Server Uraz’ın 10 Şarkısını Seçtik

Server Uraz’ın 10 Şarkısını Seçtik

Server Uraz ya da pek çoğumuzun eski adıyla bildiği Pit10. Müzik piyasasında adını değiştirdi ama müziğinin kalitesinden asla vazgeçmedi. Üstüne bir de Epidemik Yapım gibi bir oluşumla piyasadaki diğer müzisyenlerin kaliteli müziğinden mahrum kalmamızı da engelledi.

Server Uraz’ın, Server ruhuyla yaptığını düşündüğümüz şarkılardan Sosyal İçerik Platformu olarak 10 tane seçtiğimiz bir liste derledik. Seçmesi pek kolay olmadı ancak umarız müzik listelerinize yeni bir soluk getirmiş oluruz.

10)Folyo

Folyo az bilinen güzel şarkılar listemde bir numarada geliyor olabilir. Her sözünde ayrı anlam saklı.

“Kaç mevsim bakmadı yüzüme bile beni görmedi bile pas geçti. Çok çabaladım ama sonuç alamadım artık kendimden bile vazgeçtim.”

9)Nehir Gibi

Pit10’un son zamanları ve hatta Pit10 olarak yayınlanan son şarkılardan birisi. Pit10’un neden Server Uraz olduğunu biraz merak ediyorsanız bu şarkı size fikir verecektir ya da merakınızı daha çok arttıracaktır.

“Artık hiphop değil sadece bir hobi. Yaşasaydı benle gurur duyardı Bobbie.”

8)Akbaba Ziyafeti

Ve Server Uraz’ın asıl dönüşü. Yılan Hikayesi albümünün çıkış parçası: Akbaba Ziyafeti. Klipteki rock müzik havası eleştirilere sebep olsa da son dönemlerde çıkan rap müzik klipleri arasından sıyrılanlardan biriydi.

“Artık nefretle saldırıyorum sağa sola çünkü nefret etmek sevmekten daha kolay.”

7)Melek Şeytanın Tarafında

Ve Pit10’un Server’e geçişinin ve nedenlerinin en keskin anlatıldığı şarkı.

“Artık girdiğin her yol viraj dediler. Sakallarını kesmen lazım imaj dediler. Cool, romantik ve sevimli ol tiraj dediler. Ve yalandan yaratalım mankenle bir aşk dediler.”

6)Olmaz

Kısaca Pit10 Server Uraz geçişinden bahsettiğimize göre şimdi Olmaz şarkısına bakalım. Her sözü bu kadar anlamlı olan kendi içine çeken çok az sayıda şarkı vardır. Olmaz bunlardan birisi. Benim 2017 yılı içerisinde Spotify’da en çok dinlediğim şarkı idi. Umarım siz de beğenirsiniz.

“İsterdim birlikte düşleyelim. Dik duralım sallansak da düşmeyelim. İsterdim üzülmeyelim hüzün yerine gülümseyelim. Güzün yerine huzur koyalım başka bir şey düşünmeyelim.”

5)Sürüyorum

“Bir şehirdeyim karanlığa çeşit çeşit aşklar gömen. Coşkusuna kapılır ışıklarına aldanır uzaktan gören. Krem ve tonik değil burada göz yaşları makyaj söker.”

4)Ben Senin

Bu şarkı adeta bir ilişki manifestosu. Sadece erkeklerin değil kadınların da kendini bu şarkının içinde bulabileceğini düşünüyorum.

“Ben senin düğümlerine çözüm değilim. Mutlulukla yürüyebileceğin yönün değilim. Doğruların ardından gelen bir ödül değilim. Yanlışların ardından gelen bir özür değilim.”

3)Görünmez

“İşler yolundaysa etraf kalabalık, tabi çıkar için çoğu sanki anlamadık.”

2)Sonum Hazır

“Optimistler her kıvırana mezdeke diyor. Kendini sevsen de birileri nefret ediyor.”

“Süsler salonunu kalbimin yalan aşklar, geçmişi değil geleceği bana anlat. Bıçaksız açılan yaralardan hep acı kalıyor bana daha fazla.”

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir