Kısa Zamanda İzleyebileceğiniz En İyi 15 Mini Dizi

Kısa Zamanda İzleyebileceğiniz En İyi 15 Mini Dizi

Sezon sezon süren dizilerden hoşlanmayan veya film tadında dizi izlemek isteyenlere ilaç gibi gelecek bir liste hazırladık. Kısa zamanda bitirebileceğiniz ve çok seveceğiniz 15 mini dizi huzurlarınızda… Buyurun:)

1- Band of Brothers / 10 Bölüm / 2001

Ortak yapımcılığını usta yönetmen Steven Spilberg ve Oscar’lı oyuncu Tom Hanks’in üstlendiği bu 10 bölümlük dizi, Stephen Ambrose ‘nin aynı adlı romanından uyarlama. II. Dünya savaşını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren dizi, IMDb’de en iyi diziler listesinde yıllardır ilk sıralarda yerini koruyor.

2- War and Peace / 6 Bölüm / 2016

Lev Tolstoy’un ölümsüz eseri Savaş ve Barış’tan uyarlanan bu mini dizi özellikle tarihi dizi sevenleri mest edecek. Rusya’nın oldukça zengin isimlerinden Kont Kirill Bezukhov’un evlilik dışı oğlu Pierre Bezukhow’un babası ölüyor ve vasiyeti ona kalıyor, hikaye tam da burada başlıyor. Tam bir görsel şölen olan bu başarılı uyarlamayı izlemediyseniz kesinlikle çok şey kaçırıyorsunuz.

3- Big Little Lies / 7 Bölüm / 2017

Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley ve Alexander Skarsgard gibi birbirinden yetenekli oyuncuları aynı projede bir araya getiren Big Little Lies, 2017 yılına damga vuran dizilerden. Avustralyalı yazar Liane Moriary’nin aynı isimli romanından uyarlanan dizi, bir cinayetin perde arkasını tüm çıplaklığıyla göz önüne seriyor.  7 dalda Emmy ödülü olan bu dizi tek sezon olacaktı ancak o kadar sevildi ki yoğun istek üzerine 7 bölümlük 2. sezon onayını da almış bulundu. 2019 yılında HBO’da yayında olacak.

4- The Pasific / 10 Bölüm / 2010

The Pacific, Band of Brothers gibi Steven Spilberg ve Tom Hanks birlikteğiyle ortaya çıkan bir proje. II. Dünya Savaşı’nda yaşanan olayları Pasifik cephesindeki askerlerin hayatıyla anlatıyor. Dizi, hiç bilmedikleri bir yerde, birbirinden farklı üç askerin yaşam mücadelesini çok gerçekçi bir dille ortaya koyuyor. Olağanüstü sahneleriyle sizi çok etkileyecek bu yapımı kaçırmayın.

5- The Night Of / 8 Bölüm / 2016

Manhattan’ta geçen hikaye, Pakistan asıllı Naz’ın bir gece izinsiz babasının taksisini kaçırarak partiye gitmek için yola koyulduğu gecede başlıyor. Arabasına binen esrarengiz kızla birlikte olmak için onun evine giden ve uyuşturucu etkisiyle kızla bir gece geçiren Naz uyandığında kızı ölü buluyor ve tüm deliller onun katil olduğunu gösteriyor. Bu başarılı drama, Riz Ahmed’e Emmy Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandırmıştı.

6- Masum / 8 Bölüm / 2017

BluTv’nin ilk orijinal projesi olma özelliğini taşıyan dizi; Haluk Bilginer, Ali Atay, Okan Yalabık ve Nur Sürer gibi yetenekli oyuncuları bir araya getiriyor. Şimdiye kadar yayınlanan Türk dizilerinden çok farklı bir konusu ve kurgusu olan dizi, Berkun Oya’nın Bayrak adlı tiyatro oyunundan uyarlama. Dizinin konusu ise kısaca şöyle: Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar…

7- 11.22.63 / 8 Bölüm / 2016

Stephen King’in 22/11/63 kitabından esinlenilerek yazılan 11.22.63’te James Franco projenin hem ortak yapımcılığı hem de başrolünü üstleniyor. Dizide, bir restoranın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Jake’in John F. Kennedy suikastini önleme çalışmasını konu alıyor.

8- Pride and Prejudice / 6 Bölüm / 1995

Jane Austen’in aynı adlı romanından 1995 yılında televizyona uyarlanan dizi, defalarca izlenebilecek harika bir dizi. Elizabeth Bennett iyi durumda olan ama alt sınıftan bir aileye ait güçlü iradeli ama hassas bir genç kadındır. Elizabeth’in beş kız kardeşi, iyi bir babası ve kızlarını zengin adamlarla evlendirmek isteyen bir annesi vardır.Yerel bir baloda, Elizabeth zengin bir genç adam olan Mr. Fitzwilliam Darcy ile tanışır. Darcy kaba, soğuk ve küstah bir adamdır. Dizinin başrollerinde Colin Firth ve Jennifer Ehle var.

9- In The Flesh / 9 Bölüm / 2013-2014

BBC’nin zombi hikayesine çok farklı bir bakış açısı getirdiği dizi, istiladan dört yıl sonrasını anlatıyor. Tedavi gören zombi  Kieren Walker’ın kasabasına geri dönüşünün hikayesi farklı bir dizi arayanlara ilaç gibi gelebilir.

10- Alias Grace / 6 Bölüm / 2017

Gerçek bir olaya dayanarak senaryolaştırılan dizi 1843 yılında Kanada’da geçiyor. Esrarengiz olayların ortasında Grace Marks bulunuyor. Genç kadın Marks iddialara göre küfürbaz işverenini öldürüyor ve bununla suçlanıyor. Grace ise olaylarla ilgili hiçbir şey hatırlamıyor. Özellikle kadın izleyicilerin dikkatini çekebilecek olan dizinin başrolünde güzeller güzeli oyuncu Sarah Godon var.

11- The Sinner / 9 Bölüm / 2017

Genç bir annenin içine düştüğü nedensiz öfke, şiddet ve korkunun temelini aramasını anlatan dizi, Petra Hammesfah aynı adlı romanından uyarlama. Jessica Biel’in başrolünde olduğu gerilimde, oyuncunun performansı büyük övgü aldı.

12- Genius / 10 Bölüm / 2017

Alman fizikçi ve bilim insanı Albert Einstein’in hayatını konu alan dizi, National Geographic Channel’ın senaryolu ilk projesi olma özelliğini taşıyor. 10 bölümlük dizi aynı zamanda Walter Isaacson’ın Einstein: His Life and Universe adlı kitabından uyarlama.

13- Feud: Bette and Joan / 8 Bölüm / 2017

1962 yapımı Baby Jane Whatever Happened filminin çekimleri esnasında yaşanan olayları anlatan dizide Bette Davis’ı Susan Sarandon Joan Crawford’u Jessica Lange canlandırıyor. İkinci sezon onayını da alan Feud, son dönemin en başarılı işlerinden biri.

14- Millenium / 6 Bölüm / 2010

Stieg Larsson’ın çok satan Millenium serisinin beyazperde uyarlamalarına hepimiz aşinayız, peki dizisi olduğunu biliyor muydunuz? Sinema filmi çekimlerinden hemen sonra aynı ekiple çekilen dizi 6 bölümden oluşuyor. Hacker Lisbeth Salander hikayesine odaklanan başarılı projenin başrolünde yine Noomi Rapace var. 

15- Colleteral/ 4 Bölüm / 2018

Güzel oyuncu Carey Mulligan’ın başrolünde olduğu dizi, bir pizza satıcısının öldürülmesini araştıran Londralı dedektif DI Kip Glaspie’nin karmaşık bir komployu gün yüzüne çıkarışını konu alıyor.

 

emrederler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir