Mutlaka İzlemeniz Gereken 6 Yabancı Korku Filmi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 6 Yabancı Korku Filmi

Pek çok korku/gerilim filmi hakkında fikir sahibi olsam da konu önermeye geldiğinde içlerinden ‘bence,çok iyiydi’ dediklerimi sizler ile paylaşmak istiyorum. Eminim ki bir kaçını izlemiş ya da izlemeyi düşünüyor olabilirsiniz. İzlemediyseniz eğer memnun kalmanızı temenni ediyorum. Bu yazımızda yabancı korku\gerilim filmlerinden hangileri izlenmeli,hangileri gerçek olaylara dayanıyor onları ele alacağız. Haydi başlayalım. 🙂

1-The Girl Next Door (2007)

Bir insan en fazla ne kadar acımasız olabilir? Kendisine iyi bakması için emanet edilen yeğenine yapmadığı işkence ve eziyet kalmadığı (dahası da var) kadını konu alan bir filmdir. Maalesef, senarist 1965 yılında Indiana’da meydana gelen benzer bir olaydan etkilenerek yazmış senaryoyu.

*Filmi izlerken insanın sinirlerine hakim olması çok zor.

IMDb: 6,7

2-The Atticus Institute (2015)

Film konusu bakımından fazla ilgi çekici ve merak uyandırıyor. Evet korku olarak çok aşırı bir beklentiye sokmasa da gerilim anlamında bence tam anlamıyla tatmin etmeye yetiyor.

Film, 1976 yılında Pensilvanya’da ki bir psikoloji laboratuarında gerçekleşen olayları örnek görüntü ve canlandırmalarla seyirciye sunmuştur.

IMDb: 5,5

3-The Strangers (2008)

Brian Bertino’nun (yönetmen) küçüklüğünde gazetelerden okuduğu ve Manson ailesinden etkilenerek kaleme aldığı ve yönettiği bu filmde zamanın nasıl akıp geçtiğini anlamayacaksınız.

Bence başlarda biraz yavaş ilerlese de sonraki dakikalarda sizi etkisi altına alacaktır.

IMDb: 6,2

4-The Exorcism of Emily Rose (2005)

Klasikleşmiş şeytan çıkarma ayinin yapıldığı bir film daha. Açıkca belirtmek istiyorum ki bu tarz olayları ele alan filmlerle kıyasladığımda gerilerde kalan ancak ilk izlediğimde ve ara sıra aklıma geldiğinde haksızlıkta yapılmaması gerektiğini düşündüğüm filmlerden bir tanesi.

İzlemeyenler için belirtmek isterim ki ya gerçekten ‘vaaov’ dersiniz ya da ‘zamanım boşa gitti’ karar sizin. 🙂

IMDb: 6,7

 5-The Conjuring(2013)

Yıllarca evlerinde kötü bir varlıkla yaşamak zorunda kalan Perron ailesinin yaşanmış hikayesinden kaleme alınan bir filmdir. Ah bu filmi oradan buradan bir şekilde sıkıştırmazsam olmazdı. Gerçekten ‘en’ dediğim filmler arasında ve izlemediyseniz eğer kesinlikle düşünmeden izle butonuna tıklamanızı öneririm . 🙂

NOT: Serinin devam filmi olan The Conjuring 2’yi de izleminizi şiddetle tavsiye ederim.

IMDb: 7,5

6-El Cuerpo(2012)

İspanyol yapımı bir gerilim filmidir. Evet belki aman aman korkutmaz ama garanti veriyorum izlediğinize değecektir.

Hayatta her şeyi düzenli ve planlı bir şekilde yürüten bir kadının ölümünün arkasında ki sır perdesi sizce ne olabilir ya da morgdan ceset nasıl kaybolabilir?

IMDb: 7,6

*Bu maddeler elbette çoğaltılabilir ancak aklımda kalan ve en beğendiklerim arasından seçtiklerim bu filmler oldu. Umarım sizlerde beğenirsiniz. 🙂

Sedalizm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir