Rastgele

Oluşturduğunuz Zaman Hayatınızı Kolaylaştıracak 12 Liste

Bazen hayatımız pek yolunda değil gibi hissederiz. Sanki her şey birbirine karışmıştır. Bu noktalarda oluşturduğumuz listeler bize yardımcı olabilir. İşte sizin için hayatınızda size yardımcı olabilecek 12 yararlı listeyi hazırladık.

1)Tatil için ihtiyaç duyulacak şeyler listesi

Her tatilden önce panik olmak yerine bir yazlık bir kışlık tatil ihtiyaç listesi hazırlayıp bunların üzerinden gidebilirsiniz.

2)Haftalık Yemek Listesi

Her gün ne yemek yapacağınızı düşünerek kendinize hayatı zehretmek yerine haftalık yemek listeleri hazırlayıp bunlar kombinleyebilirsiniz. Böylece tekrar tekrar düşünmenize gerek kalmaz. 4-5 haftalık liste hazırladıktan sonra başa dönebilirsiniz.

3)Doğum günleri listesi

Hatırlamakta sürekli zorluk mu çekiyorsunuz. Ee hazırlayın bir liste gitsin. Her an beyninizi zorladığınıza ve strese soktuğunuza değmez.

4)Okunacak Kitaplar Listesi

Okumak istediğiniz şeyler var ancak her boş zamanınız olduğunda ben şimdi ne okuyacağım boşluğuna mı düşüyorsunuz. Buna bu listeyle son verebilirsiniz.

5)Yararlı Telefon Numaraları Listesi

Buna yakın arkadaşlarınızın numaralarını, yemek yerleri numaralarını da dahil edebilirsiniz. Elinizin altında böyle bir liste olması sizin için çok yararlı olacaktır.

6)Dilek Listesi

Dileklerinizin listesi olması sizin için yararlı olacaktır. Böylece onlara daha çok inanıp o doğrultuda çalışabilirsiniz.

7)İzlenecek Dizi/Film Liste

Aynı kitap listesinde olduğu gibi boşluğa düştüğünüzde size oldukça yardımcı olacaktır.

8)Şifreler listesi

Sürekli hafızanızı zorlamak yerine listesinizden yardım alabilirsiniz.

9)Almak istediğiniz şeyler listesi

Böylece paranız olduğu zaman aslında istemediğiniz ama anlık etkilendiğiniz şeyleri almamış olursunuz.

10)Gitmek istediğiniz yerler listesi

Tatil planı yaparken elinizde bir liste olacaktır.

11)Öğrenmek istediğiniz yetenekler listesi

Böylece kendinizi geliştirmek için bir motivasyonunuz olacaktır.

12)Favoriler Listesi

Favori filmlerinizi,kitaplarınızı ya da mekanlarınızı bir listede toplayabilirsiniz. Böylece rahatlıkla önerilerde bulunabilirsiniz.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Mayıs 2018, 10:14

6 Ay İçinde 30 Milyon İnsan Ölecek!

Tarih boyunca savaşlardan daha çok insan ölümüne sebep olan bir şey var: SALGIN HASTALIKLAR!     İnsanoğlunun tabiata verdiği zararlar kimi zaman doğa tarafından tolere edilse de kimi zaman bu zararlar geri dönüşümsüz olabiliyor. Doğa ise ona verilen her zararı bir şekilde insanoğluna ödetiyor. Dünya nüfusu arttıkça zarar büyüyor ve...

Devamını Görüntüle