Rastgele

Kimdir Bu Doğu Yücel?

Doğu Yücel 15 Nisan 1977 doğumlu Türk yazarımız. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümü mezunu olup böyle bir alana yönelmesi hepimizi çok mutlu ediyor. Sayesinde Türk bilim kurgu ve fantastik yazarlığını tatmış olduk. Öykü yazma başlangıcını da “Kimse yazmıyorsa ben yazayım.” düşüncesiyle tanımlıyor.

 

Şu ana yayımlanmış 5 adet kitabı olan yazar Küçük Kıyamet ve Okul filmlerinin senaristi olmasıyla dikkat çekiyor. Okul bildiğiniz gibi ilk Türk Korku filmimiz olarak geçiyor. Okul filmi aslında Hayalet Kitap’ın bir uyarlaması. Ancak kitabı sakın filme göre değerlendirmeyin. Kitap çok daha başarılı bir eser.  Hayalet kitap “Her intihar mektubu bir aşk mektubudur.” sözünü beyinlerimize kazıyor. Yazarın eski kitaplarını kitapçılarda bulmak biraz zor olsa da mutlaka internetten alma yoluna girin.

Son kitabı: Kimdir Bu Mitat Karaman?

Yazar Kasım 2017’de yayımlanan son kitabı “Kimdir Bu Mitat Karaman?” ile oldukça dikkat çekti. Kitap insanların neden sıradan olamadığına dair bir tepki.  Evden işe işten eve giden kahramanımız Mitat Karaman’ın başına ne gelebilir ki? diye düşünürken başına gelmeyen kalmıyor. Mitat bu yolda potansiyelini fark ederken sürekli gerginlik içinde kalıyor. Roman oldukça akıcı bir üslupla yazıldığı için sizi içine çekiveriyor. Sizi hem güldüren hem ağlatan bir roman oluyor. Ve soruyorsunuz gerçekten kimdir bu Mitat Karaman? ve nerededir o H harfi?

Doğu Yücel sinema oyuncusu Erkan Yücel’in oğludur. Babasını erken yaşlarda kaybettiği için onu televizyonlardan tanıdığını söylüyor.  Aynı zamanda annesi Şükran Yücel de bir yazar. Annesini ilk okuru ve ilk editörü olarak tanımlıyor.

Doğu Yücel ve babası Erkan Yücel

Özetle diyorsanız ki biz bu popüler edebiyat karmaşasından uzak kalmak istiyoruz ve ne okuyacağımızı bilmiyoruz. Doğu Yücel’i okumayı kesinlikle kaçırmayın. Öykü okumak istiyorsanız da Güneş Hırsızlarını tercih edebilirsiniz. Roman konusunda zaten Kimdir Bu Mitat Karaman ve Hayalet Kitap’ı kaçırmayın. Kendisinden yazarlık önerisi de almak isterseniz. Bu videosunu kaçırmayın. Doğu Yücel yazarlığı çok basitçe tanımlayabiliyor. “Yazın işte…” Doğu Yücel çocukluğunda yazdıklarına üniversitede de devam ediyor. Ödülleri de almaya başlayınca mesleğini yazarlık olarak devam ettirebileceğine karar veriyor. Kendini hiçbir konuda disipline edemezken bu konuda disipline etmeyi başarıyor.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Mayıs 2018, 17:22

Monica ve Chandler’ın Diğer Çiftlerden Daha İyi Olmasının 20 Sebebi

Monica ve Chandler Friends izleyen hemen hemen herkesin favori çifti. Peki onları bu kadar harika yapan ne? PigmeLaf Sosyal İçerik Platformu olarak Monica ve Chandler’ın Diğer Çiftlerden Daha İyi Olmasının 20 Sebebini yazdık. Keyifli okumalar 🙂 20)En iyi ilişkilerin arkadaşlıklardan filizlendiğini göstermeleri 19)Birini sevdiğiniz zaman onun için her şeyi yapabileceklerini...

Devamını Görüntüle