Rastgele

Bu Hafta Vizyonda Neler Var? (6 Nisan 2018)

6 Nisan itibariyle tam tamına 5 tanesi Türk filmi olan 9 film sinemalarda sizi bekliyor olacak. İçinde özellikle kadrosuyla dikkat çeken filmlerinde olduğu listeye bir bakalım neler var?


Can Feda

 

Başrollerinde Burak Özçivit ve Kerem Bursin‘in yer aldığı Dram ve Savaş kategorisindeki filmin yönetmenliğini M. Çağatay Tosun yapıyor.

 

Dünyanın en tehlikeli bölgelerinden birinde 7 yıldır iç savaş hüküm sürmektedir. Türk Ordusu yanında hiçbir müttefik devlet olmadan bölgeye giriş yapar. Bölgede görevliler arasında Yüzbaşı Alparslan‘ın komutasındaki 6 kişilik Özel Kuvvetler Timi de vardır. Tim, aralarına katılan Yüzbaşı Pilot Onur ile birlikte Türk Ordusuna karşı kurulan büyük bir tuzağı ortaya çıkarır. Tuzağı bozmak için zorlu şartlarda vatan millet uğruna teröristlere karşı yaşam savaşı veren tim için asıl sınav, vicdanını kaybetmeyip insan kalmayı başarabilmektir.

Karanlık Sır (Marrowbone)

 

Amerikan ve İspanyol ortak yapımı olan filmin yönetmenliğini Sergio G. Sánchez yapmaktadır. Charlie Heaton, Anya Taylor-Joy, George MacKay, Mia Goth, Matthew Stagg gibi oyuncuların yer aldığı film 6 Nisan’da vizyona girdi.

 

Genç bir adam olan Jack ve kendisinden küçük olan kardeşleri Billy, Jane ve Sam‘in büyük bir sırları vardır. 4 kardeş bir arada kalmaya devam edebilmek adına sevgili annelerinin ölümünü herkesten saklamak zorunda kalmıştır. Ancak bu şartla birlikte yaşamaya devam edebilecek olan kardeşlerin hayatını zorlaştıran bir diğer etmen daha vardır ki, bu sakladıkları sırdan çok daha kötücüldür. Genç kardeşlerin yaşadıkları malikanede şeytani bir varlık kol gezmektedir ve kardeşlere rahat vermemektedir. Sergio G. Sánchez’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda George MacKay, Charlie Heaton, Mia Goth, Anya Taylor-Joy, Matthew Stagg, Nicola Harrison yer alıyor.

Fındık İşi 2

 

Amerikan yapımı animasyon filmi özellikle hafta sonu gelmişken çocuklar için en iyi seçenek olabilir. Bana kalırsa film sadece çocuklara da hitap etmiyor.

Fındık dükkanında yaşayan sincap Surly ve arkadaşları günlerini yemek, oyun ve eğlence içinde geçirirler. Fakat dükkanda çıkan bir kaza Surly ve arkadaşlarını evsiz kalmasına neden olur. Kalacak hiçbir yerleri olmayan grup mecburen diğer arkadaşlarının da yaşadığı parka geri dönerler. Adeta bir cennet gibi olan fındık dükkanına alışan Surly için parka dönmek pek de güzel olmaz. Doğadaki yeni hayatına alışmaya çalışırken kötü bir haber alır. Kaldıkları park insanlar tarafından lunapark haline getirilecektir. Surly ve arkadaşları evlerini kurtarmak için tehlikeli bir maceraya koyulur.

Kızım ve Ben

Cemal Hünal ve İrem Helvacıoğlu‘nun başrollerinde olduğu filmin yönetmen koltuğunda Murta Gürvardar oturuyor. Dram ve polisiye konusunda tanıtımları ile merak uyandıran filmi biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Hayalini kurduğu polis akademisine giren ve birincilikle mezun olan Doruk, zengin bir ailenin tek çocuğudur. Bir operasyon sırasında tanıştığı Serap‘a aşık olur ve evlenirler. Fakat kızları Zeynep‘in doğumundan bir süre sonra bunalıma giren Serap evi terk eder. Özel harekat polisi olan Doruk, bir yandan zorlu görevini başarıyla yerine getirmeye çalışırken, bir yandan da kızı Zeynep’e hem annelik hem de babalık yapar. Kızıyla aralarında çok güzel bir bağ oluşmuşken evi terk edip giden Serap tekrar çıkagelir ve her şey değişir. Baba ve kızın hayatında zorlu bir dönem başlamıştır.

Eski Kocam(ız)

Almanya yapımı olan film özellikle komedi izlemek isteyenlerin kaçırmaması gereken filmlerden. Haluk Bilginer‘in de kadrosunda yer aldığı film kesinlikle bu haftanın en göze çarpan filmlerinden…

 

İki kadın, iki farklı hayat. Biri aile odaklı, diğeri için kariyer her şeyden önemli. Bu iki kadının tek ortak noktaları ise eski kocaları. İş hayatında hızla yükselen Jade’i kocası Nick tarafından terk edilmenin acısını yaşarken eve geldiğinde büyük bir sürpriz ile karşılaşır. Nick’in yıllar önce terk ettiği Maria eve yerleşmeye gelmiştir. Nick iki eşinden de ayrılırken ikisine de aynı daireyi bırakır. Birbirinden tamamen farklı bu iki kadın aynı evde yaşamaya çalışır. Başlarda oldukça çatışan Jade ve Maria, yeni hayatlarına alıştıkça birbirlerinden güç almaya başlarlar.

Eyvah Karım

Türü komedi olan filmin yönetmen koltuğunda Raşit Çelikezer oturuyor. Filmin kadrosunda ise komedi filmlerinin tartışılmaz aranan yüzü olan Asuman Dabak var. 

 

Raşit Çelikezer’in yönetmen koltuğunda oturduğu “Eyvah Karım” filminde, zengin ve sosyetik bir çiftin hikayesi anlatılıyor. Karısının tatile gitmesini fırsat bilen adam hemen çapkınlık planları yapar. Fakat başına gelenler planladıklarından bambaşkadır. Evde çapkınlık planı yapan adamın tadını önce eve giren üç farklı hırsız bozar. Bu yetmezmiş gibi bir de karısı sürpriz yapmak için aniden eve geri döner.

Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı

Yönetmen koltuğunda Rasmus Sivertsen‘in oturduğu animasyon filminde Louis ve Luca’nın geleneksel peynir yarışındaki mücadelesini anlatıyor.

Geleneksel Peynir Yarışı zamanı gelmiş, herkesi bir heyecan sarmıştır. Louis, haberi alır almaz hemen hareketi geçer. Uzun süredir beklediği fırsat ayağına gelmiştir. Artık herkes onun büyük bir şampiyon olduğunu görebilecektir. Louis, takımının kazanması için evini ve mucit olan arkadaşı Alfie’nin muhteşem atölyesini gözünü kırpmadan bahse koyar. Yarış hazırlıklarına girişenlerden biri de yerel peynir fabrikasının müdürü Clapton’dur. Louis,en iyi arkadaşı Luca the Hedgehog ve Alfie sayesinde yarışı kazanacağına emin olsa da Clapton’un ekibini öğrenince bir korkuya kapılır. Louis ve arkadaşları tüm zorluklara rağmen yarışı kazanabilecek midir?

Antep Fıstığı

Başrollerinde İvana Sert‘in de olduğu komedi filmi bu hafta vizyona girenler arasında yer alıyor. Almanya’da yaşamış olan ve dedesinin miras bıraktığı genç kadın Gaziantep’e geliyor ve olaylar burada başlıyor.

Almanya’da doğup büyümüş olan Simge’nin dedesi, oğlu Gaziantepli birisi ile evlenmediği için tüm bağlarını koparmıştır. Anne ve babasını bir kaza sonucu kaybedden Simge ise Almanya’da bir başınadır. Yıllarca tek yaşayan genç kadının hayatı, hasta olan dedesinin tüm malını Gaziantepli biri ile evlenme şartı ile Simge’ye bırakmaya karar verdiği duyunca değişiverir. İçinde büyük bir korkuyla hiç bilmediği bir şehre gelen Simge’yi dedesinin hizmetlisi Ümmühan’ın oğlu Hayri ve ailesi misafir eder. Zamanla şehri sevmeye başlayan Simge’ye ilk görüşte aşık olan Hayri, Simge’nin başına gelen türlü aksiliklerden onu kurtarınca, Simge de kahramanına aşık olur. Fakat Hayri’nin annesi Ümmühan’ın Gaziantep kültürünü bilmeyen bir gelin istememesi, Simge’nin bu yeni kültürü bir an önce öğrenmesini gerektirecektir…

Karımı Gördünüz Mü?

 

Karısını kaybeden bir adamın hikayesini anlatan filmin kadrosu komedi filmlerinin aranan isimlerinden olan Peker Açıkalın, Ivana Sert, Nuri Alço ve Coşkun Göğen gibi isimler yer almaktadır.

Hakkı, ünlü ve oldukça zengin bir iş adamıdır. Hakkı, birçok turistik tesisi ve yatı olmasına, karısı Makbule’nin farklı yerlerde tatile çıkma isteğini geri çevirmez. Güzel bir otelde yer ayarlarak karsını istediği tatile götürür. Otele girdikleri andan itibaren tüm gözler gösteriş meraklısı çiftin üzerindedir. Çevresindekilere laf yetiştirmeye çalışan Hakkı bir süre sonra karısının yanında olmadığını fark eder. Otelin çevresinde eşini aramaya başlayan Hakkı bir türlü bulamaz…

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

04 Nisan 2018, 13:30

Az Kişi Tarafından Bilinen 10 Şahane Dizi

Dizi izlemeye hepimiz bayılıyoruz. Breaking Bad, Game of Thrones, La Casa De Papel şahane diziler ama herkes de izliyor be kardeşim. E haliyle bazen popüler dizilerden sıkılıp, daha farklı bir şeyler izlemek istiyoruz. Sizin için ortamlarda ”Yeni bir diziye başladım süper” demelik belki de sadece kendinize saklamak isteyeceğiniz az kişi...

Devamını Görüntüle