Şeyma mı Zeynep mi? Tartışmasını Acun Medya Kazandı

Şeyma mı Zeynep mi? Tartışmasını Acun Medya Kazandı

Acun Ilıcalı 2003 yılında hepimizin Zeynep Ilıcalı olarak tanıdığı Zeynep Yılmaz ile hayatlarını birleştirdi ve çiftin bu evlilikten 2 tane kız çocukları var.

Acun Ilıcalı‘nın 2013 yılında Şeyma Subaşı‘yla ilişkisinden Melisa adında evlilik dışı çocuğu oldu ve arkasından 13 yıllık evliliklerini Zeynep Ilıcalı ile 2016’da bitirdiler. Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı ise 2017’nin eylül ayında görkemli bir düğünle dünya evine girdiler.

Fakat bunun üzerine hem gerçek hayatta sosyal medyada taraflar oluşturuldu. Hem Zeynep Ilıcalı’ya hem de Şeyma Subaşı’na sosyal medyadan tepki de övgü de yağıyordu.

E hal bu olunca içerik siteleri, youtube kanalları vs.’da bunun ekmeğini yemesin miydi?

28 Mart tarihinde youtube’da yeni bir kanal açıldı ve ilk videonun konusu da geçen günlerde hepimizin de instagram storylerinden takip ettiği “Şeyma-Zeynep kavgası”ydı. İçlerinde Danla Bilic, Selin Yağcıoğlu, Deniz Karasu, Gökce Yıldırım ve Melodi Elbirliler‘in olduğu videoda konuklara bu kavga ile ilgili fikirleri sorulmuştu ve bu gıybeti izlerken hepimiz baya eğlendik doğrusu!

Gelin bu kavgayı bilmeyenlerinize biraz özetleyelim.

Olay Şeyma Subaşı’nın instagram storylerinde Acun’la birlikteliğinin 9.Yılını kutlamasıyla başladı. Şeyma’ya göre; Acun “neredeyse” 9 yıldır onunlaydı.

Yalnız bir küçük detayı atlamıştı… Bu paylaşımın üzerine Zeynep Yılmaz‘da hemen bir kaç tbt (throwbackthursday) hashtagiyle bir kaç story paylaştı.

Paylaştığı bu fotoğraflardaki tarih, Şeyma Subaşı’nın “neredeyse 9 yıldır” dediği  vakitlere denk geliyordu. Ve bu fotoğraflarda Acun’u kesmesine rağmen Zeynep Yılmaz ile gayet samimi pozları dikkat çekiyordu. Herkes bu storyleri cevap olarak attığının farkındaydı ve sosyal medya çalkalanmaya başladı. Şeyma Subaşı’da bunu fark etmiş olacak ki “be positive” mottosuyla son noktayı koydu ve hemen soyadının arkasına büyük harflerle ILICALI’yı da yapıştırıverdi.

Başta da bahsettiğimiz gibi bu olaydan sonra yeni açılan youtube kanalı epey zeki olacak ki youtuberları bu tartışmayı yorumlamak üzere ilk videolarında konuk ettiler. Aralarında yukarıda adı geçen 5 farklı youtuber’ın olmasına rağmen olay; araları Şeyma Subaşı’yla çok iyi (!) olduğu bilinen Danla Bilic’e patladı. Çünkü Danla haber sitelerine de düştüğünü ve öyle öğrendiğini söylediği bir bilgiye sahipti: bu olaydan sonra Acun’un Dominikten Zeynep Yılmaz’a çiçek yolladığı ve bunun üzerine de Şeyma Subaşı’nın bunu öğrenip Dominikte olay çıkarttığı haberini okuduğunu paylaşmıştı videoda.

Videonun yayınlanmasından 2 saat sonra Acun Medya videoyu kanaldan telif hakkı nedeniyle kaldırttı. Takipçiler kaydettiği videoları ekledikçe sabaha kadar Acun Medya’nın telif hakkıyla kaldırıldığı yazısı çıkıyordu youtube’daki tüm videolarda.

Tüm youtuberların dahil olduğu videoda yine linci yiyen Danla Bilic oldu. Şeyma mı Zeynep mi bir taraf olması gerekiyor mu ya da bir haklı var mı biz tarafsız ve yorumsuzuz. Fakat Danla Bilic’in bu olayda günah keçisi ilan edilmesi sanıyoruz ki “doğru söyleyeni dokuz köyden kovdukları”nın biraz-cık kanıtı. 🙂

Melis SAÇU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir