Rastgele

İhtiyaç Haritası Nedir?

Günümüz şartlarında birbirimizden iyice koptuk öyle ki bizim elimizde neyin fazlası var komşumuzun neye ihtiyacı var onu bile göremez olduk. Kalplerimiz de iyilik yapmanın o güzel zevkinden oldukça uzak kaldı. İhtiyaç Haritası Projesi bu noktada yollarımıza ışık tutan bir proje. Yan mahallenizde birinin sizin elinizde olan bir şeye ihtiyacı mı var? Artık bunu kolaylıkla görebilirsiniz.

İhtiyaç Haritası kendini bu şekilde tanımlıyor: “Nerede yaşarsak yaşayalım, yaşadığımızın yerin ihtiyaçlarını en iyi biz yaşayanlar biliriz. Bu ihtiyaçların  karşılanması ise toplumsal sorumluluk bilinci ile hem yurttaşlar olarak bizlerin hem de ilgili kurumların görevidir.

İhtiyacharitasi.org farklı konulardaki ihtiyaçların ihtiyaç sahipleri ile ihtiyacı karşılamak isteyen kişiler ve kurumların buluştuğu online bir platformdur. İhtiyaç Haritası kar amacı gütmeyen sosyal kooperatiftir. İhtiyaçların karşılanmasının yanı sıra farklı konularda destek sahibi kurumların ve kişilerin de kullanabildiği bu platform Türkiye’nin her yerinden kullanılabilmektedir.”

İhtiyaç haritasına katılım oldukça basit. Hem ihtiyaçlarımızı site üzerinden belirtiyoruz ve destekleyiciler bizi buluyor ya da biz elimizdekileri acaba bir ihtiyacı olan var mı diye sunabiliyoruz. Ek olarak kurucuları arasında hepimizin çok iyi tanıdığı isimlerden birisi olan Mert Fırat da var. Ülkemizdeki çeşitli kuruluşlarda ihtiyaç haritasına katkıda bulunmakta bunlarında arasında Sabancı Vakfı ve Toplum Gönüllüleri gibi kuruluşlar da var. Bu konuda Mert Fırat’ın dediklerine gelin birlikte kulak verelim.

Aradığımız kahraman sen misin?

Aradığımız kahraman sen misin? sloganıyla yolda olan sitenin şu ana kadar başardıkları da oldukça güzel. Pek çok okula kitap ve pek çok çocuğa giyecek kıyafet bulma konusunda yardımcı olmuş durumdalar. Aynı zamanda İhtiyaç Haritası faaliyetlerine üniversite kulübü bazında da devam etmekte. Sitesinde hali hazırda aktif olarak 6262 ihtiyaç ve 1798 aktif destek var. Tabii  bu sayılar her geçen gün değişmekte.

Gönüllü olmak için hiçbir zaman geç değildir. Eğer bu proje sizin de ilginizi çektiyse daha fazla ayrıntıya ihtiyacharitasi.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Nisan 2018, 18:30

Dört İddialı Dizi Yayından Kaldırılıyor!

Reyting cihazı iyi-kötü dinlemiyor… Oyuncu kadroları çok iyi, maliyeti oldukça yüksek olan diziler istedikleri oranlara ulaşamayınca yayından kaldırılmak zorunda kalıyor. Bu hafta da birbirinden iddialı dört dizi için final kararı geldi.  İşte final kararı alınan 4 dizi; 1- Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Kanal D) Sezonun en büyük hayal kırıklığı şüphesiz...

Devamını Görüntüle