Sen Anlat Karadeniz: “Oğlumuz İçin”

Sen Anlat Karadeniz: “Oğlumuz İçin”

Sen Anlat Karadeniz 14.bölüm analizinden merhabalar. Yiğit’in Vedat’ın yanında olduğundan dolayı daha duygusal daha ağlayacağımız sahneler izleyeceğimizi düşünüyordum. Fakat yine yanıldım yengem. He bu bizim için daha iyiydi tabii biz bu durumdan daha memnunuz. Biz de PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak hep birlikte Sen Anlat Karadeniz 14.bölüm analizi yapalım dedik. Hayde…

Siz çok güzel bir detaysınız!

1- Yiğit’in Yokluğu

Sen Anlat Karadeniz 14.bölümümüz Yenilmez 3’lünün aya bakarken haliyle başladı. Ayrı vücutlarda tek düşüncelere sahip üç insan. Nefes ve Tahir için oldukça zor olan Yiğit’in yokluğu ekran başında bizi de etkiledi. Durum Yiğit içinde oldukça zordu. Küçücük haliyle ama olgun kişiliğiyle annesinin gelmesini kesinlikle istemiyor ve yemek yemeyerek babasını protesto etti. Gördüğü yaşadığı şeylerden hiçbir zaman ‘çocuk’ olamayan Ay Işığında Uluyan Kurt… Nefes ve Tahir’in kapıya çentik atarak şafak saymaları güzel bir ayrıntıydı. Her konuda bir olduklarını bir kez daha gördük.

2- Kaleli’ler Tim

 

Nefes ve Tahir’in çektikleri yetmiyor gibi Kaleli Tim’de iş başındaydı. Kaleli Tim dediysem Mustafa ve Saniye Kaleli tabii ki, söylememe gerek bile yok. Neymiş efendim Nefes ile Tahir birbirinden uzak duracakmış çünkü Yiğit’in geçici velayeti Tahir yüzünden Vedat’taymış. Yok yaa. Vedat’ın geçici velayeti almasının sebebi Vedat’ın avukatı kadar dişli olamayan Esma’nın suçu olmasın o canım ? Bak yine sinirim bozuldu Esma’ya ya. Neyse ben Kaleli ailesinin önünde Nefes’den uzak durmayacağını haykıran Tahir’e odaklanmak istiyorum. Çünkü neden odaklanmayayım ?

3- “Oğlumuz İçin”

 

Bölümün en can alıcı yerine geldik bence. Nefes kendisinden uzak durması için Tahir’i ikna etmeye çalışırken öyle güzel yerden vurdu ki Tahir’i. Sonrası için ne söz söylenebildi ne başka bir şey. İki kelime o kadar yeterliydi ki o kadar pürüzsüz ve hesapsızdı ki. Sonrasında söylenebilecek her şey eksik kalırdı. “Oğlumuz için” ve Tahir içinde şokla birlikte ikna oldu ki, susup gitti. Yoksa biliyorsunuz Deli Tahir’i artık hiçbir kuvvet Nefes’den ayıramaz…

  

Yiğit’i de alıp yayla evine kaçıran Tahir “emanetlerini de” aldıktan sonra öyle güzel koz verecekti ki bize. Ekran başında ulaa ulaa diye kaldık hepimiz. Tahircim bence sen verebilirsin böyle güzel kozlar velayet gidebilir ama olsun şu an konumuz bu değil ❤❤ Beni bu sahneye gömüüün! ??

İstemediği bir şey söylendiğinde Tahir  ?

Yayla evinde resmen mutlu aile günlerine döndüler. Kaleli Tim’in geri kalanı ziyarete geliyor, yakar top oynayıp balık tutuyorlar falan. Bu sahneleri izlerken tam evlenmişler de Asiye Reis’ler ziyarete gelmiş gibi derken bölüm sonu resmen göz kırpmış da haberimiz yokmuş ?

  

Adam resmen Nefes’i elbiseyle gördü diye nutku tutuldu yahu. Kuymağın yağını yaktı üzerine bir de elini yaktı ?. Tahir son bölümlerde tam olarak 404 not found ??

 

Fragmandan beri sabırsızlıkla beklediğimiz bu sahne. Ya siz nasıl güzel bir tablosunuz öyle. Yapılan normal bir şey bile sizde nasıl bu kadar güzel durabiliyor aklım almıyor yahu. Siz bu sahneyi bir kere gösterdiniz ama biz Sen Anlat Karadeniz 14.bölüm ve NefTah fandom vol.9441552 falan oynatıyoruz ??

Vedat’ın velayeti alabilmek için yaptığı oyunda tam onun gibiydi; adice. Hani derler ya bu kadarı da fazla diye cidden öyle bir şeydi. Ama zaten Vedat’dan bahsediyoruz aksi pek mümkün olmazdı neden şaşırdıysam. 8 yıl boyunca tecavüze ve şiddete maruz kalmış bir kadını tam kurtuldum derken aynı korkuyla tekrar karşı karşıya bırakmak tam olarak adilik. Bu arada Tahir ve Nefes’in sarıldığı zamanda atlet hatası gözlerden kaçmadı öhö öhö.

Düğünümüz Var ?

 

Veee gelelim Sen Anlat Karadeniz 14.bölüm bombamıza. Vedat’ın oyunundan sonra velayeti resmen kaybedeceklerini anladılar bu yüzden velayet için yapılması gereken en mantıklı hareket yapıldı. Aralarındaki geçen konuşma fazla ağırdı. Nefes’in kullandığı ‘artık’ kelimesi çok iç acıttı, doğru. Ama bu durumu anlayabilmek için olması gereken bir kelime olduğunu düşünüyorum. Gün içerisinde farkında olmadan mutlaka birilerinden duyduğumuz ağır sözler oluyor, olayın iç yüzünü bilmeden. Umarım bu durum bir nebze de olsa farkındalık yaratabilir.

Nefes ve Tahir’i şimdi olduğundan çok daha zor günler bekliyor, farkındayım. Fakat bu evlilik Yiğit için gibi gözükse de farkettiyseniz ikisi de velayetten sonra boşanırız ya da anlaşmalı olur gibi bir şey söylemedi. İkisi de birbirini düşündüğünden bu evlilik zora giriyor. Gerçekten Sen Anlat Karadeniz ailesini çok zor ve sinir dolu günler bekliyor ? Ama biz neler atlatmadık ki Mercan ile nişanlanan Tahir’e ağlayan Nefes’ler, Nefes’in abisini sevgilisini sanıp söylediği o ağır sözler…Ben eminim biz bunları da atlayacağız. Güzel günler göreceğiz, güneşli günler ? Ben ne şekilde olursa olsun evlilik kararından mutluyum valla. Çalsın davul zurna valla DÜĞÜNÜMÜZ VAR ???

 

Son sahneye ÖLÜYORUZ!  ❤

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TPZpsYywLEE[/youtube]

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir