Merhaba Sayın Dinleyen: Kaybedenler Kulübü Yolda Vizyonda!

Merhaba Sayın Dinleyen: Kaybedenler Kulübü Yolda Vizyonda!

İzleyeni yalnızlığı ile yüzleştiren ve vizyona girdiğinden beri replikleriyle beraber akıllara kazınan Kaybedenler Kulübü‘nün ikinci filmi Kaybedenler Kulübü Yolda filmi bugün vizyona girdi.

Evet, Kaybedenler Kulubü Yolda 16 Mart 2018 yani bugün vizyona girdi. Başrollerinde Nejat İşler ve Yiğit Özşener‘in olduğu filmin kadrosunda Hande Doğandemir, Merve Çağıran, Rıza Kocaoğlu ve Sarp Akkaya gibi isimlerde yer alıyor.

“Yine sabah olacak, yine yeni bir gün başlayacak ve ben yine öleceğim.”

7 yıl önce beklemediğimiz bir şekilde hayatımıza girdi ve en sert şekilde yalnızlığımızı gözümüze soktu. Yalnız biz bu durumdan öyle hoşlandık ki tüm repliklerini ezberledik. Yetmedi! Filmi sürekli başa alıp tekrar ve tekrar izledik.

“İyi geceler sayın dinleyen sizinle yatmış mıydık?”

Of sadece yalnızlık vurgusu ile kalsaydı yine iyi olabilirdi. Filmde erkeklerin iç dünyasını, bakış açısını, onların egemen olduğu bir dünyanın arka planını ve cinsiyetçiliğe çekilen dikkat vurgusunu da eklediğimizde ortaya çarpıcı bir film çıktı. İkinci filmde beklentiye girmedim de bu kez daha da fena gelme ihtimali çok yüksek. Sahi kimdi ulan bu Erol Egemen?

“Bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız? Madem hepimiz yatıyoruz neden yalnız yatalım?”

Gişesini çok merak ettiğim filmin fragmanı yayınlandıktan sonra milyon izlenmeyi gördü. Bu şaşılacak bir durum değil tabi bana göre babalar gibi güzel bir filmdir. O yüzden daha fazlasını da hak ettiğini söyleyebilirim. Canımızı yakıyor diye seviyor olabiliriz ya da gerçekleri pat pat suratımıza çarptığı için…

Velhasıl kelam Kaybedenler Kulübü Yolda filmi bugün vizyona girdi. Gidenler bana spoiler verebilir. Lafı çok uzattım buyurun görmeyenler için filmin konusu;

Kalabalık bir Kadıköy grubuyla Olimpos’ta eğlenceli bir tatil geçiren Kaan ve Mete, motorlarıyla birlikte İstanbul’a doğru yola çıkar. İki kişi olarak çıktıkları yolculukta beklenmedik iki misafir onlara eşlik eder. Türlü planlarla yaptıkları bu yolculuk onlara yolun, yolcuğun ve ilişkilerin hiçbir zaman planlandığı gibi olmadığını gösterir.
Yönetmenliğini ve senaristliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği “Kaybedenler Kulübü Yolda” filminin başrollerinde Nejat İşler ve Yiğit Özşener yer alıyor.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir