Rastgele

Erkeklerin Yapmaması Gereken 6 Giyim Hatası

Herkes giyimine önem vermeyi, girdiği ortamda dikkat çekmeyi ister. Ortamlara akmadan önce düzeltilmesi gereken, erkeklerin yapmaması gereken 6 giyim hatasını yazdık. İlgisini çekenler buyrun…

1- Açık renk kıyafetin altına beyaz atlet

Evet arkadaşlar, açık renk bir t-shirt’ün içine beyaz atlet giymiyoruz değil mi? Dışarıda iyi giyinip dikkat çekeceğim derken, dünyanın en kötü giyinen adamı olabilirsiniz bir anda söylemesi. Hatta sadece açık renk t-shirt de değil, slim bir t-shirt giydiğinizde de içine giydiğiniz atletin yakaları yanlardan pırtlarsa sürekli çekiştirmek zorunda kalırsınız. Aylardan kış değilse, salın atletleri. Kaldırın naftalin kokan çekmecelere… Hadi bakiim.

2- Çorap seçimi

Çorap seçimi sizi vezir de edebilir rezil de… Özellikle ayağı kavrayan bir ayakkabı seçtiğinizde ya da yanları açık bir klasik ayakkabıya içinde görünen bir çorap seçerseniz çok komik bir görüntü elde edebilirsiniz. O yüzden her ne kadar ”Delikanlılığı bozuyor!” dense de babet çorabı tercih edin, eskisi gibi kötü modeller de yok zaten artık.

Çorap seçimi demişken, klasik giyimli bir ayakkabı tercih ettiğinizde de içine zıt renkte bir çorap giymeyin. Örneğin kahverengiyse ayakkabınızın rengi, gidip içine beyaz çorap giyme gafletinde bulunmayın. Bunu da yapmıyorsunuzdur zaten, sadece küçük bir bilgi 🙂

3- Gömlek sorunu

Klasik giyim bir gömleğe sahip değilseniz, slim fit bir gömlek giyiyorsanız mümkünse o gömleği içinize sokmayın, güzel durmuyor. Klasik gömlek giyen beyler de, lütfen içinize soktuğunuz gömleği başka bi mekana gittiğinizde spor şık görüneceğim diye dışarıya çıkartmayın, kırışıklık izleri hem de gömleğin şaşırtıcı uzunluğu sizi bir kilometre öteden bile fark ettirebilir.

4- Paça boyu

Paça boyunu ayak bileğinizi kapatacak şekilde ayarlayın. Kısa paça giyeceğim diye ”Seri köz getir” diyen nargileci tayfasına dönüşmeyin. Paça boyunun kısası kadar, uzunu da sıkıntı. Bilek hizasında olmayınca potluk meydana geliyor ve bu da hoş bir görüntü olmuyor o yüzden uzun gelen pantolonunuz varsa paçalarını ona göre ayarlayıp kıvırabilirsiniz.

5- Bağrı açık gezenler: Derin yaka t-shirt sorunu

İstediğiniz kadar kaslı olun, istediğiniz kadar vücudunuzda kıl namına bir şey olmasın derin yaka erkek t-shirt hiçbir erkeğe yakışmıyor. Dışarıda karşılaşınca kızlar ”Vay be, çarpıldım” da demiyor çünkü gerçekten kro bir görünüm veriyor. Onun yerine V yaka tercihlerinde daha kısa modelleri tercih edebilirsiniz. Bu arada bisiklet yaka t-shirtler daha dikkat çekici, daha cool bir görünüm veriyor. Bizden söylemesi.

6- Bacak boyuna göre kapri seçimi 

Yaz aylarında mümkünse bacak boyunuza göre kapri seçimi yapın, yani bu diz kapağınızın bir tık üstü veya diz kapağınızı kapatacak uzunlukta olmasına dikkat edin. Ne bundan daha üstte bir kapri tercih edin, ne de altında. Tabii çirkin bir görünüm elde etmek istemiyorsanız.

 

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Mart 2018, 19:20

Doğan Medya Grubu Satıldı!

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Türk kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu‘nun, Demirören Grubu’na satışında anlaşma sağlandığı öğrenildi.     Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011’de Milliyet ve Vatan’ı sattığı Erdoğan Demirören‘le Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda anlaştığı iddia edildi. KAP’a Bildirildi Sözcü’nün aktardığı bilgiye...

Devamını Görüntüle