Rastgele

Şanışer’den Yeni Albüm: LUDOVICO II

Şanışer 20 Nisan’da hiphop/rap türündeki yeni albümü LUDOVICO II’yi yayınladı. Albüm 17 şarkı ve Intro&Outro’dan oluşuyor. Albümü Ankara’da verilen lansman konserinde izleme ve sanatçının mutluluğunu paylaşma şansı buldum. Albüm şarkıları şimdiden Şer’in sevenleri tarafından ezberlenmiş. Rap piyasasının yeniden yükselen isimlerinden olan Şanışer bu albümüyle hem sevenlerini mutlu ediyor hem de rap piyasasındaki tahtına yeniden oturuyor gibi görünüyor.

Albümden şarkılar:

“Yanıma Gelmesinler” çok sevdiğimiz bir şarkı oldu.

“İsterim bu abeci ocağıma düşsün. Çakallar ölüsüne dadanıp üşüşsün. Yanıma gelmesinler. Nigga bu ŞER desinler.”

Albümdeki bir diğer favorimiz: “Vatanım Issız”

“Ruhum akıbet sorar, ben vardım en sona (Vagner, vagner, vagner, vagner). Çaldı çellolar, aklım enfoma Arttı stres oranı ama tarzım hep roman. Aynı bok satar hep farklı restoran Ve mic’ım ses dolar, duy! (Duy!) Ağzım rap kokar, aynı şehir, aynı cadde Aynı gece; kar, şimşek, bora Dilimde manifestolar, boş sokaklarda yankı tez kopar. Hüzün bi’ cartel ve biliyo’sun aga benim şanım Escobar.”

 

Söylediğimiz gibi her şarkı  birbirinden güzel bu nedenle hangisi hit olur şimdiden pek tahmin edemiyoruz ama benim şahsi favorim “Kaç Kere Öldün?” isimli şarkısı oldu.

“Gün gelir en sevmediğin yanınla beslenirsin. Sevmediğin bir yerde eşşek yükü borca girer. Aslında sevmediğin bir kadınla evlenirsin.”

İlk Klip:

Sanatçı albümün ilk klibini Yanlışlara Gidiyorum şarkısına çekti. Klibi de oldukça beğendik.

“Düşündükçe itaati, isyanla bağ kurdum
Çünkü fakirler hep suçlu, konuşanlar hain
Saraylarda yaşayanlar mağdurdu”

Özetle Şanışer bizi kendine yine hayran bıraktı. Şairliğin rap müzikteki o özel yerini bize bir kez daha göstermiş oldu. Hepinize iyi dinlemeler.

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

11 Mart 2018, 20:43

Jet Sosyete’nin Jet Karakterleri

Avrupa Yakası, Yalan Dünya, Aile Arasında gibi kült yapımların zeki senaristi Gülse Birsel bu sefer hayatımıza Jet Sosyete ile giriş yaptı. Açıkçası şuana kadar yaptıklarıyla kıyaslamadan izlendiğinde Jet Sosyete mükemmel enerjisi olan bir iş olmuş. İlk bölümü yayınlandığında olumlu tepkilerden daha çok olumsuz tepkileri okuduk. Ben sadece okumakla kaldım. Bana...

Devamını Görüntüle