Yeşilçam Filmlerini Sevmek İçin 10 Neden

Yeşilçam Filmlerini Sevmek İçin 10 Neden

Ah nerede o eski filmler,aşklar,aile sıcaklığı…Hepimizin zaman zaman bunu düşündüğü,filmleri seyrederken o eskilerin samimiyetini bulamadığımızı düşündüğümüz olmuştur. Bizlerde PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak Yeşilçam’ın neden yerinin doldurulamayacağı ve yüzlerce kez seyretmiş dahi olsak ilk günkü heyecanı neden verdiğini sizler için derledik. ?

1- Aile Sıcaklığı

Günümüz filmlerinde de elbette ki aile bağlarının anlatıldığı,ailenin her şeyden daha değerli olduğu gözler önüne serilmektedir. Bizim aradığımız aslında tamamen saflık ve samimiyet. Bunların yanı sıra verdiği huzur,içtenlik ve entrikalarla dolu olmayışı.

2- Masum Aşklar

Evet evet sizinde yüzünüzde bir gülümseme oluştu değil mi? ? O masum,koşulsuz ve sadık aşklar. Gözümüzün önüne en azından birkaç sahne geldi bile şimdiden.

3- Repliklerinin Hala Aklımızda Olması

Seneler önce çekilmiş filmlerin repliklerini hala hatırlıyor olmamız başarısının göstergelerindendir. Pek çok kez seyretmemizden midir bilinmez ama halimizden memnun olduğumuz kesin. ?

4- Harika Oyuncuların Harika Uyumları

Aralarında ki öyle bir uyum ki konuşmadan anlaşabiliyorlar sanki. O dostlukların,samimiyetin birlikte yaptıkları işlere de yansımasını gördük,görüyoruz. Öyle ki aralarında ki o uyum dillere destan. ?

5- Dayanışma ve Dostluğun Önemi

Her koşulda, ne olmuş olursa olsun birbirlerine sahip çıkmaları ve dayanışma halinde olmaları.

6- Hüznün İçimize İşlemesi

Öyle ki şimdilerde de dizilerin,filmlerin sonunda üzüldüğümüz ‘’keşke böyle olmasaydı’’ dediğimiz elbette oluyordur. Yeşilçam filmlerinde ise etkisinden saatlerce kurtulamadığımız sanki bizim başımıza gelmiş gibi içselleştirip,içimize kazıyoruz hüznü…

7- Biraz Nostalji Bolca Huzur

Bazen bir sebep olmadan ya da televizyonda olmasa bile canımız istediği için,keyifli iki saat geçirmek,içten kahkaha atmak istediğimizde de büyük bir zevkle seyredebiliyoruz. ?

8- Ah O Eski İstanbul

Sanırım fazla söze gerek yok.

9- Esprilerin Günümüze Kadar Gelmesi

Öyle ki o şakalaşmalar, komiklik olsun diye yaptıkları ve söyledikleriyle günümüze kadar gelmiştir. Nasıl bir şaka anlayışı ki günümüzde de tazeliğini koruyor.(Aklımıza geldiğinde bile yüzümüzde tebessüm oluşturmuyor mu? ? )

10- İçimizi Isıtan Müzikleri

Nerede çalsa,ne zaman duysak biliriz ki Yeşilçam’a aittir o müzik. Kah içimize neşe dolduran,kah içimizi hüzünle kaplayan unutulmaz müzikleriyle bir bütün olmuştur.

 

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir