Arif v 216 ve Ölümlü Dünya Yeniden Vizyona Giriyor!

Arif v 216 ve Ölümlü Dünya Yeniden Vizyona Giriyor!

Ölümlü Dünya

Ali Atay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, başrollerde; Ahmet Mümtaz Taylan, Doğu Demirkol, Alper Kul, Feyyaz Yiğit, Sarp Apak ve İrem Sak’ın olduğu kara komedi Ölümlü Dünya 26 Ocak 2018 tarihinde vizyona girmiş ve izleyici tarafından çok sevilmişti. 9 hafta vizyonda kalan ve 552.674 kişi tarafından izlenen film, birçok kişi tarafından daha çok gişe yapması beklenirken şaşırtmıştı. Film vizyondan çekildikten sonra Youtube kanalında yayınlanan birkaç sahneyle büyük reaksiyon aldı ve yoğun istek üzerine gişede şansını bir kez daha denemeye karar verdi. Film 11 Mayıs‘ta yeniden vizyonda, filmi izlemeyenlere bu şansı değerlendirmeleri gerektiğini de hatırlatıyoruz.

Filmin konusu:

Nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda Anadolu Tat Lokantası’nı işleten Mermer Ailesi, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanlar dışarıdan oldukça sıradan bir hayat yaşamaktadır. Oysa gerçek hiç de öyle değildir. Mermer ailesi nesilden nesile kiralık katildir ve dünya çapında etkin olan dev bir organizasyon için çalışmaktadır. Ancak organizasyonun kimi kurallarının ihmal edilmesiyle birlikte işler karışır ve ailenin kimliği açığa çıkar. Artık aile pılını pırtını toplayıp yola koyulmalı ve peşlerindeki dev örgütü atlatabilmelidir…

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jHlLVxkG-XY&t=7s[/youtube]

Arif v 216

Başrollerde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Seda Bakan ve Farah Zeynep Abdullah gibi ünlü isimlerin rol aldığı Arif v 216, 05 Ocak’ta vizyona girmişti. Kıvanç Baruönü’nün yönettiği film  4.942.067 seyirciyle 2018’in ilk çeyreğinde en çok izlenen film olmuştu. Özellikle Cem Yılmaz’ın seslendirdiği şarkılarla çok konuşulan ve beğenilen film yeniden izleyiciyle buluşma kararı aldı. 18 Mayıs‘ta bir kez daha sinemalarda olacak Arif v 216‘nın yeni gişe rakamı merakla bekleniyor.

Filmin konusu:

Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. Robot olduğunu herkesten saklamaya çalışan 216 bunu başaramaz. 216’dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216’yı kandırmayı başaran iş adamı, onun sayesinde geleceği değiştirecektir. Arif bu korkunç planı öğrenir ve hem dünyayı hem de 216’yı kurtarmak için bir mücadeleye girişir.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FcT6Y3vlP4I[/youtube]

 

Black Ice

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir