Rastgele

Oluşturduğunuz Zaman Hayatınızı Kolaylaştıracak 12 Liste

Bazen hayatımız pek yolunda değil gibi hissederiz. Sanki her şey birbirine karışmıştır. Bu noktalarda oluşturduğumuz listeler bize yardımcı olabilir. İşte sizin için hayatınızda size yardımcı olabilecek 12 yararlı listeyi hazırladık.

1)Tatil için ihtiyaç duyulacak şeyler listesi

Her tatilden önce panik olmak yerine bir yazlık bir kışlık tatil ihtiyaç listesi hazırlayıp bunların üzerinden gidebilirsiniz.

2)Haftalık Yemek Listesi

Her gün ne yemek yapacağınızı düşünerek kendinize hayatı zehretmek yerine haftalık yemek listeleri hazırlayıp bunlar kombinleyebilirsiniz. Böylece tekrar tekrar düşünmenize gerek kalmaz. 4-5 haftalık liste hazırladıktan sonra başa dönebilirsiniz.

3)Doğum günleri listesi

Hatırlamakta sürekli zorluk mu çekiyorsunuz. Ee hazırlayın bir liste gitsin. Her an beyninizi zorladığınıza ve strese soktuğunuza değmez.

4)Okunacak Kitaplar Listesi

Okumak istediğiniz şeyler var ancak her boş zamanınız olduğunda ben şimdi ne okuyacağım boşluğuna mı düşüyorsunuz. Buna bu listeyle son verebilirsiniz.

5)Yararlı Telefon Numaraları Listesi

Buna yakın arkadaşlarınızın numaralarını, yemek yerleri numaralarını da dahil edebilirsiniz. Elinizin altında böyle bir liste olması sizin için çok yararlı olacaktır.

6)Dilek Listesi

Dileklerinizin listesi olması sizin için yararlı olacaktır. Böylece onlara daha çok inanıp o doğrultuda çalışabilirsiniz.

7)İzlenecek Dizi/Film Liste

Aynı kitap listesinde olduğu gibi boşluğa düştüğünüzde size oldukça yardımcı olacaktır.

8)Şifreler listesi

Sürekli hafızanızı zorlamak yerine listesinizden yardım alabilirsiniz.

9)Almak istediğiniz şeyler listesi

Böylece paranız olduğu zaman aslında istemediğiniz ama anlık etkilendiğiniz şeyleri almamış olursunuz.

10)Gitmek istediğiniz yerler listesi

Tatil planı yaparken elinizde bir liste olacaktır.

11)Öğrenmek istediğiniz yetenekler listesi

Böylece kendinizi geliştirmek için bir motivasyonunuz olacaktır.

12)Favoriler Listesi

Favori filmlerinizi,kitaplarınızı ya da mekanlarınızı bir listede toplayabilirsiniz. Böylece rahatlıkla önerilerde bulunabilirsiniz.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Nisan 2018, 19:29

Aslı Enver’in Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

‘Ayten’ Aslı Enver 10 Mayıs 1984 yılında Londra’da doğdu. 12 yaşına kadar Londra’da yaşayan Aslı Enver daha sonra ailesiyle Türkiye’ye taşınmıştır. Tiyatroya ülke değişimi nedeniyle bocalama geçirdiği dönemde annesinin yönlendirmesiyle Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde başladığını belirtmiştir. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden ve Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Aslı Enver’in her karakterinin bizim...

Devamını Görüntüle