Bir Ayakta Kalma Mücadelesi: Kadın

Bir Ayakta Kalma Mücadelesi: Kadın

 KADIN

Woman adlı Japon dizisinden uyarlanan bu dizi oldukça ses getirdi. Reytinglerde uzun zamandır açık ara 1. olan Kadın dizisinin başrollerinde Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk, Bennu Yıldırımlar’ın bulunduğu ilgi çekici bir kadrosu bulunuyor.

Dizinin konusuna gelecek olursak dizi bütünüyle Bahar Çeşmeli (Özge Özpirinçci)’nin etrafından dönen olaylar kendi yaşadığı sıkıntılar çerçevesinde gerçekleşiyor. Çocuk yaşlarda annesi tarafından terk edilmiş olan Bahar babasını da kaybedince hayatta yapayalnız kalmıştır. Daha sonra Sarp Çeşmeli (Caner Cindoruk) ile tanışır. Aşık olan çift evlenir ve fakir ama mutlu hayatlarına devam ederken Sarp’ın hayatını kaybetmesiyle aslında bütün hikaye başlar. Sarp’tan iki çocuğu olan Bahar’ın hayata nasıl göğüs gerdiğini her hafta izlemelere doyamıyoruz.

BAHAR ÇEŞMELİ (ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ)

Babası tarafından büyütülen Bahar, Sarp ile tanıştığında hayatının aşkını bulmuştur. Kendi küçük ailesini kuran bahar mutlu mesut yaşarken Sarp’ın hayatını kaybetmesiyle derinden sarsılır. Artık kendini karşı cinse kapatan Bahar bütün ilgisini çocuklarına vermiş ve geçinme derdine düşmüştür. Yirmi yıl sonra karşısına çıkan annesi için küçük yaşta terk etmesi sebebiyle içinde öfke ve kırgınlığıyla yaşantısına devam etmeye çalışır.

SARP ÇEŞMELİ (CANER CİNDORUK)

Bir vapur kazasında hayatını kaybeden Sarp karısına aşık ailesine bağlı bir karakter. Aynı zamanda neşeli olması ve hayatı ciddiye almaması aslında izleyici biraz da olsa güldürüp rahatlatıyor. Tabii bu Sarp’ın görünen kısmı aslında onun da annesiyle olan üzücü olaylar, yaşadığı sıkıntılar hafife alınacak türden değil. Bunları bir şekilde gizleyen Sarp hayatına güzelce devam ederken bir anda öldü.

NİSAN ÇEŞMELİ (KÜBRA SÜZGÜN)

Sarp ve Bahar’ın ilk çocuğu olan Nisan 7 yaşında. 7 yaşında olmasına rağmen babasının ölümü ve annesinin yetiştirme tarzı sebebiyle yaşıtlarına göre çok olgun. Olgun deyince aklınıza büyümüş küçülmüş bir çocuk gelmesin. Her zaman etrafına gülücükler saçan,yaşadığı hayattan gocunmayan aksine mutlu gözüken bir karakter. Kardeşi ve annesiyle ilişkisi oldukça kuvvetli.

DORUK ÇEŞMELİ (ALİ SEMİ SEFİL)

Sarp ve Bahar’ın ikinci çocukları olan Doruk henüz 4 yaşında. Aşırı sempatik konuşması ve tatlılığı ile izleyici kendine oldukça bağladı. Yaşıtlarına oranla ablası gibi o da olgun diyebiliriz. Ailesine oldukça bağlı. Çok zeki ve hayalperest.

ARİF (FEYYAZ DUMAN)

Arif, dürüst, yakışıklı, Bahar’ın komşusu ve aynı zamanda oturduklarının binanın karşısındaki kahvenin sahibi. Kendi halinde, gündüzleri kahvede akşamları arkadaşlarıyla meyhanede takılan Arif, önceden mahallede ki Berşan ile ilişki yaşamış ve aldatılması sebebi ile ilişkileri bitmiştir. Bahar’ın mahalleye taşınmasıyla beraber yavaş yavaş tanışmaya başlamışlardır. Arif mahalledeki kadınların aksine Bahar’ın masumluğunu güçlü duruşunu garipsemiş ve ilgi duymaya başlamıştır. Çocuklarla da çok iyi bir uyum yakalayan Arif, izleyici tarafından oldukça sevilmiştir.

HATİCE SARIKADI (BENNU YILDIRIMLAR)

Hatice, Bahar’ın annesi. İlk evliliğinden olan Bahar’ı küçük yaşta terkedip kaçmıştır. Daha sonra Enver ile evlenen Hatice’nin Şirin adında bir kızı daha olmuştur. Geçmişini unutmak isteyen Hatice, bütün ilgisini küçük kızına vermiştir. Bu şekilde geçinip giderken yıllar sonra Bahar ile karşılaşmak Hatice’yi oldukça sarsmıştır.

ENVER SARIKADI (ŞERİF EROL)

Enver, nam-ı diğer Enver dede, Hatice’nin ikinci eşi. Tam bir polyanna olan Enver, hayata her zaman mutlulukla bakar, her şeyin iyi tarafına görür. Mesleği terzilik olan Enver işini evinden yürütür. Hayata dair herhangi bir kaygısı olmayan, ailesine oldukça düşkün bir karakter.

ŞİRİN SARIKADI (SERAY KAYA)

Enver ve Hatice’nin kızı olan Şirin’in hayatı hep sorunlu geçmiştir. Ama bu sorunlar çevresel değil, kendi içinde yaşadıkları ile ilgili. Güzel Sanatlar’ın resim bölümüne hazırlanan Şirin, anne ve babasını asla paylaşamamaktadır. Baharı’ın ortaya çıkmasıyla psikolojisi daha da bozulan Şirin kötülük üzerine kötülük yapar. Seyirci onu hiç sevmese de diziye renk kattığı bir gerçek. Seray Kaya’nın oyunculuğu ile hayat bulan Şirin daha neler yapabilir merakla bekliyoruz.

JALE DEMİR (ECE ÖZDİKİCİ)

Jale, Hatice’nin akrabası aynı zamanda bir doktor. Kocası Musa ve oğlu Bora ile yaşayan Jale’nin aslında yaşamak istedi hayat bu değildir. Kendini mesleğine adamış bir kadındır ve evliliğinden pek de mutlu değildir. Eski aşkı Sinan’ın onun çalıştığı hastaneye gelmesiyle birlikte hayatı daha da değişmektedir.

Halenur Haskırış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir