Sinemada Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi İzlemek İçin 10 Neden

Sinemada Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi İzlemek İçin 10 Neden

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, Star Wars fanlarının merakla beklediği bir filmdi. Henüz gişede istediği başarıyı elde edememiş olsa da biz izledik ve filmi çok sevdik. PigmeLaf Sosyal İçerik Platformu olarak size 10 maddede bu filmi neden izlemelisinize dair bir yazı hazırladık. Keyifli okumalar 🙂

YAZI SPOILER İÇERMEMEKTEDIR!

10) Han Solo’nun gençliğini görüyorsunuz

Star Wars serisini izleyen hemen hemen herkes Han Solo’ya biraz hayrandır. Hatta biraz aşıktır bile diyebiliriz. Kendisi filmin en ikonik karakterlerinden birisi. Dolayısıyla bir solo filmi çoktan hak ettiğini söylememiz pek de yanlış olmaz. Filmde bu ikonik karakterin gençliğini görüyorsunuz ve karakterin nereden nereye geldiğini daha net kafanızda oturtmuş oluyorsunuz.

9) Chewbecca ile dostluğunun temellerini görüyorsunuz

Star Wars’ın en vazgeçilmez ikilerinden: Han Solo ve Chewbecca. Peki bu dostluk nereden başladı? Mutlaka merak etmişsinizdir. İşte buyurun bu filmde cevabınızı alacaksınız.

8) Han Solo’nun ilk aşkını görüyoruz

Şimdiye kadar Han’ın tek gerçek aşkını Prenses Leia olarak bildik. Tabi bunun öncesi de varmış… Bu mücadeleler dolayı aşk hikayesini kaçırmak istemezsiniz.

7) Devrimci android L3 ile tanışıyoruz

Şimdiye kadar Star Wars seven herkes bu androidleri de çok sevmiştir. Çoğu zaman insanların en yakın dostu olan bu androidlerin en marjinalini görmeye hazır mısınız? O zaman mutlaka bu filme gidin.

6) Bir android ve bir insanın aşkına şahit oluyoruz

Ne kadar şahit olduğumuz için ise filmi mutlaka görmeniz gerek.

5) Han’ın zekasının ve esprili kişiliğinin hiç değişmediğine şahit oluyoruz

Han Solo’nun neyini seviyorsanız işte bu filmde de onları bulacaksınız.

4) Star Wars orijinal hikayeyi özleyenlere ilaç tadında

Bildiğiniz gibi Han’ı gördüğümüz filmler Star Wars’ın ilk filmleri. O zaman bu filmin o ilk filmlerin tadını özleyenler için güzel bir ilaç olacağını söyleyebiliriz.

3) Harika bir takımı izleme şansı

Filmde aynı zamanda çok ilginç bir ekibi izleme şansı yakalıyorsunuz. Bu ekip hem çok eğlenceli hem de çok akıllı. Eğer her şeyin bir takım olarak başarıldığına inananlardansanız bu film tam size göre.

2) Yabancı dil bilmenin önemi

Film yabancı dil bilmenin önemini size çok içten bir mesajla gösteriliyor. Çat pat olsa bile bir iki dil konuşmak size çok yararlı olacaktır. Belki sizi ölümden bile döndürür. Belki de sonsuza dek sürecek bir dostluğu başlatır.

1) Alden Ehrenreich ve Emilia Clarke Uyumu

Gerçekten görmeye değer bir uyumları var. Ayrıca Emilia Clarke’ı bir kez daha güçlü kadın rolünde izlemek oldukça keyifli bir deneyim.

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir