Mayıs Ayında Okumak İsteyeceğiniz 5 Kitap Önerisi

Mayıs Ayında Okumak İsteyeceğiniz 5 Kitap Önerisi

Okumak için tavsiyelere ya da önerilere ihtiyaç yoktur. Ancak insan bazen bir başkasının yüreğine dokunan, nefesi olan ya da onun yüzünde tebessüm oluşturan kitabı merak ediyor. Birinin heyecanla size sevdiği kitabı önermesi, bazen dünyanın en güzel anlarından bir tanesi olabiliyor. Hiç tanımadığınız birinden duyacağınız bir öneri bazen tüm kitap listenizi değiştirmenize sebep olabilir. Siz tam bu satırları okurken biz o tanımadığınız kişi Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak size Mayıs ayı için kitap önereceğiz. Geriye kalan ise okumak olacak.

1. Sanma Ki Yalnızsın | Elif Şafak

Elif Şafak bu kez denemelerinin olduğu kitabıyla okuyucuları ile buluştu. “Küçümen Tanrılarız biz, yani kâğıt üzerinde, kitap arasında. Hayatlar çizer, karakterler yaratırız, öyle zannederiz.” İşte Elif Şafak bu cümleler ile denemelerini yazdığı kitabına başlıyor ve kısa zamanda bitireceğiniz bir kitabı sizlerin raflarına bırakıyor.

2. Öbürküler | Mahir Ünsal Eriş
Kitap

Genç edebiyatçılar arasında özel bir yeri ve kalemi olan Mahir Ünsal Eriş, Öbürküler’de 60’lı yılları en naif şekli ile okuyucuları ile buluşturuyor. 60’lı yılların can sıkan konuları, komşulukları, dönmeyenleri ve birçok şeyi ile bu kitap tebessüm ettiriyor, hüzünlendiriyor ve düşündürüyor.

3. Pembe Fili Düşünme | Zeynep Selvili Çarmıklı

Size bir kelime söyleyeyim ve onu düşünmeyin. Bu mümkün mü? Hayır, değil. Yani en azından Zeynep Selvili kitabında bize bunu söylüyor. Düşünmemek için çırpındığınız her ise aslında zihninizi bir anda ele geçirebilir. Bu kitap size sıradan ve ezbere nasihatler veren bir kişisel gelişim kitabı değil. Pembe Fili Düşünme sizin için bir yol arkadaşı olacak.

4. Ruhi Mücerret | Murat Menteş

İstiklal Harbinden kalan 100 yaşındaki son gazimiz bir anda kara mizah türündeki Ruhi Mücerret’in baş karakteri oluyor. Akıcı bir dil ve yer yer gülümseten Ruhi Bey ile tanışmaya hazır mısınız? Tabi hala tanışmadıysanız ki eğer öyleyse çok geç kalmışsınız.

5. Cerrah | Tess Gerritsen

Gizem – Gerilim türü romanlarının kraliçesi olan Tess Gerritsen’in her bir cümlesi sizi hikayenin içine çekecek. Dedektif Jane Rizzoli ve Cerrah arasında kurulan özel bir bağ ve ortada çözülemeyen pek çok cinayet. Kitabı okuduktan sonra dolaplarınızı kontrol etmeyi unutmayın. 🙂

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir