Danla Bilic’ten Beklenen Açıklama Geldi!

Danla Bilic’ten Beklenen Açıklama Geldi!

Danla Bilic 11 Kasım 2016’da eklediği bir video ile ülkenin gündemine düştü. Makyaj kanalı olarak çıksa da hiçbir zaman çok iyi makyaj yaptığını iddia etmedi. Danla Bilic özellikle profesyonel anlamda makyaj videoları çekenlerden farklı bir şey yaptı. Eğlendi ve eğlendirdi. Youtube kanalının bir anda yükselmesinin temelinde yatan şey kesinlikle diğer makyaj videolarından daha eğlenceli olmasıydı.

Danla Bilic ve Sinan Binay

Danla Bilic videolarında bir öne çıkan isim de Sinan Binay olmuştu. İkisinin arasındaki enerji izleyenleri de eğlendiriyordu. Samimi arkadaşlıklarının gerçek enerjisi ekrana yansıyordu. Ancak bir gün Sinan aniden videolardan gitti. Danla’nın da çalıştığı şirketten istifa etmişti. Aralarında bir tartışma olmuştu. Danla ise bir yanlış yaparak Sinan’ın ona atılan konuşmalarını kendi profilinde paylaşınca burada olaylar koptu ama kimse tam olarak neler olduğunu öğrenemedi.

Sinan Binay’ın kanaldan ayrılmasından sonra Danla videolarını çekmeye devam etti. Makyaj kanalı konseptinden çıkmakla kalmadı aynı zamanda meşhur olmasından kısa bir süre sonra danlabilicco markasını kurmuştu. Sinan ile aralarında gerçekleşen tartışma ya da ayrılık ise Danla Bilic takipçilerinin nedenini merak ettiği bir konu haline geldi ancak kimse bu konuda gerçekten bir açıklama yapmıyordu.

Danla bu sırada kendi markasını büyüttü. Rujları, kılıfları, defterleri gibi birçok ürün çıkardı ve bunda da başarılı oldu. Danla’nın kargosunu bile kendi yaptığı bu marka hızla büyüdü. Kalitesi, ambalajı ve müşterilerine olan ilgisiyle Danla Bilic videolarını izlemeyenler bile bu ürünlerden almaya başladı.

Danla Bilic Başarılı Oluyordu!

Ülke genelindeki en büyük sorunlardan bir tanesi kesinlikle başarılı insana tahammülü olmayan bir kitlenin var oluşu. Danla Bilic bir şekilde hayatını ilgisi olan bir konuya çevirerek para kazanmaya başlamıştı. Evet, videolarında genellikle kadınları aşağıladığı söylenmekte ancak bir konuyu atlıyoruz; Danla’nın video karşısında söylediği her şeyi bugün herhangi bir grupta kadın ya da erkek fark etmeden herkes konuşuyor. Danla bunu video içinde yaptığında kendi hemcinsini aşağılıyor oldu.

Danla’nın birilerini eleştirerek başarılı olması bunun devamında ise markasının büyümesi nedense eleştiri sebebi oldu. Zaten kanalın başında bilim kanalı falan yazmıyor. Yani kadın kimseye ciddi bir açıklama yapma derdinde değildi ya da size bir şey katacağım gibi bir söylemi yoktu. Yeri geldi kendiyle de dalga geçti. Bununla da yine en çok kendi eğlendi.

Önce Aşkım Kapışmak, videosunda Danla’ya hakaret boyutuna gelecek laflar söyledi. Yaşı büyük insanlara sanki Danla Bilic berbat bir şey yapıyormuş gibi “Kızınız Danla Bilic gibi olsun ister miydiniz?” tarzında sorular oldu. Danla fena bir şey yapmıyordu da bunun yanında kadınlar konusunda dikkatli olduğunu söyleyen birinin, kadını bu kadar aşağılamaya çalışmasının yorumuna girmek dahi anlamsız. Ama bu durum o kadar sinir bozucu ki! Bu ülkede her gün kadın cinayetleri oluyor. Bu ülkede kadınlar her gün sözlü ya da sözsüz tacize uğruyor. Ve “yazar” kelimesi adı altında tanınan biri ise gencecik bir kadını yerden yere vuruyor. Daha doğrusu vurduğunu zannediyor. Kendisi hakkında bir fikrim yok ve iyi ki de olmamış. Yazık diyorum sadece gerçekten yazık. Bir kadını hedef göstermek ve aşağılamaya çalışarak prim kasmaya çalışan yazarların dönemine gelmek ne acı!

Fotoğrafa tıklayarak Sinan’ın videosuna gidebilirsiniz. 🙂

Sinan Binay, Danla Bilic Tartışması

Aboneleri çoktan Danla – Sinan tartışmasını unutmuştu. Sinan Binay ise kendisine bir kanal açmış ve video ekliyordu. Ancak videolarının izlenmesi Danla Bilic videolarının dörtte biri bile değildi. Ve esas beklenen Sinan Binay ile Danla Bilic tartışmasına ilk video Sinan’dan geldi. Ancak ‘prim’ kasmadığını iddia ettiği bu videonun günü çok manidardı. Danla Bilic’in bir kanala konuk olması ve Şeyma Subaşı hakkında yaptığı yorum ile gündemde olduğu zamanda Sinan videoyu kanalına ekledi. Acun Medya’nın telif atması ve Danla’nın videoyu yayınlama isteği ile Danla Bilic gündemdeydi. Mükemmel bir zaman değil mi?

Sinan bu fırsatı kaçırmadı ve sözde primsiz videosunu neredeyse dakika başına reklam ekleyerek kanalına bıraktı. Sözde diyoruz çünkü videonun içi reklamla doluydu. Videoyu izlediğinizde Sinan adına oldukça üzülebilirsiniz. Bu videodaki en anlamsız kısım ise; Danla’nın markasının rujlarını 8 Lira’ya ürettiğini söylemesiydi. Çünkü her markanın ardında; çalışanlar, ofis giderleri, paketleme gibi konulara para gittiğini herkes kadar en az kendisi de biliyordur. Ürünlerin maliyetine bunların da eklendikten sonra artı kar koyularak satılmasının absürt tarafı ne olabilir ki? Bu konu haricinde geriye kalanlar kesinlikle ikisi arasındaydı.


Kendisine “kameraman” diyerek aşağılandığını ima eden Sinan, kendi videosunda Danla için “rujcu” tabirini kullandı. Danla’nın rujlarının da 8 Lira olmasını özellikle belirtti ki satın alanlar “Yuh” desin. Bir kısmı bunu söyledi de zaten. Ancak şuan piyasa da gömleğini, kabanını 100 Liradan aldığınız büyük markalar da onları en fazla 2 Lira’ya üretiyor. Ama mağazasında 300 Lira’ya da ürün var. Bu nasıl birini yerle bir edecek bir açıklama olabilir ki? Maliyetine satan bir yer varsa biz de oradan alalım.

Danla Bilic Cevap Videosunu Yayınladı!

Bu video sırasında tatilde olan Danla ise susmayı tercih etmişti. Tatili bitti mi bilmiyoruz ama bu gece itibariyle Aşkım Kapışmak ve Sinan Binay’a cevap verdiği videosunu yayınladı. Sesinden üzgün olduğu anlaşılan Danla oldukça düzgün bir video yayınladı. Sinan ile aralarında olan durumlar için genel bir tavır alınamaz ancak kendince gayet güzel bir açıklama yaptı. Ve bakın ki işe Danla’nın videosunda reklam yoktu. Rujları konusunda da detaylı açıklamasını yaptı. Bana kalırsa Danla, en çok markası konusunda haklı. Hangi marka ürettiği fiyata satışa sunuyor? Bunu kim nasıl Danla’ya kullanabilir? İster 60 isterse 100 Lira’ya satar. Çok şikayetçi olan da almasın.

Danla, haddini aşarak kendisine hakaret eden bununla da yetinmeyip prim için Danla’nın sevgilisine kadar laf atan Aşkım Kapışmak’a da bu video da cevap verdi. Açıkcası çok hafif konuştu. Gerçekten sadece bu kısım için bir saat daha konuşabilirdi.

Biz videoyu izlemeyenler için buraya bırakıyoruz. Yorum sizin…

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zrNWlhTapzI&t=5s[/youtube]

yersizyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir