Bir Erkeği Kaçırmanın 11 Yolu

Bir Erkeği Kaçırmanın 11 Yolu

Kimse durduk yere hayatındaki adamı ya da flörtünü kaçırmak istemez ancak hayatın belli dönemlerinde bir kez bile olsa o adamlardan bir tanesi kaçar. Zaten kendi aralarında “Erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır,” diyerek bize başta işaret veriyorlar. Ama sanırım biz bunu anlamak istemiyoruz.

Yazının buradan sonrasında inkar edecek grup şimdiden kusura bakmasın.

1- Adama yaşı büyük iması yapmak.

Bu hata genelde yeni tanışıldığında ya da flört aşamasında yapılıyor. Ortamdaki ciddiyeti dağıtayım derken bir anda adamı yerle bir edecek cümle çıkıyor. Zaten bu evreden sonra adam ister istemez sizin için en fazla “kanka” diye düşünüyor. Ha özgüvenli bir adam ise bu durum değişebilir de çok zordur. O lafın acısını elbet çıkarır ya da kaçarak intikam alırlar.

2- Eksiklerini şaka yolu ile dile getirmek.

Bu cümle de genellikle yanlışlıkla değil de iyi niyetle bile kurulsa karşı tarafta sarsıcı bir yıkım yaratıyor. Adam kendini eksik hissettikçe sizi daha farklı görmeye başlıyor. Bazen de kendi eleştirilerine karşılık bu durumu dile getirirsiniz ama onlar genellikle mükemmel oldukları için; bu durumu kabul etmezler. Sonuç ise kaçmaları ile olur.

3- Duygularını tamamen belli etmek.

İnsanlar şu kısa hayatlarında hislerini de belli etmeyecekse neden yaşıyor? Kadınlar bu konuda daha açık ve cesaretliyken karşılarına bir kez bile olsa bu tip erkek çıkıyor. Seninle flört eder, günaydın mesajı falan atar, kıskanır ancak sen ona hislerini belli edersen; arkasına bakmadan kaçar. Bunun için birini kaçırmanın en güzel yolu bunu seçebiliriz.

4- Çok değer vermek ve kıskanmak.

Çok değer verdik ve kıskandığımızı belli edecek bir hareket yaptık ya sen vazgeçilmezsin. Al işte buradan sonra kaçarlar bir de arkandan “Beni çok boğuyordu,” falan derler ya da bunu yaptınız diye yarın onu zorla nikah masasına oturtacağınızı düşünürler.

5- Vazgeçilmez olduğunu ona hissettirmek.

Erkeklerin bu triplerini anlamak imkansız. Kadınlar kolay vazgeçmez ama güzel vazgeçerler. Tabi onlar bu durumu inatla kabul etmezler. Aynen hadi vazgeçemiyorum senden bir kaçar mısın?

6- 100 yılda geçse yaptığı hatayı unutmamak ve yüzüne vurmak.

Sadece bu madde de biraz hata kadınlarda olabilir. Ama biraz. Yani sen hataları yaptıktan sonra ben neden üzerine bir örtü çekip her şeyi unutayım ki? Hem benim mükemmel hafızamla gurur duyman lazım. Ama tabi sen kaç yine de.

7- Kartlarınızı açık oynamak ve net olmak.

Naz yap ve süründür. Oyunlar, taktikler ve asla net olma işte bu durumda adam kaçmaz. Ama net biriyseniz ve kartlarınızı açık oynarsanız, karşınızda birini bulamayabilirsiniz. E çünkü kaçmıştır?

8- Gizemli davranmak yerine kendine dair her şeyi anlatmak.

“Seni tanımak istiyorum,” dedikten sonra kendinizi bir güzel anlattığınız zaman “Aslında biz birbirimize hiç uymuyoruz,” gibi cümlenin versiyonları gelmeye başlar. Kafasında kurar ve kendisine bir kaçma bahanesini çoktan hazırlar. Genelde en sonunda şey der; ben sana layık değilim. Ok.


9- Kendi hayatınızdan ve isteklerinizden ödün vermek.

Erkekler sizi görüp beğendikten sonra nedense araba parçasıymışsınız gibi davranmaya bayılıyor. Sürekli değiştirme çabasına giriyorlar. Biz de buna izin verdikçe aslında nefret ettikleri birini ortaya çıkarmalarına izin veriyoruz. Başta bu değişimi kendileri istiyor ancak sonrasında “Sen çok değiştin,” diyerek bir kaçma bahanesi üretiyorlar. Yapmayın zaten kaçacak.

10- Ona güvendiğinizi belli edin.

Mesela al karşına ve “Bu hayatta en çok sana güvendim.” cümlesini kur. Sonra da otur ve kaçıp gideceği anı bekle. Çünkü güvendik diye hemen esir edeceğiz onu. Evimsin ya da ailemsin gibi romantikliklere zaten girdiğiniz an ışınlanmayı bulurlar.

11- Fazla ve az ilgi.

En sevdiğim bahaneleri de budur. Çok ilgilenirsin, bunalır. Az ilgi gösterirsin bu sefer de sevmiyor olursun. Bu durumda seni aldatınca da güya kendisiyle ilgilenene gitmiş olur. Kadınları terazi gibi gördükleri için olsa gerek; ilginin dozunu her zaman aynı oranda tutmalarını beklerler. Sonuç olarak burada da kaçarlar.

Velhasılıkelam;
Erkeklerin gitmesi ya da kaçması için bazen sebep yoktur akıllarına eser ve hayatınızdan giderler. Tabi doğru düzgün gidene lafımız yok. Ancak bu iş kaçmaya girdiğinde biraz maddelendirmek hakkımız diye düşündük.

yersizyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir