Gülizar’ın Murat’ı: Berk Cankat

Gülizar’ın Murat’ı: Berk Cankat

Gülizar dizisinin yakışıklı, başarılı ve mütevazı Murat’ı yani yetenekli oyuncu Berk Cankat’tan bahsediyoruz. Proje tasarımını Çağan Irmak’ın üstlendiği dizide Farah Zeynep Abdullah’ın partneri olan Berk Cankat’ı gelin bir de bizden dinleyin;

9 Mayıs 1984 yılında Ankara’da doğan Berk Cankat 2007 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi – Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi – Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu.

 

Aslen Çerkes olan Berk Cankat, babasının mesleği nedeniyle Ankara, Eskişehir ve Hatay gibi şehirlerde çocukluğunu yaşadı.

 

Okulundaki tiyatrolarda boy gösterdikten sonra ilk amatör deneyimini Haldun Taner’in yazdığı “Ay Işığında Samata” oyunundaki rolü ile gerçekleştirdi.

Üniversite yıllarında oyunculukla ilgilenmeyen oyuncu grafikerlik üzerine gitmek istedi ve İstanbul’a geldi. İşte tam olarak kırılma noktası burası oldu.

 

İstanbul’a gelen Berk Cankat artık oyuncu olmaya karar vermişti. Oyunculuk konusunda kesin bir karar verdikten sonra Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimini aldı.

Birçok tiyatro oyununda yer aldıktan sonra farklı bir tür olarak Türk televizyonlarında yayınlanan “Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizide yer aldı. Daha sonra bunu Medcezir takip etti ancak biz onu Güzel Köylü dizisindeki Cemal ile fark ettik.

 

Her projesinde biraz tanınan oyuncunun bir diğer çok bilinen projesi de Muhteşem Yüzyıl oldu.

2016 yılının Ocak ayında ise ELLE Style Awards – Yılın Erkek Oyuncusu ödülünü alarak emin adımlarla geldiğini kanıtlamıştı.

2017 yılında ise Özge Gürel ile Yıldızlar Şahidim dizisinde başrolleri paylaştı.

Ve Gülizar…
Proje tasarımını Çağan Irmak’ın yönettiği dizide Farah Zeynep Abdullah için bir partner olacaktı. Olacaktı ama kimsenin aklına da Berk Cankat gelmiyordu. Fragmanlar dönmeye başlamadan bu dizi hakkında oldukça fazla haber yayınlanmaya başlamıştı. Dizinin ilk kadın oyuncusu olarak Elçin Sangu deniliyordu ancak sonradan arada anlaşmazlıklar çıkınca Elçin Sangu yerine Farah Zeynep Abdullah geldi.
Elçin ile yan yana göremediğimiz için bir şey diyemiyorum ancak Farah Zeynep ile Berk Cankat arasında ekrana yansıyan çekimi çok sevdik.

Ve dizi başladı…
Berk Cankat, Murat karakteri ile bizimle buluştu. Emin adımlarla televizyon dünyasında kendine yer edindi. Gülizar’dan önce ona karşı tepkilerin nasıl olduğunu tam olarak bilmiyoruz ancak bu dizi ile Berk Cankat hak ettiği yerde olacak gibi görünüyor diyebiliriz.

Yakışıklı, yetenekli ve mütevazi bir adam olan Berk Cankat’ı izleyenler, izlemeyenlere anlatsın ki bu adamı daha çok ekranlarda görelim. Ve bu güzel adam güzel gülüşünü bizden saklayamasın.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir