Rastgele

Kelebekler Filmini İzlemeniz İçin 9 Neden

Yönetmenliğini Tolga Karaçelik’in yaptığı Kelebekler filmini son dönemlerde çok duyuyoruz. Filmin türü Dram-Komedi. Başrol oyuncuları  Tolga Tekin, Tuğçe Altuğ ve Bartu Küçükçağlayan.  Genel izleyici kitlesinden “çok değişik bir film” yorumunu alırken sinemada farklı bir tat arayanlar filme bayıldı. Biz de filmi sevmeniz için 9 nedenden oluşan bir liste hazırladık. Aralarda küçük spoiler içerebilen bir liste bu konuda hassas olanların okumaması daha iyi olabilir. Bu arada filmin Sundance’te en iyi film ödülünü aldığını da belirtelim.

 

9)Aile önemlidir mesajı

Ne olursa olsun yanımıza yine ailemiz kalıyor. Onlarla gülüp onlarla ağlıyoruz. Aile için her zaman son bir kere denemeye değer.

 

8)Patlayan tavuklar

Hayat kısa kuşlar uçuyor kimi zaman da tavuklar patlıyor. Bir tavuk neden patlar nasıl patlar izlemek isterseniz filmi kaçırmayın.

 

7)Bir ağlıyor bir gülüyorsunuz

Böyle duygu geçişlerini yakalamak her yönetmenin harcı değildir. İlk yarıda ne kadar gülüyorsanız ikinci yarıda o kadar gözleriniz doluyor ancak ikinci yarıda dönem dönem yeniden gülüyorsunuz.

6)Hem karakterler hem oyunculuklar harika

Tolga Tekin Almanya’da yaşayan bir astronotu oynuyor. Böyle bir karakteri yaratmak pek kolay olmasa gerek ama Tolga Tekin bunun üstesinden inanılmaz güzel gelmiş. Tuğçe Altuğ gel gitli melankolik bir kadın karakteri canlandırıyor. Elinde sigarası gözünde güneş gözlüğü ile bunu harika bir şekilde başarmış. Türk sinemasında biraz uç bir kadın karakteri canlandırıyor denebilir. Ancak çoğu kadının etmek istediği isyanları ediyor. O yüzden izleyen her kadın kendinden bir parça bulacaktır. Bartu Küçükçağlayan’ın karakteri normalde oynadığı tiplemelerden çok uzak değil gibi ancak yine de çok güzel oynamış. Filmin akıcılığında oyunculukların da çok büyük etkisi var.

5)Yol filmi

Kelebekler kara mizahla harmanlanmış bir yol filmi. Eğer yol filmlerini seviyorsanız Kelebekler filmini sakın pas geçmeyin. Zaten yol da film de gözlerinizin önünde akıp gidiyor.

4)Kelebekler

Kelebekler hakkında güzel bir masal dinlemek isterseniz Kelebekler filmi doğru adres. Görsel bir kelebek şöleni de sizi bekliyor.

3)Marjinal köy imamı

Sıradan imam kavramının çok dışında bir hoca. Az buz değil baya dışında öyle ki kara maddeyi araştırıyor. Köy halkı ona gıcık olsa da biz bu karakteri pek sevdik. Filmi orjinal kılan noktalardan birisi de bu.

 

2)Kimsenin temiz olmadığına dair verilen mesajlar

Sizi masallara sürükleyen filmlerden çok gerçekten insan olduğunuzu hatırlatan filmler arıyorsanız Kelebekler tam size göre. Hiçbirimiz temiz değiliz belki en iyi görünenimiz en günahkarımız. En ters davranışlara sahip olanın en çok yara alan olmadığından emin olamayız. Herkesin karanlık tarafları vardır.

1)Final sahnesi

Fazla detaya girmeyelim ama bazı filmler sadece final sahnesi için bile izlenmeye değerdir ya Kelebekler de onlardan biri. O zaman keyifli izlemeler dileyelim.

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Ocak 2020, 12:49

2020 Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl yetmiş yedincisi düzenlenen Altın Küre ödülleri, Los Angeles’ta düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. En iyi film, birinci dünya savaşını konu alan “1917” seçilirken; törendeki şaşırtıcı ödüller ise Quentin Tarantino’nun yönetmen koltuğunda oturduğu “Bir Zamanlar.. Hollywood” da filminin oldu. Sunucu Ricky Gervais’in konuşmaları ise geceye damga vuran anlardan biri...

Devamını Görüntüle