Flört ve İlişki Arasındaki 10 Fark

Flört ve İlişki Arasındaki 10 Fark

Flört hayatlarımıza yeni yeni dahil olan bir kavram. Bu nedenle çoğunlukla flört ve ilişki birbirlerine karıştırılabilen kavramlar. PigmeLaf Sosyal İçerik Platformu olarak size flört ve ilişkiyi ayırt edebilmeniz için 10 maddelik bir liste hazırladık. Keyifli okumalar.

10)Son Görülmeyi Kapalı Tutma Hakkı

Bu hak flörtken sahip olduğunuz bir haktır.  Sevgililiğe geçişten sonra genellikle o son görülmeler açık tutulmaya ve mesajlara hızlı cevap vermeye zorlanırsınız. Son görülmelerin kapalı olmasına iyiden iyiye karışılıyorsa hazırlanın nurtopu gibi bir ilişki geliyor demektir.

9)Fotoğraf Paylaşma Sorunsalı

Sevgilinizle ya da karşı cinsten bir arkadaşınızla fotoğraf atmak son derece normalken flörtünüzle sosyal medyada fotoğraf paylaşma ihtimaliniz biraz düşüktür. Çünkü insanlar bu kim dediğinde cevap veremeyeceğiniz kişi flörtünüzdür.

8)Toplum içine çıkma durumu

Çok ekstrem bir durum yoksa sevgilinizle toplum içine çıkmanızda sorun yoktur. Onu arkadaşlarınızla tanıştırabilirsiniz. Hatta arkadaşlarınızdan onay bekleyebilirsiniz ancak flört için durum böyle değildir. Arkadaşlarınız flörtünüzü sadece instagram fotoğraflarından ve attığı mesajlardan bilirler.

7)Hak İddia Etme

Çok cesaretli değilseniz maalesef flörtünüz üzerinde hak iddia edemezsiniz. O sizin yalnızca flörtünüzdür sevgilinizmiş gibi onu sahiplenemezsiniz.

6)Sevdiğini dile getirme

Büyük ihtimalle flörtünüzü de seversiniz ancak ilişkideki gibi rahat rahat sevdiğinizi dile getiremezsiniz. Çünkü iki taraftan birinin zaten korktuğu şey budur.

5)Kıskançlık

Genellikle flörtünüzü önemsiyorsanız daha çok kıskanırsınız. Çünkü sevgiliyken aynı anda 3 sevgiliniz olma ihtimali düşüktür ancak flörtken aynı anda 3 flörtünüzün olma ihtimali her zaman vardır. Sizin yoksa bile karşı tarafın vardır.

4)Heyecan faktörü

Sevgililikte heyecan faktörü giderek azalır çünkü alıştığınız güvenli sulardasınızdır. Ancak flörtünüzü çok uzun süredir tanısanız bile heyecan faktörü sona ermez. Flört her zaman süprizlerle doludur.

3)Elin ayağına dolaşması durumu

Elin ayağına dolaşması durumu normal bir sevgililik sürecinde pek rastlamadığımız bir durumdur. Belki yalnızca ilişki ciddiye binerken bu yaşanabilir. Ancak flörtken her buluşmada biraz işlerin batırılma ve elin ayağa dolaşma riski vardır.

2)Acı çekme oranı

Flörtün acı çekme oranı her zaman daha düşüktür. Kimi flörtlerde ilişkilerden daha çok paylaşım olsa bile beynimiz onu ilişkinin alt basamağı olarak kodlar. Bu nedenle daha az acı çekeriz.

1)…

Son olarak ikisinde de birlikte güzel vakit geçirme isteği, iyi anlaşma ve duygular vardır. Her sevgililiğe geçmek isteyen flörte başarılar dileriz 🙂

 

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir