Rastgele

İnanmayanlar için Kocaeli’nde Yapılabilecek 10 Güzel Aktivite

Kocaeli’nde pek fazla aktivite olmadığına dair komik tweet hızla yayıldı. (Çok da haksız olduğunu söylemiyoruz ama Kocaeli’nde yaşayıp acı çekenler için bu listeyi hazırladık :))

1)Sahile gitmek

Evet denizi olan pek çok şehir olduğu doğru. Ama Kocaelinde gerçekten her yerde bulamayacağınız kadar huzurlu bir sahil var.  Sahil boyunca çeşitli kafelerde oturup çay içebilirsiniz ya da sadece çimlere oturup kitap okuyabilirsiniz.

2)Kerpe’ye gitmek

Kocaeli’ne yakın güzel yerlerin hep Kocaeli il sınırları dışında olduğu iddiasının aksine Kerpe Kocaeli il sınırları içinde denize girebileceğiniz ve haftasonu tatil kaçamağının tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

3)Seka Park

Seka Park ulaşımı en kolay yerlerden birisi. Çok geniş bir alan olması nedeniyle içinde çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz. Seka Park’ın içinde çeşitli kafeler, spor salonları sergi salonları vs. bulunuyor. Yani neden haftasonu Seka Park’ta uçurtma uçurmaya gitmeyesiniz?

4)Müzeler

Kocaeli’nde ilginizi çekebilecek çeşitli müzeler bulunuyor. Kocaeli’ne geldiyseniz en azından gemi müzesini görmeden ayrılmayın.

5)Kartepe

Kartepe’de kayak yapabilirsiniz. Gördünüz mü Kocaeli hem denize girebileceğiniz hem de kayak yapabileceğiniz bir şehir 🙂

6)Yürüyüş Parkuları

Trekking yapmak mı istiyorsunuz? Kocaeli’nde bunun için de pek çok fırsat var. Çeşitli ilçelerinde pek çok yürüyüş parkuru bulabilirsiniz.

7)Yuvacık Barajı

Bu fabrikalardan bıktık biraz doğal güzellik mi görelim diyorsunuz. Yuvacık Barajı çok güzel bir alternatif olacaktır.

8)Gölkay Park

Türkiye’nin doğal gölet üzerine kurulu ilk kablolu su kayağı tesisi olan Gölkay Park Kocaeli’ndekiler için iyi bir tercih olabilir.

9)Darıca Kuş Cenneti

Kocaeli’nde yaşıyorsanız bir bakmadan geçmeyin deriz.

10)Balıkçılar

İster denizin içinde ister denize yakın Kocaeli’nde pek çok balıkçı bulmak ve uygun fiyata lezzetli balık yiyebilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Nisan 2018, 14:20

Miray Daner ve Boran Kuzum’un Birlikte Rol Alabileceği 5 Romantik Film

Miray Daner ve Boran Kuzum’un televizyon karşısındaki uyumunun, birlikte yarattıkları enerjinin hepimiz farkındayız. Peki bu ikili bir araya gelip bir sinema filmi yapsa nasıl bir filmde oynayabilir? Biz de bunu düşündük ve keyifli bir içerik hazırladık. Hem keyifle izleyebileceğiniz bir liste hem de Miray Daner ve Boran Kuzum’un birlikte rol...

Devamını Görüntüle