Rastgele

Herkesin Merak Ettiği Gizemli Müzisyen: Lin Pesto

Eski şarkılara kattığı değişik yorumu ve duygusuyla kısa süre içinde YouTube’da hatırı sayılır izlenmelere ulaşan “gizemli” müzisyen Lin Pesto’yu hep birlikte tanıyalım.

Gerçek adını bilmediğimiz Lin Pesto, Ankara’da yaşayan bir kadın.

Bir gün Bahar Candan’ın “Dondurma Gibisin” şarkısını evde kendi kendine mırıldanırken “Ya ne kadar güzel oldu, ben bunu kaydedeyim.” diyor ve bizim Lin Pesto ile tanışma maceramız da tam 9 ay öncesinde bu şekilde başlıyor.

Tarzını Synth-Pop, Darkwave olarak tanımlayan Lin Pesto, 90’lardan bildiğimiz birçok şarkıyı kendine has yorumuyla cover’layarak damakta çok farklı bir tat bırakıyor. Örneğin: Ajda Pekkan’dan Haykıracak Nefesim

Lin Pesto, sadece yaptığı müzikle değil internet arşivlerini tarayarak insanların gerçek anılarına ait kayıtları derlediği videolar ile de ilgi çekiyor.

Daha önce kendi bestelerini de YouTube ve SoundCloud’a yüklediğini ancak ilgi görmediğini belirten Lin Pesto, özellikle Cem Yılmaz’ın kendisini keşfetmesiyle kısa sürede büyük bir ilgi topladı.

Hatta Cem Yılmaz’dan bir düet teklifi bile aldı!

Sadece sesiyle tanıdığımız Lin Pesto, yaptığı müziğin ön planda olması için şu anlık kimliğini açıklamak istemiyor.

 

Yakın çevresinden “Lin Pesto” olduğunu gizlemeyen bu 90’lar çocuğuna şimdiden albüm teklifleri gelmeye başlamış bile. ( Ee haklılar! )

 

Albüm konusunu ne yapar şu anlık bilemiyoruz ama kendi bestesi olan “Bir Düşün” şarkısını dinleyince bayıldık. Cover olsun kendi bestesi olsun biz her şekilde seni dinleriz Lin Pesto 😍

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HYTGetpLV3s[/youtube]

 

Herkes tarafından değil de az ve öz bir kitle tarafından sevilmesinin daha önemli olduğunu ve bu durumdan daha mutlu olduğunu belirten Lin Pesto’nun tüm çalışmalarına biz bayıldık. Eğer siz de merak ettiyseniz YouTube kanalı için tıklayın.

Merak edenler için Lin Pesto’nun şu zamana kadar yaptığı 12 coverın listesi;

1- Bahar Candan – Dondurma Gibisin

2- Ebru Gündeş – Ceza Mı?

3- Bülent Ersoy – Yananı Görür Allah

4- Seda Sayan – Ah Geceler / Ama Yalanım Yok

5- Ah Geceler / Ama Yalanım Yok (Mon Cher Remix)

6- İzel – Bebek

7- Ajda Pekkan – Haykıracak Nefesim

8- Yıldız Tilbe – Delikanlım / Emi

9- Sibel Can – Padişah

10- Mustafa Sandal – Araba

11- Emre Altuğ – Bu Kadar Mı?

12- Ebru Gündeş – Fırtınalar

 

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Haziran 2018, 12:25

Yeşilçam’ın Görünmeyen Kahramanı  Belkıs Özener’den Unutulmaz 10 Şarkı

Hepimiz hayatımızda en az bir kere Yeşilçam filmi izlemişizdir. Asıl kızımız film boyunca en az bir kere o güzel sesiyle şarkı söyler. Biz de kendimizi o güzel sesin ahengine kaptırır, izleriz olan biteni. O güzel sesin sahibi Belkıs Özener’in tüm şarkıları elbette unutulmaz.  Sosyal içerik platformu Pigmelaf.com ekibi olarak bu...

Devamını Görüntüle