Atiye’yi İzlemeniz İçin 10 Geçerli Neden

Atiye’yi İzlemeniz İçin 10 Geçerli Neden

Netflix’in Türkiye’de çekilen ilk dizisi Hakan Muhafız sonrasında beklentiler oldukça düşüktü. Hakan Muhafız ile yaratılan olumsuzluğun ise Atiye dizisi ile giderildiğini söyleyebiliriz. Eksikleriyle ya da doğrularıyla Atiye pek çok kişiden geçer not aldı. Ancak biz burada eksiklerinden bahsetmeyeceğiz. Türkiye standartlarında bir dizide olması gerekenden fazlası olduğu aşikar. Biz de kararsız olan izleyiciler için izlemelerini sağlayacak 10 kısa sebebi yazmak istedik.

1. Türkiye’de Bir Örneği Yok

Hakan Muhafız’ı hafızalardan silerseniz eğer Atiye gibi bir örnek daha yok.

2. Özgün Bir Konuya Sahip

Şimdi burada Dark’ın Türkiye şubesi diyenler çıkabilir. Ancak biz bu diziyi ülkemiz içerisinde inceliyoruz. Ayrıca Dark’ta bir Göbeklitepe yok?

3. Kaliteli Bir Oyuncu Kadrosuna Sahip

Tamam işte bu konuda kimsenin diyecek bir lafı yok diyebiliriz. Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Başak Köklükaya, Meral Çetinkaya gibi daha sayamadığımız pek çok kaliteli isim Atiye dizisi kadrosunda bir karaktere hayat veriyor.

4. Göbeklitepe

Dünyanın en eski yapılarından biri olan Göbeklitepe, Atiye ile bir kez daha ön plana çıkarılmakta. Bu diziden önce bilenler biliyordu tabi de bilmeyenler de bir kez daha gördü. Tabi daha güzel çekim açısı ile ikinci sezonda izlemeyi de bekliyoruz.

5. Nemrut

Diziyi izlemeye başladıktan sonra Nemrut’a ve Nemrut sahnesine aşık olacağınıza eminiz. Tabi ön yargılarınızdan kurtularak izlemeyi başarırsanız.

6. Kısmen Sansürsüz Bir Dizi

Alkol ve sevişme sahnelerinde bir sansür yok. Bu da televizyonda blurlanan şarap kadehlerini izlemekten daha iyidir diye düşünebiliriz.

7. Akıcı

Beğenin ya da beğenmeyin. Dizide bazı ağır konular olsa da akıcı olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki izlerken bölüm hızlı bir şekilde tükeniyor.

8. Merak Uyandırıcı

Her bölümünde inanılmaz seviyelere çıkıyor denilemez. Ancak bazı noktaları ve akıllarda kalan sorular ile her bölüm merakı taze tutuyor.

9. Mekanların Güzelliği

Şimdi bir hoca ve emekli polis o güzel evlerde nasıl yaşıyor sorusu gelebilir. Bunun cevabı bizde değil. Ancak kullanılan mekanların güzel olduğu bir gerçek.

10. Verilen Detaylar

Ufak tefek verilen pek çok detay, Atiye dizisi için çekiciliği artıyor. Sezon finaline kadar altı doldurulmuş detaylar ile dolu bir dizi izlemeye hazır olabilirsiniz. Olumsuz taraflarını görmek ise size kalmış. Ancak ülkemiz içerisinde düşünüldüğünde oldukça iyi bir dizi demek yanlış olmaz.

SeRmiRaL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir