Rastgele

Daha Önce Duymadığınız 5 Fal Çeşidi

Fal daha çok kadınların ilgi alanı gibi görülse de hem kadınları hem erkekleri peşinden sürükleyen bir durum. PigmeLaf Sosyal İçerik Platformu olarak sizle büyük ihtimalle daha önce duymadığınız 5 fal çeşidini paylaşıyoruz. Bakması öğrenmesi size kalmış 🙂

5-Domino Falı

Bunun ihtiyacınız olan şey tabiki domino taşları. Bakılma şeklinde öncelikle domino taşları karıştırılıyor. Ve sonrasında bir adet domino taşı çekilir. En yakındakini mi en uzaktakini mi çekeceğinize dair çeşitli rivayetler vardır. Bu falın bir diğer özelliği ise ayda yalnızca bir kere bakılması gerekliliğidir. Eğer ayda birden fazla kez bakarsanız cevaplarınızın saçma sapan olacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda bir seferde yalnızca üç domino taşı çekilmelidir. Bu fala Pazartesi ve Cuma dışında bakmanız gereklidir.

4-Sarkaç Falı

Sarkaç falının 5000 yıllık bir tarihi vardır ve fal canlı cansız her şeyin enerjisinin yönlendirmesiyle bakılır. Bu fal doğacak bebeğin cinsiyeti belirlenirken, kayıp nesneleri bulmak için, gelecekte meydana gelecek bir olayın tarihini belirlerken, çevredeki enerji değişikliğini saptarken, sağlık sorunlarını anlamaya çalışırken kullanılabilir.

3-Mum Falı

Öncelikle bir mum eritiliyor ve bir kaba dökülüyor. Fal da bu eritme sonucunda oluşan şekiller doğrultusunda fal bakılıyor. 19.yy’dan kalma olan bu tür hala bazı falcılar tarafından kullanılmaktadır. Genellikle genç kızlar bu falı gelecekte evlenecekleri adamın mesleğini görmek için bakarlar.

2-Yüzük Falı

Bu fala göre eğer  bir yüzüğü saç telinize ya da siyah bir ipe bağlayıp yarısı su dolu bir bardağın içinde çarptığı sayıdaki yaşta evleniyorsunuz. Bunun bir benzeri kaç çocuğunuz olacak ve cinsiyetleri ne olacak şekliyle de uygulanmaktadır.

1-Ateş Falı

Bu fala bakmak için büyük bir ateş yakmanıza gerek yok. Ufak da olsa bir ateş yakılır bu ateşe atılan nesnenin şekline göre duruma karar verilir. Eğer nesne tamamen yanar kül olursa bu kötüye işarettir.

 

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Nisan 2018, 12:49

İstanbullu Gelin: İnsanın Kendini Tanıması Bir Ömür Sürer

İstanbullu Gelin 45.bölümden merhabalar. Bu bölüm öylesine sakin ve huzur veren bir bölümdü ki ekran karşısında izlerken gevşedim resmen. Bölüm tam olarak Adem bölümüydü. Başlığımızda Adem’in psikoloğu İdil Hanım ile olan konuşmasından ufak bir kesit. İsterseniz gelin hep birlikte şöyle bir 45.bölüm analizi yapalım… 1- Adem’in Gelişimi İstanbullu Gelin’in geçtiğimiz...

Devamını Görüntüle