Türkiye’de Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Tatil Beldesi

Türkiye’de Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Tatil Beldesi

Kurban Bayramının gelmesiyle birlikte 9 günlük tatil fırsatını değerlendirmek isteyen hemen herkes planlarını yapıp çoktan yola koyuldu bile. Nereye gideceğine bir türlü karar veremeyen, sakin ve huzurlu bir tatil isteyenler için Türkiye’de Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Tatil Beldesi yazımızı Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizlere sunuyoruz.

1- İzmir / Özdere

İzmir tam da tatil için aranan şehirler arasında en başlarda gelirken, Özdere; İzmir’in diğer tatil beldelerine göre daha sessiz ve sakindir. Turistler tarafından yavaş yavaş keşfedilmeye başlanan Özdere’yi henüz insan kalabalığına boğulmamışken gidip görmenizi tavsiye ederiz.

2- Akyaka /Muğla

Muğla sınırları içinde bulunan Akyaka küçük şirin bir balıkçı kasabası. Tek tip zorunluluğu olan iki katlı bahçeli evlerin bulunduğu Akyaka; görenleri kendine hayran bırakacak güzelliklere sahip. Bölgede yapılan aktivitelerden en önemlisi ise Yamaç Parşütü..

3- Faralya / Fethiye

Fethiye‘nin gizli kalmış eşsiz güzelliklere sahip, yeryüzünün cenneti olarak da adlandırılan köyü Faralya.. Etrafında Roma ve Likya kalıntılarını, Kelebek Vadisi ve Kabak Koyu gibi doğal güzellikleri de bulunduran Faralya tam da huzur bulmalık bir tatil beldesi bizden söylemesi.

4- Selimiye / Muğla ( Marmaris)

Marmaris‘e bağlı, Bozburun Yarımadası’nın batı kıyısında bir doğa harikası olan Selimiye Köyü.. 2 km’lik sahil şeridi boyunca butik otellerin, kafe ve restoranların sıralandığı, her bir mekanın kendine özel dekorasyonu, renk cümbüşü görenleri kendine hayran bıraktıracak güzellikte. Huzuru ve doğanın sesini dinlemek isteyenler için eşsiz bir beldedir kendileri.

5- Gölyazı / Bursa

Henüz çoğu Bursalı tarafından bile duyulmamış olan küçük bir balıkçı köyü Gölyazı.. Bursa’nın cennet köşesi olarak da adlandırılan Gölyazı hafta sonu için bile kısa bir kaçamak yapmak isteyenler için birebir. Köyün tarihi Roma dönemine uzanırken, o döneme ait evlere şahit olmak da mümkün. Venedik havasını estiren ve kapıları göle açılan evlerin bulunduğu Gölyazı sakin ve huzurlu bir tatil için sizleri bekliyor.

6- Kuyucak Köyü /Isparta

Çoğumuz Isparta‘yı gülleriyle meşhur bilirken, Kuyucak Köyü‘ndeki muhteşem lavanta bahçeleri de artık Isparta’ya ün kazandırdı. Taş sokakların bulunduğu, kerpiçten evlerin sıra sıra dizildiği Kuyucak Köyü’ne gidip eşsiz Lavanta kokularını içine çekmenizi şiddetle tavsiye ederiz. (:

7- Zigana Köyü / Gümüşhane

Trabzon Gümüşhane sınırlarında bulunan köy muhteşem bir Karadeniz yaylası. Zigana Köyü‘nde ev sahipliği yapan halkın %95’i emekli kesimden oluştuğu için sessiz, sakin bir havası var. Temiz bir dağ havası alıp, kamp yapmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat Zigana Köyü aynı zamanda Limni Gölü’ne de ev sahipliği yapıyor.

8- Bördübet Koyu / Muğla (Marmaris)

Yemyeşil bir ormanın çevrelediği masmavi bir deniz, çam ağaçları, rengarek çiçekler, tertemiz bir hava ve sakin bir ortam. Düşünürken bile ne kadar huzur dolduysa içiniz Bördübet Koyu‘na gittiğinizde daha fazlasını yaşamamanız imkansız.

9-Karaburun / İzmir

İzmir‘e bağlı Karaburun, tatil turizminin verdiği her avantaja sahip bir belde. Ancak yollarının çok virajlı ve engebeli olması Karaburun‘u insan kalabalığından uzaklaştırıp tenha bir hale getiriyor. Karaburun berrak deniziyle, temiz havasıyla ve bahar aylarında rengarenk çiçeklerin bulunduğu eşsiz bir doğal güzelliğe sahip.

10- Salda Gölü / Burdur

Son zamanlardan Türkiye’nin Maldivleri olarak da adlandırılan Salda Gölü, en derin gölümüz olarak biliniyor. Dünya’daki Mars yüzey özelliklerini taşıyan 2 yerden biri olan Salda Gölü’nde bulunan mineraller, aynı zamanda bir çok cilt hastalığına da çare oluyor. Gerçek Maldivlere gidemiyorsak ülkemizdeki Maldivlere gidip görelim derim bence. 🙂

AlininAnnesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir