Sesiyle Büyüleyen Parlayan Yıldız: Farah Zeynep Abdullah

Sesiyle Büyüleyen Parlayan Yıldız: Farah Zeynep Abdullah

Dönem dizilerinin, filmlerinin güzel oyuncusu… Oyunculuğunun yanı sıra güzel sesiyle de kendinden söz ettiren başarılı oyuncu Farah Zeynep Abdullah için kısa bir yolculuğa çıkalım mı, ne dersiniz? Eveett! nidalarınızı duyar gibiyim. 🙂 Hadi bakalım Farah Zeynep kimdir hep birlikte tanıyalım.

Arap kökenli babanın, Boşnak kökenli annenin kızları Farah Zeynep 17 Ağustos 1989 İstanbul doğumlu. Farah isminin nerden geldiğini merak edenler için oyuncu; babasının İran Şahı Muhammed Pevlevi’nin son eşi Prenses Farah Diba’yı çok sevmesi üzerine kızında bu ismi görmek istediğini belirterek açıklama yapıyor. Tiyatro ve müziğe çocukluk yıllarından beri ilgisi olan Farah Zeynep, lise eğitimine İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde başlamış olsa da babasının işi gereği İngiltere’ye nakil olması gerekti. Orada Fransızca, medya ve fotoğrafçılık, tiyatro dersleri alarak eğitim gördü.

İngiltere’ye gitmek üzereyken yayınlandığı dönemde çok konuşulan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin deneme çekimlerinde başarılı bulunması üzerine Aylin karakteri için teklif aldı. Bu teklif üzerine Farah Zeynep, üniversite kaydını dondurdu. Dizinin 2. Sezonunda ayrılarak üniversite eğitimini tamamlamak için tekrar İngiltere’ye gitmiş ve Fransız-Drama bölümünü bitirmiştir.

 

Daha sonra başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat’ın paylaştığı Yılmaz Erdoğan filmi Kelebeğin Rüyası’nda Mediha karakterine can verdi ve yine bir dönem filmiydi.

2014 yılında Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte yine bir başrol paylaşarak Kurt Seyit ve Şura dizisinde yer aldı.

Aynı yıl bir Çağan Irmak filmi “Unutursam Fısılda” da Hatice(Ayperi) karakterinin gençlik yıllarını canlandırarak Mehmet Günsur ile başrolü paylaşmıştır.

 

Yine 2014 yılında Engin Akyürek’le başrollerini paylaştığı Bir Küçük Eylül Meselesi filminde geçirdiği kaza sonucu hafızasından son 1 yılının silindiği, aşkının ve anılarının peşine düşmüş Eylül karakteriyle izleyicinin karşısına çıkmıştır.

Dönem dizilerinden vazgeçmeyen Farah Zeynep, 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 2. Sezonunda yer almış, dizide Macar kralı Gabor Bethlen’in kızı Farya karakteriyle Sultan Murad’a aşık bir kadını canlandırmıştır.

Ekşi Elmalar filminin setini ziyaret ettiği sırada Yılmaz Erdoğan’a kamera arkasında çalışmak istediğini söylemiş ve senaryo asistanlığıyla başladığı yoluna başrollerde Muazzez rolünü oynayarak devam etmiştir.

2018’in ilk günlerinde vizyona giren Cem Yılmaz filmi Arif V 216’yla karşımıza çıkıyor Farah Zeynep.. Filmde Ajda Pekkan’ı canlandıran oyuncu yine karşımıza bir dönem filmiyle çıkmıştır. Farah Zeynep, oynadığı Ajda Pekkan rolüyle de sanatçıdan tam not almıştır.

Bitmedi ve bitmiyor. 🙂

Güzel oyuncu Gülizar’la çıkıyor bu defa karşımıza. Oyunculuğunun yanı sıra sesiyle de büyülemeye niyetli izleyicilerini.. Öyle ki oyuncu dizinin ikinci bölümünde kendi sesiyle Hüzün Dibi adlı parçayı seslendirerek sosyal medyada büyük beğeni topladı.

 

Dizi de şarkıcılık hayalleri kuran Gülizar karakteriyle adeta hem oyunculuğunun hem de sesinin hakkını veriyor Farah Zeynep.

ELLE dergisinin şubat sayısına verdiği röportajda sadece şarkı söylemekle kalmayıp aynı zamanda kendi şarkı sözlerini de yazdığını söyleyen Farah Zeynep “Kaç kişi dinler önemli değil, paylaşmak istiyorum. Aslında buna albüm demek doğru mu ondan da emin değilim. Beş şarkılık, küçük bir şey olabilir. Bu konu üzerinde çalışmaya başladım. Acelem olmadığı için tadına vara vara yapmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Farah Zeynep Abdullah hayranlarına albüm müjdesini de vererek yazımızı sonlandırıyor ve kendisine oyunculuk hayatında başarılarının devamını diliyoruz. Güzel sesinden ve yüzünden hayranlarını mahrum bırakmaması dileğiyle…

AlininAnnesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir