Yıldızlar Geçidi: “Ve Nazan Öncel Şarkıları”

Yıldızlar Geçidi: “Ve Nazan Öncel Şarkıları”

Daha ilk günden 50 bin satan ve tabir-i caizse yıldızlar geçidi olan DMC etiketiyle 17 Ağustos’ta piyasaya çıkan “Ve Nazan Öncel Şarkıları” albümünü pigmelaf.com sosyal içerik platformu ailesi olarak sizin için inceledik 🙂

Albümün açılışını canımız ciğerimiz Nazan Öncel’in de “Sezen’im Sezen’im diyar diyar gezenim” dediği Sezen Aksu yapıyor. hem de tadından yenmez ve neredeyse orjinaliyle aynı yorumla “Gitme Kal Bu Şehirde” ile. Sezen Aksu gibi bir dev sanatçıyı eleştirmek bize düşmez ama biz replay tuşunu eskiteceğinizden eminiz.

Albümün ikinci şarkısı megastar Tarkan’a ait ??? Giriş zaten buram buram “bu şarkıyı kesin Tarkan söylemiş” dedirtiyor.  Daha önce Sibel Can’dan dinlediğimiz “Yalnızlar Treni”ni bu sefer Tarkan’dan dinliyoruz. Kesinlikle yaz bitmeden yeni hit geldi bizce, ne dersiniz?

Biraz acımasız olacağız fakat ilk 3’e devleri koyunca albümde devamında dinlediğiniz tüm şarkılar biraz yavan geliyor. Evet 3.dev de Sıla ? Bu şarkının girişinden de Sıla olduğunu anlamamız; geleceğin minik serçesi Sıla olabilir mi sorusunu getirdi akıllara. Öyle güzel söylemiş ki Sıla, “Yalnızlar Treni”ni, derdi olmayan adam dertleniyor, aşık olmayan aşk acısı çekiyor. Öyle “Her telefona sen çık, her kapıya sen koş, beni hatırla” diyor ❤

Devamında Koray Avcı’nın “Erkekler de Yanar” yorumu kesinlikle Emre Altuğ’un yorumunu aratmış. Şarkı her ne kadar ona çok uygun olsa da Göksel’in “Gidelim Buralardan”ı fazla pesimist, durgun ve sakin bir yorum olmuş.

Gökhan Türkmen’den beklenenin aksine muzur bir parça olan “Nazınla Dünya Sazınla Dünya” ile şaşırdığımız albümde Mehmet Erdem’in “A Bu Hayat” yorumu ise şaşırtmadı bizi tam bir Mehmet Erdem yorumu çünkü kendisi.

Ceylan Ertem’in “Sokak Kızı” yorumu biraz daha sert olabilirmiş dedirtse de şarkı seçimi kendisiyle aşırı uygun olmuş. Hayko Cepkin’in “Bırak Seveyim Rahat Edeyim” şarkısındaki inişlerin çıkışların hakkını vermesi ise albümde şarkıcıların kendine göre şarkıları nasıl uygun seçtiğinin ikinci kanıtı.

Çağan Irmak’ın “Göç” ve Neylan Okan’ın “Nazlı Ay” , Fatma Turgut’un “Zor Dünya” yorumu ise albümde genel olarak kusursuz yorumlardan.

Eypio’nun “Aynı Nakarat”ı da gerek nakaratındaki arabesk nağmeler olsun gerek Eypio’nun yorumu geniş kitlelerce sevilecek gibi. Daha önce Nazan Öncel ile birlikte de düet yapan Manuş Baba’nın “Bu Havada Gidilmez”ini bizce keşke Mabel Matiz söyleseydi. Nazan Öncel şarkılarına düşkünlüğü ve yorumlamasıyla bildiğimiz Mabel Matiz’in albümde eksikliğini çok hissettik çünkü, umarız bu güzel projenin devamı gelir de onun yorumunu da dinleyebiliriz ?

Melis SAÇU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir