Dünya Genelinde En İyi Konsepte Sahip 10 Bar

Dünya Genelinde En İyi Konsepte Sahip 10 Bar

Hemen hemen hepimiz konseptli mekanlara gitmeyi daha çok sevmeye başladık. Türkiye’de buna dair seçeneklerimiz daha az olsa da dünya genelinde konseptli bar kavramı oldukça moda. Gelin sizle PigmeLaf Sosyal İçerik Platformunda bunlardan seçtiğimiz 10 tanesine bakalım.

10)The Sherlock Holmes

Mekan tahmin edebileceğiniz gibi Londra’da. Buranın aynı zamand bir müze niteliği taşıdığını da söyleyebiliriz.

9) Donnie Dirk’s Zombie Den

Zombi kıyameti gerçekleşti diyelim emin olun bu bara gidenler zombi kıyameti konusunda tecrübeli olacaktır. Bar Amerika’da bulunuyor.

8)The Way Station

Doctor Who seviyorsanız bu pub tam da size göre. Tuvalet olarak bir Tardis kapısı bile bulmanız mümkün. Bar yine Amerika-Brooklyn’de bulunuyor.

7)Luida’s

Bu pub ejderha temalı evet yanlış duymadınız ejderha. Barda ejderha temalı yiyecek ve içecekler bulmak son derece mümkün.

6)The Green Dragon Inn.

Orta Dünyayı doya doya yaşadığınız bir mekan mı istiyorsunuz? Buyrun içeri girin. Burası Frodo’nun kendi mahallesinden kopup gelmiş gibi bir mekan. Pubın çeşitli şubeleri var ve genel olarak İngiltere’de bulunuyor.

5)The Lovecraft

Bir bilimkurgu severseniz burayı çok seveceğinize eminiz. Söz konusu bar Portland’da bulunuyor. Ek olarak bu bar zaman zaman eski film gösterimleri de yapıyor.

4)Gotham City Lounge

Zaten adından konsepti anlamışsınızdır diye tahmin ediyoruz. Bar biraz küçük olmakla birlikte 8 yaşındaki bir çocuğun odasına da benzetilmiş. Hala büyümemiş, içindeki çocuğu öldürmemiş yetişkinlerin görmesi gereken bir bar.

3)Lala’s

Şaraplarıyla oldukça meşhur olan bu pub Christmas temasıyla dikkat çekiyor. Bütün sene boyunca bu ruhu yansıtan pub hem atmosferi hem de yiyecekleriyle müşterilerini kendine çekiyor.

2)Villains Wicked Heroes

Atlanta’da bulunan bu mekan yine oldukça farklı bir temaya sahip. Barın teması: kötü kahramanlar. Bu mekan hem temasıyla hem de kokteylleriyle müşterisini kendine bağlıyor.

1)B.E.D

Listedeki son barımızın teması da hayli dikkat çekici: uyku zamanı. Tam anlamıyla yataklarla dolu bir pub. Rahat bir mekanda zaman geçirmek istiyorsanız tam isabet burası tam olarak size uygun.  Burası da Miami’de bulunuyor ve turistler tarafından çok büyük ilgi görüyor.

 

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir