Rastgele

Flört Etme Bilimi (H.O.T-A.P.E)

Yaşadığımız dünyada her iş karmaşıklaştığı gibi flört etme durumu da git gide karmaşıklaşıyor. Hatta çoğu zaman karşımızdaki kişinin bizle flört mü ettiğini yoksa öylesine muhabbet mi ettiğini bile anlayamayacak hale geliyoruz. Peki nedir bu flört? Karşımızdaki kişinin bizle flört ettiğini tam olarak nasıl anlarız.

Jean Smith flörtolojist olarak çalışıyor ve bu konuda çeşitli araştırmalar yapıyor. Hatta bu araştırmaları yapmak için çeşitli seyahatlere de gidiyor.  Yaptığı gözlemlerle flört ettiğimizi anlamamız için 6 ana element belirliyor. Bunları da HOTAPE olarak kısaltıyor. Gelin öğrenelim neymiş bu HOTAPE?

1-Mizah(Humour)

Eğer birisi şakalarınıza gülüyorsa evet o kişiyle flört ettiğinizin en büyük sinyallerinden biri budur. Ya da şöyle diyelim eğer karşınızdaki kişi yaptığınız şakaları komik bulmuyorsa bu uygun bir eşleşme değildir. Ortak bir mizah anlayışı başarılı olacak bir flörtün ilk adımlarından biri.

2-Rahat Bir Beden Dili(Open Body Language)

Sizi güzel bir flörtten uzaklaştıracak en büyük etkenlerden birisi kapalı bir vücut dilidir. Örneğin: kollarınızı kavuşturup durmak. Eğer karşınızdaki kişiyle flört etmek istiyorsanız ya da onun sizle flört ettiğini anlamak istiyorsanız en önemli kurallardan birisi: omuzlarınızın o kişiye dönük olması. Ayrıca ayakların baktığı yönde çok önemlidir. Ayakları size doğru dönükse şanslısınız sizden kaçmak istemiyor.

3-Dokunuş (Touch)

Dokunuş da beden de güzel bir etki uyandırır. Omuzlar dokunmak için güvenli bölgeler olarak bilinse de bir konuşma esnasında karşınızdaki kişinin sizin elinize ya da bileğinize dokunarak bir iltifatta bulunması flörte dair güzel bir işarettir.

4-İlgi (Attention)

Bu aslında adından da anlaşılabileceği gibi eğer birisi size daha fazla ilgi gösteriyorsa o kişi sizden daha çok hoşlanıyordur. Ancak karşınızdaki kişiyi objektif bir gözle gözlemeniz bu durumda zor olabilir.

5-Yakınlık(Proximity)

Bulunduğunuz ortamda odanın başka bir ucunda gördüğünüz insanın bir süre sonra tam yanınızda olması tesadüf değildir. Bu o kişinin size ilgi duyduğu ve yakınlaşmak istediğini gösterir. Konuşma başladıktan sonra size olması gerekenden yakın duruyorsa evet bunun da sizin karşınızdaki insanı heyecanlandırdığınızın belirtisi olduğunu söyleyebiliriz.

6-Göz Kontağı(Eye Contact)

Ve işte geldik en önemli flört etme belirtisine. Bu sayede arkadaşça konuşmalarla flörtü ayırt edebilirsiniz. Eğer bakışma normalden daha sık ve daha uzun oluyorsa bunu flört etme belirtisi olarak görebiliriz.

Tüm bu bilgilerden sonrasın flört hayatınızda başarılar diliyoruz 🙂

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

04 Mart 2021, 17:01

Doğum Günlerinin Yeni Trendi: Number Cake

Pandispanyalı, şeker hamurlu, mumlu pasta devri bitti, artık Number Cake moda! Artık doğum günlerinde yeni trend sayılardan oluşan pasta. Harflerle yapmak da mümkün. Bu diğer favorinin adi ise Letter Cake. Doğum günlerinde daha çok sayılı pasta tercih edilse de diğer özel günlerde harflerden oluşan pastalarda oldukça ilgi görüyor. Şimdiden 2018...

Devamını Görüntüle