Son Dönemin En İyi 10 Rap Şarkısı

Son Dönemin En İyi 10 Rap Şarkısı

Son dönemde rap müziğin yükselişini görmezden gelmek mümkün değil. Popüler dizilerin rap şarkıları çalmaya başlamalarıyla rap herkesin diline düştü. Sizler için hem popüler dizilerde çalanlardan hem de kenarda köşede kalmış olanlardan seçerek son 1 yıl içinde çıkan rap şarkılarından bir liste hazırladık.

10)Ezhel-İmkansızım

Şarkı ilk defa BluTv’nin 7yüz dizisinde çaldı sonrasında tam hali internette yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde Jet Sosyete dizisinde de yerini buldu. Hem müziğine hem sözlerine kendimizi kaptırıyoruz.

“Ay ay platonik durumum kötü kötü komediden daha komik…”

9)Norm Ender-Kaktüs

Norm Ender’in Aura albümünde yer alan Kaktüs şarkısı klibi Youtube’daki 30 milyona yaklaşmasıyla dikkat çekiyor. Norm Ender Aura albümü için dinleyicilerini uzun süre bekletmişti.

“Bu bitmiş öykünün bendim hayalperesti sen bir ara durakmışsın hayatımın turisti.”

8)Tepki&Motive-Yin Yang

Tepki ve Motive’nin Yin Yang şarkısı  klibinin kalitesiyle bizi kendisine hayran bırakıyor. Şarkı ise çok kısa sürede dilinize dolanıyor.

“B.I.G ilah ki o da bir siyah!”

7)Patron-Yanıyorum Hala

Patron Totem albümünün ilk single çalışması Yanıyorum Hala ile karşımıza çıktı. Henüz klibi yüksek izlenmelere ulaşmış durumda değil yani henüz keşfedilmeyi bekliyor.

“Senden öncesinden hoşlanıyorken senden sonrasını seviyordum.”

6)Server Uraz-Olmaz

Pit10 olarak başladığı müzik kariyerine kendi adıyla devam eden Server Uraz Yılan Hikayesi albümüyle dikkatleri üzerine çekti. Albümün 3.klibi Olmaz isimli şarkıya geldi. Rap müzikte lirik kalitesini önemseyenler için 2017’nin en iyi şarkıları listesinde başı çekiyor.

“Yok yalanım gizleyemem günahları sek içtiğimi, çakarlar prangaları beynime çekiç gibi.”

5)Gazapizm-İsminizi İstiyorlar

Gazapizm rap piyasasının öne çıkan isimlerinden biriyken Çukur dizisinde şarkılarına yer verilmesiyle dinleyicinin gönül tahtına oturdu. İsminizi İstiyorlar da en popüler şarkısı olmasa da en çok dikkat çeken şarkılarından biri.

“Sen sevda diyorsun aşk diyorsun da şimdi olmaz.”

4)Patron&Burak King- Geceye mi Küssem?

Patron ve Burak King’in şarkısı da henüz tam keşfedilemeyenler arasında. Youtube izlenmesi 2 milyon civarında.

“Bir daha denk gelirmiyiz aynı gezegende gezip dursak? Söküp atabilir miyim hayat meselemden seni?”

3)Eypio-Gömün Beni Çukura

Eypio adını Günah Benim‘le duyduk ve çok sevdik. Eypio rap piyasasının eskilerinden. Piyasada yıllarca A.P.O ismiyle yer aldı. Şimdilerde ise Çukur’un dizi müziğiyle karşımıza çıkıyor. Gömün Beni Çukur‘a şarkısını  dilimize doladı.

“Ben buradan ayrılmam şaşmadan pusulam geceler farksızdır kancık bir pusudan.”

2)Şanışer-Yazamam Ecele

Şanışer’in piyasaya dönüşünü çok uzun süre bekledik. O da beklediğimizi veren şarkılarla karşımıza çıktı. Epidemik Yapım’dan çıkan Otuzuncu Gün isimli albümündeki bütün şarkılar favori olmaya uygun. Yazamam Ecele bunlardan yalnızca bir tanesi.

“Hayatta doğru şeyler yapanlar genelde ölünce alkışlanır.”

1)Sagopa Kajmer-Sertlik Kanında Var Hayatın

Geçtiğimiz sene boşanmasıyla gündeme gelen Sagopa Kajmer aynı zamanda çok beğenilen şarkılar da çıkardı. Avatar Atakan’ın da yer aldığı Sertlik Kanında Var Hayatın şarkısı oldukça dikkat çekti.

“Güler yüzlü mü sandın? Sertlik kanında var hayatın. Bu ilk arbedesi değil, sonuncusu asla ,onun değil umrunda.”

 

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir