Rastgele

Ruhun Gıdası: Seks ve Müzik

Seks ve müzik birbiriyle yakın bir ilişki içindedir. Farklı müzikler, farklı zaman ve kişilerde, birbirinden farklı etkiler yaratır. İkisi arasındaki ilişkinin psikolojik etkileri olduğu gibi fizyolojik etkileri de vardır.

 

GIF

 

Seks bedensel bir ihtiyaçtır. Ancak karşı tarafa duyulan hislerle bu ihtiyaç bedeni olduğu kadar ruhu da doyurur.

Müzik ise ruhsal bir ihtiyaçtır. Duyguları yoğunlaştırabilir, insana enerji verebilir veyahut dinginleştirebilir.

Seks ve müzik insan psikolojisini etkiler. Fizyolojik ise ikisi de insan beyninde aynı bölgeyi uyarır.

Müzik doğal bir afrodizyaktır.

 

seks

 

Dopamin mutluluk hormonudur. Vücutta dopamin miktarını artıran faktörlerden biri seks, bir diğeri de müziktir. Tabi ki burada önemli olan müziğin türüdür. Neşeli bir anınızda dinlediğiniz müzik sizi daha mutlu yaparken, üzgün bir anda dinlediğiniz bir müziğin size etkisi farklı olur.

Seks ve müzik bir araya getirildiğinde bu hormonun salınımı üst seviyelere ulaşır. Genelde seks sırasında çalınabilecek müzikler için uzmanlar enstrümantal, sözsüz, ritmik, coşkulu olmasını öneriyor. Ritmik ve coşkulu müzikler insanı heyecanlandırarak kalp atış hızını artırır. Bu da vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır ve cinsel organlara giden kan miktarını artırarak cinsel uyarılmayı üst seviyelere taşır. Ancak burada uzmanların söyleminden daha önemli olan çiftlerin seçimi ve beğenisidir.

 

GIF

 

Seks yaparken müzik dinlemenin bir diğer artısı melodilerin insanı düşüncelerinden arındırmasıdır. Müzik insanı özgürleştirir, doğal olarak seksi de özgürleştirir. Vücudunuzu daha rahat bırakır, arzularınıza teslim olursunuz. Müzik düşüncelerden uzaklaştırır ve sadece o anki işinize odaklar.

Eğer seks sırasında kaygılarınız, korkularınız ve çekinceleriniz varsa müzik bunlarından üstesinden gelmenizi sağlayabilir.

Müzik; bedeniniz, zihniniz ve ruhunuz arasında bir uyum yakalamanızı sağlar.

Müzik çiftlerin birbirlerine daha çok yakınlaşmasını sağlıyor.

 

GIF

 

Psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıkların tedavisinde müzik olumlu sonuçları almayı hızlandırır. Terapi yollarından sadece biri olan müziğin seks üzerindeki etkilerini araştıran bir çalışmada; müzik dinleyerek sevişen çiftlerin, dinlemeyenlere göre daha fazla haz aldıklarını, orgazm ve boşalma sırasında sorun yaşamadıklarını göstermiştir. Aynı zamanda müzik dinleyerek sevişen çiftlerin daha sık seks yaptıkları yine araştırmalarca kanıtlanmıştır.

Çiftler arasındaki bedensel etkileşim müzikle taçlandırıldığında aralarındaki duygusal bağın da güçlenerek artmasına yardımcı olur.

 

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Eylül 2018, 12:00

Daha Sorumluluk Sahibi Bir İnsan Olabilmek İçin 5 Öneri

Günümüz dünyasında çocuklara pek de sorumluluk vermeden büyütüyoruz. Ve bu durum onların yetişkinlik hayatında pek çok soruna sebep olabiliyor. Yemek yapmayı hatta ortalığı toparlamayı bile bilmeyen bireyler ortaya çıkıyor. Peki yetişkinler için sorumluluk duygusu geliştirilebilir mi? Cevap: EVET! PigmeLaf.Com Sosyal İçerik Platformu olarak Daha Sorumluluk Sahibi Bir İnsan Olabilmek İçin...

Devamını Görüntüle