Mutlu İnsanların 6 Alışkanlığı

Mutlu İnsanların 6 Alışkanlığı

Günümüzde mutlu olmak artık eskisi kadar kolay değil, biliyorsunuz. Mutlu insanların hem daha sağlıklı hem de daha başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki nasıl mutlu olacağız? Ya da bu mutlu olanlar ne yapıyor da mutlu oluyor? Biz de PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformunu olarak ‘Mutlu İnsanların 6 Alışkanlığı’  adlı yazıyı sizler için yazdık…

 

1- Yoğun olun ama aceleci olmayın!

run gif ile ilgili görsel sonucu

Herkes çok yoğun malum. Hepimizin bitmek bilmeyen bir sürü işi var. Sürekli bir koşuşturmaca halinde bir işten diğerine yetişmeye çalışıp duruyoruz. Yoğun olmak evet insanı mutlu eden bir unsur fakat aynı zamanda da stres yaratan bir durum. Yoğun tempo halinde eğer plansız ve acelecilik içerisindeyseniz bu sizi mutsuz edecektir. Gün bir türlü size yetmiyorsa sorun 24 saatte değil sorun plansız yaşamanızda ?

 

2- Çevrenizde size yakın 5 kişi olsun!

Ä°lgili resim

Çevrenizde çok insanın olması size aktiflik ve sosyal hayatınıza hareket getiriyor olabilir. Ama bir süre sonra bu çok insanın sizin hayatınıza fazla geldiğini ve yorulduğunuzu hissedeceksiniz. Sorunsuz ve mutlu bir yaşam için çevrenizde size yakın 5 kişi olsun, yeter da artar bile!

 

3- Mutluluğunuzu dışsal olaylara bağlamayın!

happy gif ile ilgili görsel sonucu

Günlük olarak mutluluğumuzu ya da mutsuzluğumuzu genelde dış olaylara göre şekillendiriyoruz. Üniversiteyi kazandık, mutluyuz. Mezun olduk, başarılıyız. Hayalini kurduğumuz şirketten red cevabı aldık, mutsuzuz. Başarılarınız ve hayal kırıklıklarınızın hayatınızın merkezine alarak sizi yüksek seviyede etkilemesine izin vermeyin!

 

4- Spor yapın!

Ä°lgili resim

Çoğumuz günlük koşuşturmacalar içerisinde olduğumuz için spor yapmayı ihmal ediyoruz. Eminim hepimizin de spor salonuna yazılıp gitmediği o kısacık minnacık bir dönem vardır. Merak etmeyin aramızda ? Evet, belki spor salonuna yazılıp düzenli olarak gitmek ilk etapta biraz zor. O zaman sizde evde basit hareketlerle başlamaya ne dersiniz? Bunu uygulamak için bir sürü yöntem var. Haydi artık ertelemeyin ve spora başlayın!

 

5- Sosyal medyayı sınırlandırın!

social media gif ile ilgili görsel sonucu

Sosyal medya artık tam olarak hayatımızın merkezinde. Sosyal medyayı tamamen bırakın demek biraz hayalperestlik olacak o yüzden sınırlandırın! Her gün sosyal medyada gördüğümüz o çok mutlu ve sürekli para basıyormuşçasına gezen insanlar, hiç kavga etmeyen çiftler, hayatlarında hiçbir problemi olmayan “be positive” insanlar vs vs. bu insanlar bir süre sonra sizin sinirinizi bozmaya başlıyor. Siz evde işsiz ve beş parasız bir şekilde otururken arkadaşlarınızın doların euronun tavan olduğu şu günlerde yurt dışına çıktığı o tatil fotoğrafları tabii ki sizi mutsuz edecek. Mutsuz etmenin yanında zamanınızı da alıp götürüyor. En iyisi siz sakince elinizden o telefonu bırakın ve biraz anı yaşamaya çalışın. Mesela konserlerde artık video çekmeyi bırakın, o anı yaşayın. Eminim hiçbiriniz eve gidince o videoları açıp izlemiyorsunuz, o yüzden kendinizi kandırmayı bırakın…

 

6- Minimalizmi keşfedin!

Minimal bir yaşam sürmek insan ruhu için çok faydalı bir unsur. Yaşam alanlarının bazılarını sadeleştirmek insan ruhunu besler. Minimalist yaşam diyince de hemen tüm eşyaları satıp,bir dağ evine yerleşip, keçi sağmak gibi algılamayın. Minimalizm herkes için farklıdır.

minimalizm gif ile ilgili görsel sonucu

Bazıları eşyalarını minimalize eder, bazıları teknolojiden uzaklaşır. Koyulacağınız küçük bir yolculuk başlangıç olabilir ve sonra aniden kendinizi yaşamınızın diğer alanlarını minimalist düşünce biçimine dönüştürürken bulursunuz.

Unutmayın evinizde çok eşya, hayatınızdaki çok insan etkisi yaratacaktır. “Çok” kelimesi hayatınızda “Sizin” alanınızı daraltacaktır!

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir