Özge Özpirinçci’nin Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

Özge Özpirinçci’nin Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

Özge Özpirinçci 1 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğretim hayatını İstanbul’da tamamlayan Özge Özpirinçci lise hayatını Amerika Birleşik Devletlerinde tamamladı. Sonrasında Sabancı Üniversite’sinde Yönetim Bilimleri bölümünden mezun oldu. Özge Özpirinçci’yi ilk olarak bir zamanların fenomen dizisi Kavak Yelleri’nde ufak bir rolle gördük, sonrasında doğal ışığı ve göz dolduran oyunculuğu ile başrolleri tek tek kapmaya başladı. Biz de PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizin için en unutulmaz 5 karakterini hazırladık. Haydi buyurun birlikte bakalım…

1- İpek / Melekler Korusun

özge özpirinçci melekler korusun ile ilgili görsel sonucu

Özge Özpirinçci’nin ilk başrolü olan dizide, oyuncu olmak için İstanbul’a gelen İpek ve terzi annesi Melek’in yaşadıklarını anlatıyordu. 1 Ocak 2009 – 6 Ağustos 2010’a kadar süren 2 sezon 73 bölüm sürdü. Dizide olan İpek, Özgür ve Esin dostluğu yıllar geçse de Özge Özpirinçci, Selin Şekerci ve Rojda Demirer olarak devam etmektedir.

2- Asiye / Al Yazmalım

özge özpirinçci al yazmalım ile ilgili görsel sonucu

Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın başrollerini paylaştığı Selvi Boylum Al Yazmalım filminden 2011 yılında televizyona uyarlanan dizinin başrollerini Özge Özpirinçci ile birlikte Seçkin Özdemir ve Barış Falay paylaşmıştır. 12 Eylül 2011 yılında başlayan dizi 5 Haziran 2012 yılında 37 bölüm sürerek yayın hayatına veda etmiştir.

 

3- Üsteğmen Ayşe / Anadolu Kartalları

Ä°lgili resim

Yönetmenliğini Ömer Vargı’nın üstlendiği başrollerini Çağatay Ulusoy, Engin Altan Düzyatan, Alpay Kemal Atalan ve Hande Subaşı gibi oyuncularla paylaşan Özge Özpirinçci filmde Üsteğmen Ayşe Dinçer karakterini hayat verdi. Film 28 Ekim 2011 yılında vizyona girerek tam 1.195.129 seyirciyle buluştu ve film unutulmazlar arasında yerini aldı.

 

4- Zeynep / Aşk Yeniden

aşk yeniden zeynep fatih ile ilgili görsel sonucu

Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy‘ın yer aldığı Aşk Yeniden dizisi 10 Şubat 2015 yılında başladı, 14 Haziran 2016 yılında 2 sezon 59 bölüm sürerek veda etti. Zeynep ve Fatih’in eğlence dolu aşkı bize kendini çok sevdirirken onları da muhteşem çift yaptı. Gerçekte çok yakın arkadaş olan çift sonrasında da bir sinema filmi çekerek sevenlerine sürpriz yaptı. Valla bizce de çok yakışıyorlar ?

 

5- Bahar / Kadın

kadın bahar ile ilgili görsel sonucu

24 Ekim 2017 tarihinde yayın hayatına başlayan Kadın dizisi şu anda 27.bölümünde ve devam etmektedir. Özpirinçci, eşini kaybetmiş iki çocuklu genç bir kadının ayakta kalma savaşını anlatırken yaşadığı zorlukları anlatmaktadır. Dizi hakkında yaptığımız içeriğimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bu deli hallerinin hastasıyız! ?

 

Biz Özge Özpirinçci’yi de oynadığı tüm karakterleri de çok ama çok seviyoruz. Her zaman ekranlarda görmek dileğiyle…❤

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir