İstanbullu Gelin: Bu Dünyayı Sevgi Paklar

İstanbullu Gelin: Bu Dünyayı Sevgi Paklar

İstanbullu Gelin 53.bölüm sezon finali analiziyle yeniden merhaba. Dizimiz bu hafta sezon finali yaptı, Eylül’e kadar çok özleyeceğiz. Ama bomba gibi dinlenmiş ve dinç bir şekilde gelecekleri içinde çok mutluyum. Türk televizyon tarihinin en naif final sahnesiyle bize veda ettiler. Neyse ona son sahnede geleceğim. Şimdi önce gelin bir bölümü konuşalım.

 

Boran’ların Çaresizliği

Geçtiğimiz bölüm Fikret’in polisler tarafından alınmasıyla bitmişti. Boranlar şok olmuş bir halde karakola gittiler ama eminim hiçbiri bu kadar ağır bir suçla karşı karşıya kalacaklarını beklememişlerdir. Ne yapacaklarını bilemez halde oradan buraya koştururken Boran Konağı’nda da durumlar pek iç açıcı değildi. İpek bayıldı, Süreyya’nın kasılmaları arttı…. Ve bunların hepsi olurken hiç kimse Adem’den şüphelenmedi. Çünkü başlarına her kötü olay geldiğinde ilk suçladıkları insan Adem olduğu için artık Adem yalancı çoban misali kimsenin günahını bir kez daha almak istemeyeceği bir insan oldu.

 

Hoş Geldin Yaz!

Mahkemeden bile kendini eksik etmeyen(!) Süreyya sonunda sağ salim doğurdu. Mini mini minnoş bir adet bebişimiz daha oldu. İzlerken resmen Yaz’ı gördüğüm an “Allahım torunum oldu” diye bağırdım ?? Sıkıntılı bir hastane serüveninden sonra evine de çıktı, ağırlığı kadar altını da kaptı babaannesinden ? Resmen bebeğimin bebeği oldu ya çok mutluyum? Sen çok güzel bir anne olacaksın Süreyya. Yaz o kadar güzel bir evlat her şeyden önce o kadar güzel bir insan olacak ki…Annenin seninle hep gurur duyduğu gibi sen de hep kızınla gurur duyacaksın ??

 

Boran Konağı’na Veda

Fikret’in yani Boran Jet’in Yönetim Kurulu Başkanının içeriye girmesiyle hisseler yerler bir oldu. E buda iflasa doğru bir adım niteliğinde oldu. İflas edip her şeyi sıfırdan yapmaktansa ellerindeki taşınmazları satmak çok daha mantıklı bir hareketti. Faruk Boran çok iyi bir iş adamısın, kabul. Ama o konağın Esma için ne demek olduğunu biliyorsun değil mi?

Esma’nın salondan odasına çıkana kadar anılarıyla birlikte çıkması eskiyi hatırlaması o kadar güzeldi ki…Ben bu kadar güzel başka bir flashback sahnesi görmedim. O sahnenin ışığı,duygusu her şeyi muazzam güzellikteydi. Esma Sultan için Boran Konağı çok önemli ama asıl Esma için en önemli olan şey aile!

 

Faruk Boran vs Adem Boran

Galiba 53.bölümdür ilk kez bu bölüm İpek’i sevdim. Esma’nın yaptığı konuşma sonrasında karakterinde gözle görünür derecede farklar var İpek’in. Umarım bu değişiklik sadece arasını düzelttiği kocası hapiste diye değil tüm Boran ailesi içindir… Neyse bu kadar İpek’i övmek bünyeme fazla gelebilir GÜLÜCÜK İpek sayesinde Adem’in yaptığı ve Gözde’nin de Adem’in getirdiği ortaya çıktı.

Faruk, planının patladığından habersiz evde karısı hamile diye sevinçten deliren Adem’e geldi ve o kadar güzel bir konuşma yaptı ki ?? Aslında Faruk Boran’da değişiyor. Eski Faruk olsa eminim çok fevri davranışlarda bulunur orda kavga çıkartırdı ama o sadece “Seni servetim için harcamam ama kardeşim için harcarım” cümlesi her şeyi özetleyen bir cümle oldu. Adem karşısında hiç böyle bir Faruk görmeyi beklemiyordu o da şok oldu. Ve sen Adem, Dilara’nın hamileliğiyle aile kuracağım derken hem büyük ailenden hem çekirdek ailenden oldun…

 

Aile Olmak!

Her koşulda yan yana olabilmek her zorluğu birlikte atlatabilmek… İşte bu aile olmak… Fikret bunun pek farkında değildi ama artık o da farkında eminim… Birlik ve beraberlik olduğu zaman atlatılamayacak hiçbir sorun olmadığını gördük biz bu hafta. Konakları satılan, eski gücü kalmayan ama yine de mutlu olan Boran’lar…Ve sen Adem psikoloğun sana “Kazanmak için, kaybetmen lazım” dediği halde “Haklı olmak yerine mutlu olmayı seçmelisin” dediği halde sen o konağın yeni sahibi olduğun halde Adem sen yine çok yalnızsın ve sen yine kaybettin…

İstanbullu Gelin 53.bölüm sezon finali son sahne…Siz o kadar güzelsiniz ki, o deniz kenarındaki veda sahneniz… Çeken, oynayan, yöneten, arkadaki destek olan ekip hepinizin ellerine ve yüreklerine sağlık… Ben hayatımda hiçbir sezon finalinin bu kadar naif ve güzel bittiğini görmedim. Biz klasik bir ölme,yaralama,adam kaçırma olan sezon finallerine o kadar alışkınız ki, böyle çok ince düşünülmüş bir sezon finali görmek beni çok şaşırttı. Seyirciyi üç ay boyunca kanser etmeyen, acaba ne olacak sorularıyla bırakmayan güzel ve etkileyici bir sezon finali final sahneydi…

Umarız İstanbullu Gelin 53.bölüm sezon finali yazımızı beğenmişsinizdir. Yeni sezonda Eylül’de yeni bölüm analizleriyle görüşmek üzere, hoşçakalın…

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=e3YadQDbDbA[/youtube]

 

 

 

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir