İngilizce Öğrenirken İzleyebileceğiniz 8 Dizi

İngilizce Öğrenirken İzleyebileceğiniz 8 Dizi

İngilizce öğrenirken duyduğumuz ilk önerilerden birisi İngilizce dizi ve film izlemek olmuştur. O nedenle bu öneri insanlara pek gerçekçi gelmiyor ancak gerçekten İngilizce öğrenmenin en etkili yollarından birisi İngilizce dizi ve film izlemek. Bu nedenle size yararlı olabilecek 8 dizilik bir liste hazırladık. Dizileri İngilizce altyazı ile izlemek daha yararlı olabilir ama normal Türkçe altyazı ve orjinal diliyle izlemek de İngilizce dinleme yeteneğinizi geliştirmeye yardımcı olacaktır.

8) Friends

İngilizce öğrenmek isteyen istemeyen herkesin severek izlediği bir dizi Friends. 20 dakikalık bölümleri ve günlük İngilizce konuşma yapısına uygunluğuyla İngilizce öğrenme sürecinde başvurulabilecek bir kaynak.

7)Supernatural

Eski popülerliğini yitirmiş olsa bile İngilizce öğrenme sürecinde izlemek için güzel bir dizi. Dizide kullanılan İngilizce oldukça akıcı ve anlaşılır. Ayrıca sürekliliği sağlayan karakter sayısının az olması da onların konuşma tarzına alışıp İngilizce kurulan cümlelerin kolay anlaşılmasına yardımcı oluyor.

6)How I Met Your Mother?

Yapısı genel olarak Friends ile aynı olan HIMYM de İngilizce öğrenilen süreçte izlemek için tercih edilebilecek bir dizi. Altyazı ile birleşince kelime şakaları anlaşılamasa da sizin için öğrenme sürecinde yararlı olacaktır.

5)Stranger Things

Dizinin henüz iki sezon yayınlanmış olması devamlılık açısından dezavantaj yaratsa bile İngilizce öğrenme sürecindea çok yararlı olabilecek bir diğer dizi Stranger Things. Özellikle çocuk oyuncuların ön planda olması söylenenleri anlamanız açısından yararınıza olacaktır.

4)13 Reasons Why?

13 Reasons Why dizisi için yayınlanmış tek sezonu dezavantaj olabilir ama İngilizcenizi geliştirmek için izlemenize değecek bir dizi. Dizi Hannah Baker isimli genç kızın intiharını anlattığı kasetlerden oluşuyor. Dizinin İngilizce’ye katkısı burada ortaya çıkıyor. Kasetler oldukça anlaşılır bir İngilizce ile kaydedilmiş. Bu nedenle diziyi izlemek İngilizce dinleme ve anlama yeteneğinize mutlaka katkı sağlayacaktır.

3)The Big Bang Theory

Bu diziyi diğerlerinden farklı bir kulvarda öneriyoruz. TBBT’de oldukça karışık bir İngilizce konuşuluyor. Ancak derseniz ki benim İngilizcem zaten iyi seviyede ben çeşitli terimler ve  yeni kelimeler öğrenmek istiyorum. O zaman TBBT 20 dakikalık bölümleriyle tam size göre.

2)Doctor Who?

Ee Amerikan dizilerini izledik izledik peki bu İngilizler nasıl konuşuyor bu İngilizce’yi derseniz Doctor Who sizin için harika bir başlangıç noktası. Öncelikle dizide herkes her zaman İngiliz aksanıyla konuşmuyor bu büyük bir artı. Yani İrlanda aksanı duyup en azından ona da kulak dolgunluğu sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda İngiliz aksanı da bol bol görebilirsiniz. Öneri olarak en başta değil ama bir iki Amerikan aksanlı dizi izledikten sonra Doctor Who? güzel bir seçenek. Ayrıca unutmayın doktora her zaman güvenebilirsiniz.

1)Lucifer

Bu dizinin bu listeye girme sebebi daha çok Tom Ellis’in konuşma tarzı. Öyle güzel bir havayla konuşuyor ki her söylediğini dinleyesiniz geliyor. O yüzden İngilizcenizi geliştirmek ve keyifli vakit geçirmek isterseniz bu diziyi de kaçırmayın.

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir