gibi görünse de olaylar çok daha tüyler ürpertici. Beş kızlarıyla birlikte yeni evlerine taşınan Perron ailesi kendilerini bekleyen korkunç olaylardan habersizlerdi.

Aile,yeni aldıkları ev için kredilerinden dolayı tam tamına on yıl ayrılamayacak şekilde anlaşma imzalıyorlardı ve asla yalnız değillerdi. Eve taşındıkları ilk yıllarda pek çok kez bu dünyaya ait olmayan ruhlarla iletişime geçmişlerdi. Çocuklar bu varlıklarla çeşitli oyunlar oynamışlardı.Bu varlıklar ilk başta korkutucu değillerdi ve aile çocuklarının sadece eğlenmek için yaptıklarını düşünüp normal karşılamışlardı.(Küçükken hangimizin hayali arkadaşı olmadı ki?)

Perron ailesinin,bu varlıkların pek de iyi niyetli olmadıklarını anlamaları fazla uzun sürmedi.Evde kapılar kendiliğinden kapanıp-açılıyor,camlar kırılıyor,çerçeveler sebepsiz yere düşüyordu.Aile özellikle geceleri açıklanamayan sesler duyuyor,çocuklar korkunç deneyimlerle karşılaşıyorlardı

Bu olaylara birden fazla varlık sebep olmuş olsa da içlerinden bir tanesi çok daha kötü niyetliydi. Filmde de bahsedildiği gibi ‘ Bathsheba’ adında ki kötü varlık anne Carolyn’ın ruhunu ele geçirmek istiyordu. Kısa süre sonra bu varlık anneye fiziksel zarar vermeye başlamıştı. Bir gece yarısı uykusundan uyandığında varlığı yatağının baş ucunda görmüş hatta söylenenlere göre anneyi boğmaya çalışmıştır. (Çok korkunç!)

Bu varlığın anneye bu kadar bağlı olmasının nedeni ailesini kıskanması olduğu düşünülüyor.Aylar ayları kovalarken bu kötü varlığın anneye uyguladığı işkence tükenmek bilmedi. Carolyn-Rodger çifti soluğu paranormal olaylar üzerinde araştırmalar yapan Ed-Lorraine Warren  çiftinin yanında almışlardı. Ed-Lorraine çifti aileye yardım etmeyi kabul etmişlerdi.

Güçlü bir medyum olan Lorraine Warren eve girer girmez bu varlığın Carolyn ile olan bağlantısını çözmüştü

*Filmde Ed-Lorraine çiftinin bir şeytan çıkarma ayini yaptığı zor olsa da başarılı oldukları gösterilse de, Warren çifti ayin yapmamış sadece seans düzenlemişlerdi.

Bu seans esnasında anne Carolyn bilmediği bir dilde konuşmaya başlamış,kızlar çok korkmuşlardı.Bu olaylardan sonra ailenin babası Rodger, Warren çiftini evden kovmuştur.Aile maddi durumlarından dolayı bu evde yedi sene daha yaşamış sonrasında Georgia’ya taşınmışlardır.

Söylenenlere göre Bathsheba’da dahil olmak üzere aileye bağlı olan kötü varlıklar onları terk etmemişlerdi.

Ailenin büyük kızı Andrea yaşananları 2011 yılında çıkardığı ‘’ House of Darkness-House of Light’’ adlı kitabında detaylıca anlatmıştır.

Filmin çekimleri sırasında Lorraine Warren yapımcılara yardımcı olmuştur.

 

 

Perron ailesi de çekimleri desteklemişlerdir.

*The Conjuring(Korku Seansı) gerçekten başarılı bir film olmuş ve favori korku filmlerim arasında yerini almıştı.

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Nisan 2018, 09:32

Anket Sonuçlandı: Yılın Çifti AsFer

 2017 – 2018 sezonunda yayınlanan ve halen devam eden Türk dizilerinin en iyi çiftini sizlerin oylamasıyla belirledik. Yılın çiftini seçmek için beş gün süren anketimize olan yoğun ilgi için teşekkür ederiz. Ankete ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Anket sonuçlarını açıklamadan önce bahsettiğimiz sürprizi biraz açalım. Anket sonucunda birinci olan çift adına...

Devamını Görüntüle