Son Dönemin Yükselen Yıldız Grubu: Sufle

Son Dönemin Yükselen Yıldız Grubu: Sufle

2013 yılında bir gece YouTube’da yükledikleri video ile hayatımıza giren Sufle Grubu, ilk coverlarını Duman‘ın çok sevilen şarkılarından Köprüaltı şarkısına yaparak YouTube’a yükledi ve video bir saatte yaklaşık 10.000 izlenmeye ulaştı ve bu başarı grubun yükselişinin sinyallerini de vermeye başladı…Biz onları tanıdığımızdan beri çok seviyoruz, Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak tanımayanlarınız varsa da tanıtalım istedik, haydi buyurun yazının devamına…

Sufle’yi Tanıyalım!

ODTÜ öğrencilerinden Mustafa Atik ve Göksu Taşçeviren tarafından 6 yıl önce kurulan Sufle, sahnede çaldıkları kendi bestelerinin yanı sıra akustik coverları ile de tanınıyor. İlk önce Ankara’da sahne almaya başlayan grup, 2013 yılında yaptıkları Popüler Rock şarkılarının coverlarıyla tanınırlık elde ediyor. Grup, Burak Bedirli ve Oğuzhan Eren’in de dâhil olmasıyla müzik tarzını “Alternatif Pop-Rock” yönünde geliştirme kararı alıyıor. Zeytinli Rock Festivali’nde 2015 yılında sahne alan grup, Roxy Müzik Günleri’nde üçüncü olarak dereceye girerken, aynı yarışmadan “Özel Ödül”ü de alarak ayrılmayı başarıyor. Grup üyelerine bakacak olursak grubun vokalistlik görevini Göksu Tasçeviren üstlenmiş olurken gitarist Mustafa Atik, davulda Ömer Vatansever, bas gitarda Oğuzhan Eren ve son olarak da klavyede Burak Bedirli yer almakta.

O çok sevilen Köprüaltı Cover’ları!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=p3z8_ARyc_Y[/youtube]

Şu ana kadar izlenmesi yaklaşık 10 Milyon oldu! ??

Grubun İlk Albüm Çalışması: PUS

Gördükleri ilgi karşısında hem sevinen hem de şaşıran grup bu coverın ardından ilk albümleri için kollarını sıvıyor. Ve karşımıza ‘PUS’ ile çıkıyor.  İçerisinde 6 şarkının bulunduğu albümdeki şarkılar ise şöyle; Pus, İçinde Aşk Var, Yalnızmışım Ölürken, Yardım Et Bana, Nereye Gidersen, Al Hepsini.

Albüme de adını veren ”Pus”

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9dQAWxxWTVI[/youtube]

Grubun isminin nereden geldiğini ben şahsen çok merak ettim. Çünkü ‘sufle’ ismi bana direkt tatlıyı çağrıştırıyor ? Sizin için biraz araştırdım ve grubun isminin, grubun kurucularından ve aynı zamanda gitaristi olan Mustafa Atik’ten çıktığını öğrendim. Mustafa Atik: “Açıkçası ismi ben koydum da bir yerden gelmedi. Doğrusu kulağa hoş geliyordu. Biraz kadın vokali de çağrıştırıyordu. Çok sertte bir müzik yapmıyorduk o zamanlar. Rock falan değil de daha çok akustik müzik yapıyorduk. Yumuşak şarkılar yapıyorduk yani; o yüzden uygun bir isim gibi geldi.”  dedi.

”İçinde Aşk Var”

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=U9Z8FJlT78g[/youtube]

Albümün ikinci şarkısı ama benim favori şarkım. Her türlü moddayken dinleyebileceğimiz bir şarkı. Dinlerken hem huzur veriyor hem de başka hisler uyandırıyor. En azından ben de öyle oluyor. ?

Onlar Artık Festivallerde, Onlar Artık Televizyon Ekranlarında

Üstelik onların başarısı albüm çalışmasıyla sınırlı kalmadı. Birçok gençlik festivalleri kapsamında onlarca şehirde, binlerce dinleyiciyle bir araya gelen Sufle grubu sahne çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Üstelik Sufle’yi sadece festivallerde değil, televizyon ekranlarında da dinlemek mümkün. Bildiğimiz kadarıyla Adı Efsane, Ateşböceği ve İstanbullu Gelin gibi televizyon yapımlarında “İçinde Aşk Var” şarkısıyla ve yine İstanbullu Gelin‘in 45.bölümünde de “Pus” şarkısıyla karşımıza çıkan Sufle grubunu önümüzdeki süreçte çok daha fazla görecek gibi duruyoruz.

Şarkıları Spotify ve Apple Music üzerinden dinlemek ise mümkün. Albüme ise pek çok müzik marketten erişebilirsiniz. ?

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir