GOT’un Yaratıcılarından Yeni Dizi: Nightflyers

GOT’un Yaratıcılarından Yeni Dizi: Nightflyers

Syfy Kanalı, Game Of Thrones‘in yazarı George R.R Martin kitabı olan Nightflyers‘ı kısa dizi yapacağını duyurmuştu. George R.R Martin’in 1980 yılında yazmış olduğu romanını televizyon dizisi olarak izleyeceğimiz geçen aylarda netleşmişti. Netflix ise bugün dizinin fragmanını Nightflyers | İlk Bakış adıyla yayınladı. Dünyanın tamamen yok olmadan önceki bir zamanında geçen dizi özellikle uzay konusunu severler için yeni bir heyecan olacak gibi görünüyor.

Dizi hakkında bilgi vermeden önce Netflix tarafından 4 Nisan’da yayınlanan videoya bakalım;
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=84fnug0qesI[/youtube]

Ödüllü kitap olan Nightflyers’ın dizi öncesinde bir film tecrübesi de var. George R.R Martin bu romanında ve dolayısıyla filminde kesinlikle Game Of Thrones tarzından çok uzakta. Entrikaya burada yer yok. Tamamı bilim kurgu ve tahmin edilemeyecek kadar farklı bir tarihte geçecek. Aksiyon oldukça bol denilebilir. Uzaylılar ise başrolde desek yalan olmaz.

Bilim kurgu türünde de bir efsane dizi olacağı konusunda herkes o kadar emin ki; umarım bir hayal kırıklığına uğramayız. Sadece George R.R Martin adının geçmesi bile dizinin kaliteli olacağı konusunda daha başlamadan büyük bir beklentiye sokuyor. Tabi beklenti yükseldiği için elde edilen sonuç izleyiciyi memnun da etmeyebilir. Yine de hevesimizi kırmadan diziyi beklemeye devam ediyoruz. Ne yazık ki yakında olacağı konusunda emin olsak bile henüz açıklanan kesin bir tarih yok.

Dizi bizim için uzak ancak kıyamet zamanındakiler için yakın bir gelecekte geçiyor. Gelişmiş gemiye sahip olan ve Nightflyers’da yaşayan bir grup, uzaylıların gemisini yok etmeye çalışacak. Hayatlarına devam edebilmelerinin tek yolu bu gibi duruyor ancak düşündükleri kadar basit bir kurtuluş yok. George R.R Martin son romanını yazarken dizinin senaryosunu yazacak olan iki isim: Lloyd Ivan Miller ve Alice P. Neuhauser. Dizinin yapımcı tarafında ise Robert Jaffe ve Andrew McCarthy yer almakta.


Dizinin cast ekibi için açıklanan isimler ise şöyle;


Gretchen Mol : Dr. Agatha Matheson
Eoin Macken : Karl D’Branin
David Ajala : Roy Eris
Sam Strike : Thale
Maya Eshet : Lommie
Angus Sampson : Rowan
Jodie Turner-Smith : Melantha Jhirl
Brían F. O’Byrne : Auggie

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir